Materiály, praktický úkol, otázky a odpovědi k 8. lekci Azure Akademie II.


Prezentace a záznam:

Zadání praktické úlohy (za jejíž splnění dostanete potvrzení a knižní poukázku na 200 Kč) – zbývají pouze několik dní !!!

Licencování a ceny – prezentace

Záznam Live Meetingu

Otázky a odpovědi

Obchodní dotaz - jak je to s cenami Azure v rámci předplatných, tj. nikoliv spotřební (Consumption), ale se závazkem (Commitment, tedy Development Acceleratory). Chápu to správně, že předplatné je za tuto cenu možné na půl roku a pak ještě možné prodloužit na dalšího půl roku. No a co za rok? Pak už budou účtované standardní poplatky za provoz jako Consumption?
Je to tak, že na 6 nebo 12 měsíců je fixována měsíční cena a v ní zahrnutá kapacita. Po uplynutí této doby máme právo měsíční cenu změnit nebo upravit definici tohoto balíčku. Balíček si pak budete moci objednat s novými obchodními podmínkami.

Jaká je velikost instance v předplatném Professional?
Velikost je XS a k dispozici 750 hodin zdarma.

Četl jsem, že těch 5% už neplatí.
Ano, ověřili jsme tuto informaci. Původní sleva ve výšce 5% na služby Windows Azure pro partnery byla nahrazena balíčkem pod názvem Cloud Essentials Pack. Ten obsahuje vedle volné kapacity Windows Azure na měsíční bázi i další cloud produkty (Office 365 a CRM Online). Prezentaci jsme opravili. Díky.

Jakým kurzem se přepočítává cena v USD?
Cena je přepočítávána fixním kurzem. Pro zjištění ceny v Eurech, což je měna, ve které platí uživatelé v ČR, doporučuji jít na stránky nabídky služeb, zvolit Českou republiku a následně si vybrat odpovídající typ subskripce.

Jak to vypadá s MSDN a Partner výhodami pro Slovensko?
Na Slovensku v tuto chvíli není Windows Azure komerčně dostupný. Není tedy možné čerpat MSDN nebo partnerské benefity. Ty budou aktivní jakmile bude možné služby nakupovat.

Když mám běžný web a všechny ikonky, loga, obrázky budu dávat do CDN - je to doporučený model? Neprodraží se to nakonec nějak extrémně (násobně porovnáním s jiným přístupem)?
Ano, prodraží, budete platit za transakce na plnění CDN (zanedbatelně) a taky za každou jednu transakci. Male věci, které se v čase příliš nemění (ikony), je lepší sbalit do balíčku aplikace, pak neplatíte vůbec (resp. platíte pouze za GB http dotazů a odpovědí, což platíte tak jako tak). Do CDN patří spíše vetší soubory (řekneme od 100 kB výše).

Pokud v některé oblasti váháte, napište nám na e-mail AzureAkademie@microsoft.com

Dalibor a Michael

Comments (0)

Skip to main content