Online kurz “Migrace aplikací na platformu Azure”


Platforma Microsoftu pro vývoj vašich aplikací běžících v cloudu se nazývá Windows Azure Platform. Cloud umožňuje vytvářet úplně nové typy aplikací s prakticky neomezenou škálovatelností.

Nicméně většina aplikací jsou docela nudné „obyčejné“ aplikace – databáze, nějaká aplikační logika a buď webové rozhraní anebo tlustý klient. V opojení z technologických vizí se na ně ve spojení se slovem cloud zapomíná, a přitom právě ony jsou často velmi vhodnými kandidáty na provoz v cloudu. Cloud umožňuje jiný ekonomický model jejich provozu a snížením počátečních nákladů otevírá cestu k novým zákazníkům a scénářům. Převod takovýchto aplikací na platformu Azure je většinou poměrně jednoduchá záležitost – stačí pozměnit některé konfigurační a infrastrukturní aspekty. Aplikace dokonce může být zároveň vyvíjená pro cloud i pro lokální provoz – v jediné verzi.

Pokud chcete zjistit, jak Azure platforma funguje, co zhruba převod aplikace obnáší, jak by to bylo složité v případě vaší aplikace, zeptat se na technické aspekty převodu vaší konkrétní aplikace, vyčíslit náklady na provoz vaší aplikace nebo položit jakoukoliv podobnou otázku, je tento kurz přesně pro vás.

Více informací a odkaz na registraci najdete zde.

Michael

Comments (0)

Skip to main content