Odpovědi na dotazy k 1. lekci Azure akademie II.


Jak jsme slíbili, přinášíme zodpovězené dotazy, které padly během páté lekce naší Azure akademie II. Otázky jsme si dovolili jazykově a stylisticky zkorigovat, stejně jako naše původní odpovědi, které jsme doplnili o další informace.

Na tomto místě bychom ještě rádi uveřejnili odkaz na otázky a odpovědi, které padly během Azure Akademie I. Najdete zde celou řadu zajímavých informací. Důležité je však upozornit, že odpovědi na otázky týkající se budoucnosti nebo beta verzí produktů se dnes mohou mírně lišit. Některé služby jsou již v produkční verzi a jiné služby byly rozšířeny. Pokud v některé oblasti váháte, napište nám na e-mail AzureAkademie@microsoft.com.

Dalibor a Michael

Otázky a odpovědi

Je možné nakoupit subskripci Windows Azure Platform i na Slovensku?

Ne, v tuto chvíli ne. Služba musí být nakoupena a placena např. v ČR. Vývoj aplikace, nasazení i její spotřeba se však na Slovensku může dít.

Co v případě, kdy kartu s povolenými platbami na internetu k dispozici nemám, případně ji nemám vůbec?

Existuje i varianta případné platby fakturou. Před možností využití této varianty je však nutné prokázat bonitu.

Dá se ten účet smazat?

Sám nemáte operaci smazání k dispozici, ale můžete se obrátit na Support (link na stránce dole), který vám účet smaže.

Popsali jste, jak si ověřím, že mi neběží žádný virtuál, že nemám uloženou žádnou databázi není mi ale úplně jasné, jak poznám, zda se blížím datovým limitům – pokud nějaký virtuál pustím, nahraji DB + aplikaci, ... jaký je scénář použití Free předplatného, abych se nedostal přes limit? Např.: připravím aplikaci na lokále; nahraji do Azure - otestuji/spustím apod.; nakonec aplikaci smažu. Tedy natočil jsem nějaké minuty za běh aplikace, ale po smazání aplikace už není připočteno nic, az co by se mohlo platit. Když ten scénář zobecním, napadá mě otázka: Můžu mít při použití free předplatného v Azure něco trvale uloženého a nic za to neplatit? A pokud se eviduje čas za běh aplikace; za uložená data; přenosy apod. jsou tyto údaje jednoduše dostupné (podobně jako jste ukazovali, kde si ověřím, že mi nic neběží a nemám databázi)

U free předplatného (Introductory Special) neexistuje v tuto chvíli možnost si nastavit tvrdý limit na spotřebu jednotlivých služeb a tak v absolutní míře zabránit překročení libovolného z měřených parametrů. Pokud jde o službu, která však tvoří nejčastěji největší položku spotřeby – služba Compute (ten virtuál), tak dnes je nastavena tak, že ve velikosti Extra Small můžete nechat běžet virtuál celý měsíc a nic navíc nezaplatíte (je to těch 750 hodin).

Dále pak vám systém posílá upozorňovací maily, které upozorňují, že jste na Compute službě dosáhl 75%, 100% a 125% free hodnoty (tad 100% již vlastně platíte). Navíce na denní bázi může kontrolovat spotřebu všech používaných služeb.

Co znamená, ze můžeme nastavit kvótu služeb? Je to myšleno tak, že si mohu nastavit kvótu např. na compute na hodnotu 1000 hodin?

Kvóta se vztahuje ke celkovému množství služeb, které máte implicitně k dispozici. Např. implicitně je 20 small compute instancí, 150 Web edicí SQL Azure nebo 15 Business edicí SQL Azure atd. (více informací je zde). Tyto limity je možné kdykoli navýšit.

Martin David Asked: Doslechl jsem se, že Microsoft zpřístupní Windows Azure studentům na bázi 24hodinového trialu, který se bude každý den resetovat. Je to pravda? Pokud ano, kdy k tomu dojde a na jaké bázi (MSDN AA, DreamSpark)?

Informace o Azure přístupu pro studenty budou zveřejněny do 18.3.2011 na českém MSDN blogu.

Když mám 3 instance database zdarma v rámci MSDN, tak je tam započítána i ta Master?

Master databaze se nepočítá, tudíž můžete mít maximálně 3 uživatelské + master, aniž byste platil.

Comments (0)

Skip to main content