Azure Web Sites Camp – materiály


Dnes se uskutečnil první ze série seminářů (seznam seminářů zde) na téma, které si můžete přečíst v nadpisu. Záznam je ke stažení zde, kdo upřednostňuje pouze prezentaci se screenshoty ukázek, najde ji zde.

Otázky a odpovědi

Vzhledem k prázdninovému termínu a vedru otázek nebylo mnoho:

90denní verze je zdarma a pak? Myslím, když nepřekročím nějaký ten limit.
Po 90 dnech se nedostanete na portál pro správu, pokud vaši subskripci nepovýšíte na běžný komerční účet. Nicméně ani pak nemusíte nic platit, pokud se vejdete do zveřejněných bezplatných limitů.

Registrace se týká jen jednoho "vyzkoušení"? Nebo bych v případě, že pracuji na 5 malých webech, si na Azure udělal 5 kompletních testovacích webů a pak se tedy rozhodl, zde zůstat, případně i platit apod.?
V rámci bezplatného testování i následného období, kdy jsou k dispozici bezplatné limity pro Web Sites je možné vytvořit na jeden účet až 10 webů (viz přesné podmínky).

Lze v rámci bezplatné verze použít svoji doménu?
V Preview verzi nelze v režimu sdílených webů využívat vlastní domény, a to ani v placené ani v bezplatné verzi. Ve finální verzi by již toto omezení nemělo být.

Nyní používám ASP.NET hosting za cca 1500 Kč + WebMatrix na jednoduché weby. V čem je vlastně zásadní výhoda dnes představeného řešení? Jen cena?
Je možné, že zaznamenáte cenovou výhodu, zde by však byl třeba přesný výpočet – vzhledem k enormnímu množství webů na sdílené infrastruktuře se náklady lépe dělí. Dále nabízíme mnohem robustnější infrastukturu, 3x zálohovaná data, možnost běhu ve farmě 3 serverů i v bezplatné verzi, prakticky neomezenou škálovatelnost a další infrastrukturní vymoženosti, které nejsou u levného sdíleného hostingu obvyklé.

Naopak mi tam chybí třeba SQL Server...
Standardně je možné použít SQL Azure, nejmenší databáze stojí 4.99 USD měsíčně. Uvidíme, zda se nabídka do uvedení finální verze nezmění (velmi malá MySQL databáze je v tuto chvíli zdarma).

Dá se předpokládát, až bude vše finální a budu moci běžet na své doméně, tak mi zajistíte jakousi službu na klíč? Registrace domény atd.?
V tuto chvíli je to ryzí spekulace, ale domnívám se, že registraci domén zajišťovat nebudeme – je to věc specifická pro každou zemi a globální poskytování této služby je obtížné.

Kdy bude WebMatrix 2 finální verze?
Velmi pravděpodobně s dokončením Visual Studia 2012 (nyní ve verzi Release Candidate), tedy „brzy“.

Je nějaký technický nebo funkční rozdíl mezi tradičním TFS a službou TFS provozovanou cloudu?
Obě verze mají stejná API a funkčnost. Rozdíly jsou v infrastruktuře – např. TFS používá doménové účty, zatímco cloudová verze používá LiveID. Kromě toho v cloudu nejsou některé nejpokročilejší funkce vyžadující propojení s lokální infrastrukturou. Podívejte se na sekci Current Feature Status v tomto článku.

Michael

Comments (1)

  1. Díky za tenhle seminář. Ono je to vlastně jednoduché – když to někdo vysvětlí:)

Skip to main content