Internet Explorer 10 se dvěma novými vykreslovacími režimy


Internet Explorer 10 přináší podporu mnoha nových užitečných funkcí. Je však stále velké množství stránek, které nepoužívají doctype. Prohlížeče je proto interpretují v quirks režimu. Protože se však jedná o staré jádro z IE5, není v něm možné používat nové technologie z HTML5. Proto IE10 nahrazuje starý quirks režim novým, který je o nové technologie doplněn.

ie

Poslední verze Internet Exploreru vždy přinesly nový vykreslovací režim. Až na verzi sedmou, která ukázala, že zásadní změny v zavedených režimech nejsou možné. Nový režim se zpravidla přizpůsobuje nedávným standardům a obsahuje nové funkce. Starý režim se zpravidla nemění, aby zůstala zachována kompatibilita se staršími stránkami. Internet Explorer 10 je výjimkou i pravidlem zároveň. Obsahuje čerstvý vykreslovací režim s důkladnější podporou CSS3 a HTML5. Zároveň také přináší nový vykreslovací režim, který bude výchozí pro stránky, které nemají doctype. Jedná se o starý adaptivní režim doplněný o nové funkce jako <canvas>, <audio>, a <video>.

Vývojáři mohou snadno zjistit režim prohlížeče na svém webu pomocí nástrojů pro vývojáře (F12), které umožňují i jejich přepínání.

clip_image003

Pokud jsou vaše stánky dělány s úmyslem shodit režim prohlížeče do quirks módu, nainstalujte si Internet Explorer 10 Platform Preview 4 a zkontrolujte, jestli se v novém quirks módu vykreslují stále stejně. Pokud se vyskytne problém, můžete snadno přepnout režim prohlížeče zpět do časů IE5 přidáním:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=5">

Nedostatky v novém quirks módu můžete případně nahlásit přímo vývojářům Internet Exploreru na Microsoft Connect.

Autor: Václav Dajbych

Comments (5)

 1. Petr says:

  A budou konecne vyreseny ty silene rozmazane fonty co prinesl IE9 (v IE8 to slo vypnout) ? To se neda pouzivat a nepomaha ani onen KB fix.

 2. David says:

  Taky se přimlouvám za ty fonty – je to něco strašného.

  Petr: Když nepomůže KB fix, musíme si pomoci sami: sites.google.com/…/dwrite-dll-wrapper

 3. vasek7 says:

  Petr, David: Nepomáhá možnost Místo vykreslování na GPU používat softwarové vykreslování v nastavení IE ani Upravit text ClearType v Ovládacích panelech?

 4. Petr says:

  Nejde o nejake upravovani ClearType, jde o to tyhle nechutne rozmazavace zcela VYPNOUT. Pokud ma byt zobrazen napriklad cerny text na bilem pozadi, musi byt tvoren pouze body cerne a bile barvy. Cokoli dalsiho zpusobuje rozmazani.

 5. Pavel says:

  Rozmazavace? Me prijde zobrazeni v IE9 fajn.

Skip to main content