Visual Studio LightSwitch 2011


Tento týden byla uvolněna finální verze produktu Microsoft Visual Studio LightSwitch 2011.
LS

Microsoft Visual Studio LightSwitch je vývojářský nástroj navržený pro velmi rychlou tvorbu databázových aplikací formou vizuálního návrhu bez nutnosti psaní kódu nebo s minimem kódu. Je určen zejména pro IT odborníky, kteří potřebují efektivně tvořit databázové aplikace, ty nasadit a provozovat uvnitř společnosti nebo veřejně na hostingu nebo v cloud prostředí Azure.

dataobraplikace

LighSwitch je založen na intenzivním využívání Visual Studio DataSource Window a generování různých typů uživatelského rozhraní databázových aplikací na základě IC500283datového modelu, předem připravených databázových prvků a šablon. Součástí produktu jsou šablony pro nejčastější typy úloh jako je editace v gridu, master-detail zobrazení, vyhledávání atd. Výsledkem je pak databázová Silverlight aplikace, (s kompletním kódem ve Visual Basicu nebo C#) která se finálně zkompiluje a připraví  pro nasazení formou dvou nebo tříúvrstvé aplikace na desktop nebo jako 3-vrstvé webové aplikace pro hosting nebo Azure cloud.

clip_image002Pokud funkčnost a šablon Visual Studia LightSwitch nestačí nebo chcete vytvořit šablony vlastní, pak se vaší kreativitě meze nekladou. Nejjednodušší je upravit vizuální vzhled předpřipravených šablon aby např. odpovídal firemní identitě nebo zvyklostem.DevExpress_Reports Profesionální vývojář bude ve Visual Studiu Professional a pomocí VB nebo C# umět velmi rychle vytvořit vaše vlastní, speciální, vícenásobně použitelné šablony nebo zakomponovat již nyní používané komponenty a poskytnout je všem, kteří pracují s LightSwitch. K dispozici jsou také komerční doplňky a celá rozšíření třetích stran jako reporting, pokročilé datové prvky a grafy, atd. (live ukázka rozšíření LightSwitch aplikace s rozšířením společnosti Componet One)

Visual Studio LightSwitch 2011 se začne prodávat v srpnu a jeho dočasná uváděcí cena, platná do 31.1.2012, se bude v Evropě pohybovat kolem 200 EUR. Plná cena produktu od února 2012 bude přibližně 300 EUR. Produkt lze koupit ve všech licenčních modelech, od “krabic” po podnikové multilicence.   12155, X16-34880-01
Majitelé aktivního předplatného MSDN služeb pro Visual Studio mohou LightSwitch downloadovat ze svého MSDN downlodu a používat zdarma jako součást MSDN benefitů. (Do Visual Studio IDE jim přibude LightSwitch projekt a odpovídající šablony včetně wizardů). 

Pro LightSwitch připravujeme češtinu formou volitelně instalovatelné české jazykové sady, dostupné zdarma, podobně jako je to v případě češtiny pro Visual Studio 2010.

Buri

Comments (0)

Skip to main content