Windows 8 – shrnutí blogů za 17. týden


Uplynulý týden byl tentokrát na oznámení kolem Windows 8 a počet článků velmi bohatý. Nejdříve začneme tématy, která se vývoje aplikací až tak netýkají.

Pro vývojáře asi to nejzajímavější z neprogramátorských témat je oznámení o otevření nových trhů v době uvedení další testovací verze Windows 8 RP. Toto oznámení najdete v článku Windows Store expanding to new markets. Konkrétní nové trhy oznámeny bohužel nejsou, ale držím nám palce, aby mezi nimi byla i Česká republika. Další oznámení se týkalo edicí Windows 8. Tři edice Windows 8 podrobně popisuje blog post Announcing the Windows 8 Editions. S oznámením edice Windows RT pro ARM procesory vyvstalo hodně otázek ohledně integrace ARM zařízení, tedy zejména tabletů, do firemní infrastruktury. Tyto informace najdete v článku Managing "BYO" PCs in the enterprise (including WOA).

Z vývojářských témat mě nejvíce zaujali články o tvorbě živých dlaždic Creating a great tile experience (part 1) a Creating a great tile experience (part 2). Windows 8 Metro je od začátků koncipováno pro zařízení s omezenými zdroji. Jak se aplikace a operační systém chová k operační paměti, se dozvíte v článku Reclaiming memory from Metro style apps. Poslední článek minulého týdne Getting the most out of your pixels - adapting to view state changes se týká ladění aplikací pro různá rozlišení a formáty obrazovky.

Štěpán, @stepanb

Comments (0)

Skip to main content