Robotický den s .NET Micro Framework


Letos bude KSI MFF UK 28. 4. 2012 již po několikáté pořádat Robotický den. Letos bude více zaměřen na začínající robotiky. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci se sdružením Hobbyrobot uspořádat dva typy workshopů zaměřených na stavbu robotů určených pro dvě základní kategorie – Mini sumo a sledování čáry. Workshopy budou v Brně (3. 3., 4. 3.) a Praze (17. 3., 18. 3., 14. 4., 15. 4.) vždy o víkendu a každý workshop bude trvat jeden den. Detailní informace zveřejníme do půlky února.

Mini sumo

Princip soutěže Mini sumo spočívá v souboji dvou autonomně řízených robotů a cílem je vytlačení protivníkova robota z kruhové arény o průměru 77 cm. Tato soutěž se pořádá v různých obměnách po celém světě.

Robot Netík se skládá z dvoukolového podvozku UMU-01 s elektromotory, řídicí desky FEZ Panda II, shieldu pro ovládání motorů, modulu dálkoměrného senzoru, senzoru pro detekci barvy povrchu arény a držáku napájecích článků.

clip_image001

FEZ Panda II

clip_image003

Shield pro ovládání motorů

Sledování čáry

Princip soutěže spočívá v projetí trati, vyznačené černou čárou na bílém podkladu, autonomním robotem za co nejkratší čas. Robot se skládá z dvoukolového podvozku Robrouk s elektromotory, řídicí desky FEZ Panda II, modulu pro ovládání motorů, otočného dálkoměrného senzoru (příprava na soutěž Istrobot v Bratislavě), modulu pro detekci vodící čáry a držáku napájecích článků.

clip_image005

Základ podvozku Robrouk

Štěpán

Comments (0)

Skip to main content