Účet na Windows Azure – nyní zcela bez finančního rizika (a zdarma)


Pokud si někdo chtěl vyzkoušet Windows Azure platformu a nic neplatit, sloužil k tomu historicky tzv. Introductory Special účet. Zdarma jste dostali přidělené množství databází, výpočetních hodin, úložiště atd. a mohli jste začít zkoušet. Pes byl zakopaný jinde. Pokud jste nevěnovali dostatečnou pozornost úklidu po svých experimentech, mohli jste snadno přečerpat přidělené bezplatné zdroje a skončit s nepěkným měsíčním účtem (stejně jako v případě mobilu).

Tato obava již patří minulosti. Od tohoto týdne se účet přejmeoval na “3 Month free trial” a co je podstanější – máte garantovanou nulovou platbu, ať se děje cokoliv. V případě dosažení limitu dojde ke znepřístupnění služeb anebo můžete přejít na placenou subskripci (viz dále).

Jak tedy na to. Začněte na této stránce:

image

Zvolte “free trial” a potom “Sign-up now”:

image 

Budete vyzváni k přihlášení pomocí LiveID, případně vytvoření nového, a poté se objeví stránka se seznamem dostupných nabídek včetně informací o zdrojích, které jsou v ní zahrnuty:

image

Nyní je třeba zadat telefonní číslo, na které je poslána SMS zpráva k verifikaci správnosti telefonního čísla:

image image image

Ve druhém kroku zadáte kontaktní údaje a platnou kreditní kartu (více dále):

image image

Nyní je účet hotov a můžete přejít na portál pro technickou správu vaší subskripce

image image

Asi vás napadlo:

Proč tedy musím zadávat kreditní (debetní) kartu, když mne to nic nebude stát?

Odpověď je poměrně jednoduchá – slouží k ověření vaší totožnosti, neboť takto volně anonymně dostupné a bezplatné výpočetní zdroje by zcela jistě šlo snadno zneužít k různým kriminálním aktivitám. Fungovat by měla jakákoliv karta s povolenými internetovými transakcem. Z karty může být jednorázově stržena částka 1 EUR nebo 1 USD a opět vrácena zpět jako kontrola funkčnosti karty. Pokud je vám karta odmítnuta, kontaktujte klienstké centrum své banky – některé jsou velmi obezřetné a mohou vám zahraniční internetové transakce vyhodnotit jako pokus o zneužití a platbě zabránit.

Nyní můžete sledovat vyčerpání bezplatných prostředků na novém portále:

image image

Pokud budete chtít po 3 měsícíh pokračovat, případně pokud vám dojdou přidělené bezplatné prostředky, je možné přejít na běžnou subskripci s platbou za nadlimitní spotřebu. Provádí se kliknutím na oranžovém pruhu nahoře a vypadá to takto:

image

A nyní se nabízí otázka:

Co mám teď s nově zřízenou subskripcí dělat?

Zde jsou některé návrhy:

Příjemné zkoušení,

Michael

Comments (2)
  1. Honza says:

    Píšete nesmysl "nyní zcela bez finančního rizika" … dávat někomu přístup k účtu prostřednictvím kreditní karty riziko je. Dalo by se souhlasit s tím, že je riziko menší než dříve, ale rozhodně to není zcela bez rizika.

  2. JP says:

    Riziko je mit prachy v penežence, v bance i zašité v peřině. Nejlepší je nemít vůbec žádné, pak riziko i pavděpodobnost že o něco přijdeš je nulová :)

Comments are closed.

Skip to main content