Čeština pro Visual Studio LightSwitch 2011 a Visual Studio Professinal 2010 SP1


Pro Microsoft Visual Studio IDE existují dvě úrovně volitelné, bezplatné české lokalizace.

První, jednodušší je poskytována nástrojem CLIP (Captions Language Interface Pack). Zobrazuje malou bublinovou nápovědu s českým překladem anglického originálu po najetí myší nad položku menu nebo podobný prvek. Tento typ lokalizace je použit pro novinku – Visual Studio LightSwitch 2011 a byl použit i pro starší verze Microsoft Visual Studio 2008.

VSLPCapture

Po pravdě řečeno CLIP lokalizuje “vše na co přijde” a je jen otázka, čím a jak kvalitně je naplněna lokalizační CLIP databáze. (Více o lokalizačních databázích najdete v článku České překlady textů uživatelského rozhraní ke stažení.)

Druhá, pokročilejší  forma lokalizace je standardní “Jazyková sada pro Visual Studio”, která se doinstaluje do anglické verze sady Visual Studio 2010 Professional. Poskytuje poměrně rozsáhlou, i když ne úplnou, lokalizaci uživatelského rozhraní (UI) softwaru. Jen pro informaci, česká jazyková sada pro Visual Studio 2010 obsahuje asi půl milionu slov.

LokalizaceVS

Po instalaci jazykových sad může uživatel na základě svého rozhodnutí přepnout uživatelské rozhraní mezi angličtinou a lokalizovaným jazykem.

Více o českých jazykových sadách pro Visual Studio a CLIP doplňcích včetně odpovídajících download odkazů najdete na adrese http://www.msdn.cz/vscz

Buri

Comments (3)

  1. Honza77 says:

    Nechapu politiku firmy Microsoft v tom, ze cestiny nabizi pouze pro profi edice Visual Studia. Cestinu by ocenil spise zacatecnik, ktery se programovat teprve uci … a tedy v rade pripadu mu staci Express edice (uz jen proto, protoze je jednodussi – i kdyz ma treba pristup k Profi verzi pres MSDN AA nebo tak neco).

  2. vyvojar says:

    Děkujeme za zpětnou vazbu, lokalizace stávající edice Express formou language packu nebyla možná z technických důvodů (nepodporuje doplňky). Snažíme se však o to, aby byla česká lokalizace edice Expressdostupná v příštích verzích.

  3. Luboš says:

    Aha, tak proto mi nejde čeština spustit v Express verzi.

Skip to main content