Výhodný přechod na Visual Studio Ultimate


Všichni majitelé nižších týmových rolí Visual Studio 2008 včetně Software Assurance (MSDN) mají při obnově exspirující smlouvy jedinečnou možnost výhodně pokračovat v používání nejvyšší Ultimate edice zakoupením Software Assurance, aniž by museli pořizovat její plnou licenci.

Při uvedení produktové řady Visual Studio 2010 byly bez náhrady zrušeny jednotlivé týmové role Visual Studio Team System 2008 (Architect, Developer, Tester, Database) Editions. Všichni jejich majitelé mající platné a aktivní MSDN (SA pro Visual Studio) dostali zdarma právo používat nejvyšší úroveň VS Team Suite 2008 nebo VS Ultimate 2010, které obsahovaly veškerou funkčnost výše uvedených edic a ještě něco navíc.

RenewUp

Velká většina vývojářských týmů využívá benefity MSDN a práva na nové verze Visual Studio průběžně, pokud exspiruje licenční smlouva s MSDN, pravidelně ji obnovují. Při obnově je u tříletých smluv možno „povýšit“ v minulosti zakoupenou nižší edici Visual Studia s exspirujícím MSDN na edici vyšší formou přikoupení tzv. StepUp. (Toto standardně musí udělat všichni, kteří mají zakoupeno SA a chtějí přejít v multilicenčních programech Microsoft na vyšší edici produktu). Výjimkou jsou právě aktuální uživatelé jednotlivých týmových rolí Visual Studia 2088, kteří mají nárok pokračovat na nejvyšší verzi Ultimate bez nutnosti pořídit StepUp.

Zde jsou porovnány tři možnosti získání licence VS Ultimate/MSDN.
(Licenční model OPEN VALUE - tříleté benefity, nové verze a rozložení platby na tři roky. Ceny jsou přibližné, platba/splátka na jeden rok v EUR a její finální cena pak záleží na kurzu a přidané hodnotě prodejce.)

1. Nová licence - vývojář nemá nic, musí pořídit VS Ultimate/MSDN Licenci + Software Assurance:
clip_image002

2. Přechod z nižší verze, kterou aktuálně vlastní, formou StepUp na Ultimate. Zákazník má nižší verzi, v které pokračuje formou SA a zároveň přikupuje práva jejího převodu na vyšší edici. I když požaduje jednu licenci, musí objednat u dodavatele tyto dvě položky:
clip_image004

3. Využití uvedené promo možnosti pro převedené týmové role/edice nebo běžné pokračování pro majitele nejvyšší úrovně VS Team Suite 2008 nebo VS Ultimate 2010. Pokračuje se formou samostatného Software Assurance pro VS Ultimate:clip_image006

Na výše uvedených příkladech je vidět, že je docela výhodné pokračovat ve využití jednou získaných benefitů nejvyšší úrovně VS Ultimate/MSDN formou SA. Pokud se později budete chtít na tuto úroveň vrátit, bude třeba investovat přibližně dvojnásobnou částku. Pohrajete-li si s Excelem, zjistíte, že přerušení se finančně vyplatí pouze těm, kteří nebudou min. čtyři roky potřebovat vyvíjet nebo testovat nové technologie, využívat vlastnosti nových verzí Visual Studia a odpovídajících MSDN benefitů. Většina vývojářských týmů však obnovuje technologii po kratší době nebo potřebují testovat pro nové technologie, Windows 8, SQL Denali atd. Kombinují při tom různé úrovně Visual Studia a MSDN benefitů pro různé členy týmu. Jejich senior developeři, architekti a team leadeři většinou mívají i nejvyšší, tj. Ultimate verzi. Pro takové firmy může být výše uvedená cesta jednou z možností, jak si udržet kompletní sadu všech aktuálních nástrojů, technologií a benefitů pro podporu životního cyklu softwarových aplikací.

Buri

Comments (0)

Skip to main content