Neomezené zátěžové testování ve VS 2010 Ultimate


Doposud měli uživatelé VS 2010 Ultimate možnost vytvářet zátěžové testy, které mohli též spouštět s maximálním počtem 250 uživatelů. Pokud chtěli testovat více uživatelů, bylo nutné dokoupit tzv. Virtual User Packy, prodávané po tisíci uživatelích. Tyto nebyly zdaleka levné, přestože mnohonásobně levnější než konkurenční nabídka.

Včera nastala více než pozitivní změna – za virtuální uživatele se nadále neúčtuje, jejich neomezený počet je součástí benefitů k VS 2010 Ultimate s MSDN předplatným. K využití tohoto benefitu je nutné nainstalovat distribuovanou konfiguraci, tedy Test Agent a Test Controller (klidně vše na stejný počítač jako je Visual Studio), samozřejmě pro opravdu velký počet uživatelů bude třeba více Test Agent počítačů a Test Controller by měl být na dedikovaném počítači. Agent i controller najdete na DVD, které si můžete stáhnout v rámci MSDN přeplatného.

Nejprve je třeba nainstalovat Test Controller a napojit ho na SQL databázi, kam si bude ukládat data (stačí SQL 2008 Express). Nyní běžte na stránku svého MSDN přeplatného a najdete na ní novou položku Visual Studio 2010 Load Test Feature Pack Deployment Guide. Pokud kliknete na Keys, objeví se Váš klíč:

image

Nyní v controlleru klikněte na Manage virtual user licenses a zadejte, kolik tisíc uživatelů chcete zadat (v mém případě 2000 x 1000 je 2 milióny):

image

Konečný výsledek by měl vypadat následovně:

image

Dále se nainstaluje Agent (nebo agenti) a připojí se na připravený controller. Pokud je vše v pořádku, budete se schopni ze svého Visual Studia připojit na Test Controller pomocí Test/Manage Test Controllers a vidět všechny připojené agenty ve stavu Ready:

image

Před spuštěním testu ještě nezapomeňte nastavit, že se testování provádí prostřednictvím vzdáleného Test Controlleru v menu Test/Edit test settings:

image

Více informací můžete nalézt např. na http://msdn.microsoft.com/cs-cz/vstudio/ff520697.aspx

Michael

Comments (0)

Skip to main content