Azure Web Sites–nová forma hostingu webů


Na začátku června jsme kromě jiných novinek představili tzv. Azure Web Sites. Jedná se o variantu webového hostingu běžícího v prostředí cloudu.

Oproti “běžnému” hostingu nabízí celou řadu výhod, namátkou:

  1. Odolnost proti selhání – váš web běží ve farmě až 3 serverů, jakákoliv závada tedy nezpůsobí jeho nedostupnost
  2. Ochrana dat – vaše data jsou uložena trojmo, tudíž jakékoliv selhání neohrozí jejich bezpečnost
  3. Škálovatelnost a elasticita – jednoduchým konfiguračním zásahem můžete měnit výkon vašeho webu od sdíleného hostingu až po farmu dedikovaných serverů (např. můžete před vánocemi přidat kapacitu a pak se zase vrátit k normálu)
  4. Komfortní integraci s vývojovými nástroji – WebMatrix, Visual Studio anebo jakýkoliv další nástroj. Nasazení lze provádět pomocí FTP, WebDeploy, přes vzdálené TFS repository nebo Git repository
  5. Podpora PHP, ASP.NET a Node.js – dokonce na stejném webu

Samozřejmě první otázkou, která každého napadne, je cena. Ta se odvíjí od velikosti databáze a přeneseného množství GB, kalkulátor najdete zde. Během Preview období je ale určité množství zdrojů zcela zdarma – více zde. Po dobu 90 dnů můžete dostat ještě výrazně větší množství zdrojů zcela zdarma a bez finančního rizika – postup najdete zde.

Tomuto zajímavému tématu se věnoval Azure Web Sites Camp, z něhož si můžete stáhnout videozáznam anebo prezentaci včetně screenshotů z praktických ukázek. 

Pro ty, kteří dávají přednost spíše kratším videoukázkám jsou k dispozici 4 krátká videa na naší MSTV.CZ:

  1. Vytvoření z hotové šablony
  2. Editace pomocí WebMatrixu
  3. Publikace z Visual Studia
  4. Týmový vývoj

Michael

Comments (0)

Skip to main content