Windows Store – doporučené čtení


Společně s vydáním finální verze Windows 8, byl také otevřen Windows Store. Zatím jen pro firmy, ale v brzké době se otevře i pro jednotlivce. Pro publikaci aplikací na Windows Store potřebujete finální verzi Windows 8, na které sestavíte aplikaci pomocí finální verze Visual Studio 2012. Obojí bude dostupné od 15. srpna 2012.

První, co si doporučuji přečíst je blog Windows Store for developers. Zde najdete oficiální informace z první ruky.

Windows team vydal dva články, které jsou zaměřeny na marketing aplikace. Je to věc, na kterou my, programátoři, často zapomínáme.

Velmi zásadní je pro nás plnohodnotná podpora českých vývojářů na Windows Store hned od začátku. Můžete se registrovat (v době psaní článku zatím jen firmy), můžete zadávat platby v Kč, čeština je plnohodnotným jazykem pro aplikace (největší posun od Release Preview) a rozhraní Windows Store můžete mít v češtině. Účastnil jsem se testování uživatelského rozhraní a včetně plateb za aplikace v Kč na účet v české bance a vše bylo bez nejmenších problémů.

Štěpán, @stepanb

Comments (2)
  1. Marek Beneš says:

    Mám zaplacený účet vývojáře pro Windows Phone 7. Bude tento účet platný i pro Windows Store, nebo se musím znovu registrovat/platit?

  2. JJ says:

    Koukal jsem na to, vyhazovat za kazdou platformu 900,- by bylo zbytecny…

Comments are closed.

Skip to main content