Vyzkoušejte software zdarma!


Poslední dobou se nám zdá, že spousta lidí neví, jaké nástroje pro vývojáře má Microsoft zdarma. Rozhodli jsme se proto vám je připomenout. Odkazy na ty nejnovější uvádíme níže, ostatní jsou k dispozici  ke stažení na MSDN webu. Většina produktů je k dispozici zcela volně, u některých je nutné vyplnit požadované údaje.

Na své si přijde prakticky každý. Pro webové vývojáře je k dispozici WebMatrix. Nástroj, který usnadňuje vytváření nových webových stránek a zjednodušuje nasazení již hotových aplikací.

Poměrně svěžím a v současné době populárním tématem je Cloud computing. V této oblasti doporučujeme vyzkoušet Windows Azure, aplikační platformu hostovanou v datacentrech společnosti Microsoft. Toto prostředí poskytuje celou škálu funkcí pro vytváření aplikací, jejichž použití sahá od spotřebitelských webů až po nasazení v komerční sféře. Windows Azure SDK obsahuje i emulátor Windows Azure, takže si aplikace můžete zkoušet na svém počítači.

Pokud chcete začít vytvářet aplikace pro Windows Phone, určitě byste měli vyzkoušet Windows Phone SDK. Otevření Marketplace pro český trh se rychle blíží, je tedy nejvyšší čas stáhnout si potřebné nástroje a začít vyvíjet! Podrobný návod ostatně najdete na MSDN blogu.

Nezapomněli jsme ani na vývojáře zabývající se herním prostředím a hrami. Kinect ve spojení s Kinect for Windows SDK vám dovoluje programovat aplikace a hry ovládané tělem. Kromě faktu, že se jedná o relativně zábavnou věc, se to navíc může hodit v případě, kdy je klasický ovladač spíše na obtíž.

Jinými slovy – neváhejte. Možností programovat je spousta a jak Windows Azure, tak Windows Phone či Kinect nabízejí pestré možnosti, jak se do toho vrhnout. Potřebujete už jen stáhnout ty správné nástroje.

· Windows Phone SDK 7.1 Beta2

· Windows Azure SDK

· WebMatrix

· Kinect for Windows SDK Beta

Comments (0)

Skip to main content