.NET Gadgeteer – FEZ Spider


Rozdíl mezi dospělým mužem a malým chlapcem je pouze v ceně hraček. Posledním přírůstkem do sbírky hraček pro geeky je FEZ Spider Starter Kit.

Rozbalování FEZ Spider Starter Kit

Co je to .NET Gadgeteer?

.NET Gadgeteer je Open Source HW a SW platforma pro snadné vytváření různých zařízení, které využívají k ovládání .NET Micro Framework. Je to v podstatě modulární stavebnice, která vám umožní si postavit třeba automat na zalévání květin (manželka vám pak nebude nadávat, že ani jedna kytka nepřežila její týdenní nepřítomnost…), robota pro soutěž, ovládání oken podle počasí nebo vlastní meteostanici. Využití je zejména ve školách a různých hobby projektech. Celý systém je navržen tak, aby byl co nejjednodušší pro začátečníky. Např. konektory na řídící desce a na jednotlivých modulech jsou označeny písmeny, takže je jasné, co kam patří na první pohled.

clip_image002

Zleva: Ethernet modul (konektor E), řídící deska, dotykový displej (konektory R, G, B, T)

FEZ Spider – první .NET Gadgeteer na trhu

První, komerčně dostupná, deska podporující specifikaci .NET Gadgeteer je FEZ Spider od GHI elektronics. Další dostupná deska je FEZ Hydra. K těmto deskám existuje velké množství různých modulů, které se připojují standardizovaným konektorem. Velmi dobře je také zvládnuta podpora na straně Visual Studia 2010.

clip_image004

Pomocí designéru si necháte vygenerovat zapojení modulů, pak stačí jen moduly správně pospojovat a můžete začít programovat. Jen si musíte dát pozor, abyste najednou nezapojili k desce dva červené moduly. Ty jsou určeny pro napájení. U složitějších projektů, kde máte zapojeno více modulů, budete potřebovat externí napájení (modul USB Client DP), kvůli malému proudu z USB.

clip_image006

Informace o .NET Micro Framework v češtině: http://informatix.miloush.net/microframework/

Štěpán

Comments (2)
  1. misaz says:

    dobrý den,

    velmi mě to zaujalo, ale dají se ty komponenty zakoupit v čr? prosím odpovězte mi na zurek.michal@email.cz

Comments are closed.

Skip to main content