Bezpečné sdílení souborů na Internetu


Na jednom z projektů, do kterého jsem zapojen, se používá pro sdílení souborů zajímavý nástroj – BlobShare. Představit si ho můžete jako privátní Úschovnu, SkyDrive či DropBox.

Zajímavé na něm je, že běží na Azure, přičemž využívá:

 • Windows Azure Compute pro běh webového front-endu (stačí jediná Small, možná i ExtraSmall instance).
 • Windows Azure Storage pro ukládání souborů
 • Access Control Service pro autentizaci a autorizaci, přičemž je možné použít firemní identitu (Active Directory s ADFS) i internetovou identitu (LiveID, GoogleID, YahooID, FacebookID)

Důležité je, že celý kód řešení je zcela volně k dispozici na CodePlexu - http://blobshare.codeplex.com/

Dobrý obrázek o možnostech tohoto řešení si uděláte přečtením tohoto článku.

Michael

Comments (3)

 1. Martin says:

  Opravdu pěkná věc, která toho umí spoustu. Náš modul pro správu dokumentů (boss.digi-trade.cz/dokumenty) zvládá podobné věci včetně schvalování, verzování a dalších věcí. Byť není zadarmo.

 2. Jiri Pavlicek says:

  Kdyz je Azure tak bezpecne, proc MS vydalo vnitrni narizeni, ze se nesmi pouzivat Azure napr. pro sbirani registracnich informaci v ramci ruznych aktivit poradanych pobockami MS?

 3. Michael Jurek says:

  Evidentne mate nejake informace, ktere my nemame, o zadnem takovem narizeni nevim. Veskera osobni data smi byt ulozena pouze ve vyhrazenych a auditovanych systemech (at uz bezi v cloudu ci jinde). Nas nesmi ani napadnout si tato data sbirat kdekoliv, bez ohledu na fyzicke umisteni.

Skip to main content