Jak otestovat Windows Phone aplikaci?


Pokud jste někdy zkoušeli dát vlastní aplikaci na Windows Phone marketplace asi víte, že celý proces nasazení je relativně rychlý. To co zabere trochu více času je certifikace – trvá cca 2 až 3 dny v případě nové aplikace a cca 1 až 2 dny v případě pouze nové verze (tyto údaje neberte závazně, jde pouze o dosavadní osobní zkušenost, o kterou jsem se chci podělit protože může mít vliv na vaše plánování). Ještě před tím než zahájíte proces nasazení aplikace proto doporučuji projít několik základních testů abyste se vyvarovali zbytečné ztrátě času.

Po stisku pravého tlačítka nad projektem v “solution explorer” zvolte položku “Open Marketplace Test Kit”. Záložka “Aplication details” vám umožní nasimulovat  nahrání vlastních souborů na marketplace.

details

“Automated tests” vám umožní zkontrolovat jednotlivé vložené soubory – XAP (včetně direktiv podmíněného překladu), ikony a screenshoty.

AutomatedTests

Další sada testů prověří spuštění aplikace, ukončení aplikace, obsluhu tlačítka “back” a také zacházení s pamětí. K tomuto testu je třeba mít k počítači telefon na kterém se testy provedou.

MonitoredTests

Manuální testy zahrnují 50 scénářů, které je možné jeden po druhém projít aby byla jistota, že je aplikace v pořádku.

ManualTests

Filip

Comments (3)

  1. Honza says:

    Chtěl bych vyvíjet aplikace pro Windows Phone, ale nemám, kde to testovat na reálném zařízení. Je někde možnost si aplikaci otestovat na reálném zařízení (nemyslím telefon si koupit)? Nebo si telefon vypůjčit? Přeci jen na emulátoru všechno otestovat nejde.

    honza77(zavinac)hotmail.cz

  2. Zdravím, je několik možností – na zapůjčení se lze individuálně domluvit (filip.rehorik@microsoft.com), dopředu říkám že je třeba mít už něco hotovo v emulátoru abychom se měli o čem  bavit :). Další možností je prostě poslat XAP a ja to zkusím na svém tlf a dám vědět pokud je někde konkrétní problém s ovládáním (dopředu říkám, že mám omezenou kapacitu, ale jednotlivé případy takto jsem schopen řešit). Pokud to s vývojem pro WP7 myslíte dlouhodobě vážně, tak bych určitě nějaké to zařízení být vámi raději pořídil. f.r.

  3. ještě doplním – pokud jste z Brna, můžete se zkusit obrátit na Microsoft Inovační Centrum v Brně

Skip to main content