Týden v cloudu, díl XIV.


Uběhl další týden a hlásí se několik novinek ze světa platformy Windows Azure.

Jak ochránit svůj web proti hacker útokům? Protože toto na toto téma dostáváme docela hodně dotazů, jako první informaci dnes uveřejňuji odkaz na online přednášku. Pozor, je již 1.6. od 17:00!

V druhé řadě bych zmínil existenci nového, jednoduchého kalkulátoru nákladů na Windows Azure. Ne, že stávající počítal špatně, naopak, ale řeknu to na rovinu – nebyl nejjednodušší. Nová verze, která je součástí Windows Azure stránek, umožňuje intuitivně nastavit předpokládané spotřeby a ihned získat přehled o ceně. Součástí inteligence kalkulátoru je vyhodnocení optimálního programu (Recomended Offer), který je cenově optimální vzhledem k předpokládané spotřebě.

clip_image002

V minulosti jsem se několikrát věnoval otázce použití Windows Azure jako platformy pro High Performace Computing – HPC (zde a zde). Podle mne jde zatím o nedoceněnou funkci Windows Azure, protože technologii HPC zpřístupňuje naprosto každému. V podstatě stačí mít jeden lokální řídící počítač a všechny výpočetní uzly převést do cloudu. Jinými slovy „HPC s počátečními náklady blížícími se nule a provozními náklady podle spotřeby“. Aby bylo zřejmé, že tento přístup opravdu funguje, doporučil bych zájemcům zavítat na blog HPC survival guide, kde lze najít celou řadu praktických ukázek. Také bych doporučoval stáhnout dokument Windows HPC with Burst to Windows Azure: Application Models and Data Considerations, který je doprovozen i o zdrojové kódy a data příkladů, potřebné pro praktické testování. Rychlý přehled o HPC a Windows Azure také velmi pěkně dá toto HD video.

Ještě, jako vždy, link na předchozí díl.

Comments (1)
  1. Ondra says:

    Přidám jenom dodatek, že původní detailní TCO kalkulátor, kde je možno mj.porovnat odhadované náklady na řešení v cloudu s řešením on-premise je stále dostupný na http://www.microsoft.com/…/offers vpravo, poslední link.

Comments are closed.

Skip to main content