Pozvánka na online kurz „Řízení softwarových projektů“


Po velmi úspěšném a kladně hodnoceném kurzu na téma testování aplikací přicházíme na podzim s podobným kurzem na jiné téma – nástroje a techniky pro řízení softwarových projektů. Jedná se o velmi náročnou oblast, ve které se střetává mnoho protichůdných sil: snaha o dokonalé plánování naráží na nejistotu při vytváření softwaru, snaha o dokonalou komunikaci a informovanost naráží na introvertní povahu vlastní mnoha špičkovým specialistům a tak bychom mohli pokračovat. V kurzu vám chceme nabídnout pragmatický pohled, který se snaží získat rozumnou úroveň kontroly nad projektem a přitom omezit na minimum byrokracii , která je k dosažení tohoto cíle nezbytná. Toho lze dosáhnout zejména pomocí integrace procesů do vývojářských nástrojů a dalších technologií podporujících týmový vývoj. Kurz je určen pro vedoucí vývojových týmů, projektové manažery v softwarových projektech, softwarové architekty a senior vývojáře.


Struktura a obsah kurzu

Cílem tohoto kurzu je seznámit účastníky s nástroji a praxí prověřenými postupy. Nebude vám vnucovat žádnou konkrétní metodiku vývoje, spíše se bude snažit nabídnout inspiraci a předvést fungující techniky prověřené praxí – a to bez ohledu na použitý nástroj. Kurz můžete absolvovat z domova i z práce, během dne nebo ve svém volném čase. Kurz vede přední odborník na problematiku životního cyklu vývoje aplikací Michael Juřek, který má zkušenosti z konzultací na toto téma u desítek partnerských firem i zákazníků. Obsah kurzu je rozdělen do tří bloků:

 • Týden 1 – Základní pojmy a techniky – první lekce představí základní termíny a techniky společné všem metodikám a způsobům řízení s praktickými ukázkami demonstrovanými na nástroji Team Foundation Server 2010, který lze využít pro řízení projektů a vývoj na libovolné aplikační platformě.
 • Týden 2 – Agilní řízení – vydání agilního manifestu v roce 2001 způsobilo zemětřesení v oblasti softwarových metodik, z něhož povstal Scrum jako jejich vlajková loď. Postupům vhodným pro agilní řízení proto věnujeme celou druhou část kurzu.
 • Týden 3 – Projektové řízení – alternativou k agilnímu řízení je tradiční projektové řízení snažící se identifikovat a minimalizovat rizika pomocí precizního sledování úkolů, zdrojů a závislostí. Tomuto tradičnímu přístupu věnujeme třetí část kurzu.


Organizace – týdenní setkání každé úterý

Každé úterý od 18. října do 1. listopadu 2011 v době od 14:00 do max. 15:30 hodin (pozor, změna času proti původnímu ohlášení) se konají online setkání na výše uvedená témata prostřednictvím produktu Live Meeting, který lze zdarma stáhnout zde. Odkaz k přihlášení najdete na registračním webu, navíc je dostanete e-mailem před každou lekcí. Budou tvořena přednáškou s praktickými ukázkami v délce maximálně 60 minut s následnými odpověďmi na otázky položené v textovém chatu. Materiály, videozáznamy a odpovědi na otázky položené během kurzu budou zveřejňovány na našem vývojářském blogu.

Kniha pro účastníky

Účastníci, kteří se zúčastní alespoň 2 ze 3 setkání, mají nárok na získání knihy Professional Scrum with Team Foundation Server anebo Professional Team Foundation Server 2010 za manipulační poplatek 200 Kč. Pro správné spárování údajů je nutné při vstupu do online meetingu zadat vždy stejnou e-mailovou adresu, která musí být shodná s e-mailovou adresou ve vašem registračním profilu.

Na kurz je možné se zaregistrovat na této stránce.

Comments (14)

 1. palko says:

  Prosim Vás tento tento kurz je nejako spoplatnený?

 2. Kurz je zcela zdarma. Zpoplatnene je pouze zaslani knihy, ktere je ovsem samozrejme pouze volitelnou moznosti.

 3. Tomas Gaspar says:

  Dobry den, chcem sa opytat ci zaznam z tohoto kurzu nebude spristupneny v podobe webcastu?

 4. Michael says:

  Ano, zaznamy budou volne ke stazeni, URL bude na zverejneno na tomto blogu.

 5. Petra says:

  Dobrý den, chci se zeptat – začíná kurz skutečně ve 14:00, přišla mi pozvánka, kde jsou uvedeny dva časy 14:00 a 15:00 ??

  Děkuji za odpověď.

 6. Spravny cas je 14:00, zmenili jsme ho kratace po oznameni akce a takto ho vsude uvadime. Bohuzel na registraci se pouziva celosvetovy system, ktery ma nekde nacache'ovany spatny cas :-(((

 7. Spravny cas je 14:00, zmenili jsme ho kratace po oznameni akce a takto ho vsude uvadime. Bohuzel na registraci se pouziva celosvetovy system, ktery ma nekde nacache'ovany spatny cas :-(((

 8. milan tomes says:

  na kurz jsem se prihlasil (stav registrace – potvrzeno), ale pozvanka mi neprisla a at hledam jak hledam, zadny link nikde neni, takze se nemohu prihlasit. Muzete mi prosim ten link poslat na milan.tomes@upce.cz ?

 9. cpo says:

  Snail jsem se prihlasit ale neslo to. Nedostal jsem přihlášeni… Kde najdu záznam prvního kurzu?

 10. Odkaz na LiveMeeting jste měli dostat hned po registraci, navíc jsem ještě v pondělí ráno rozesílal upozorňovací e-mail všem zaregistrovaným. Pokud jste e-maily nedostali, na vině jsou zřejmě příliš striktní spamové filtry. Ať tak či onak, link je stejný pro všechy tři lekce, a to:

  http://www.livemeeting.com/…/join

 11. milan tomes says:

  diky za info, uz je to vyreseno, opravdu to zapadlo kam nemelo. Takze vase prace je bezchybna a chyba byla na nasem prijimaci :-)

  diky i za link

 12. Miranu says:

  nenašel jsem tam chaptery 1-4

  mohu si je někde stáhnout?

  kdy budou další takové kurzy zadarmo?

 13. @Miranu says:

  Nejsem si jisty, co mate na mysli, kompletni seznam materialu ke kurzu je na blogs.msdn.com/…/kurz-rizeni-softwarovych-projektu-seznam-materialu-a-zaslani-knihy.aspx

  V tuto chvili probiha kurz Migrace aplikaci na Azure, dalsi kurzy zvazujeme.

 14. Martin Lančarič says:

  Dobrý den, nefunguje mi link "Na kurz je možné se zaregistrovat na <této stránce>". Rád bych se přihlásil. S pozdravem Martin

Skip to main content