Pozvánka: Windows Azure akademie II.


Description: Description: Description: Description: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: cid:image002.jpg@01CBC2DB.AAEA4FA0

Vážení vývojáři, softwaroví architekti, konzultanti a systémoví designéři,

přijměte prosím naše pozvání k účasti na druhé sérii online kurzů Windows Azure akademie II. Kurzy jsme připravili na základě kladných ohlasů z první série, která proběhla v druhém pololetí loňského roku.

Cloud je jedno z nejvíce skloňovaných slov v dnešním IT. Platforma Microsoftu pro vývoj vašich aplikací běžících v cloudu se nazývá Windows Azure Platform. Většina vývojářů na platformě Microsoft dosud vytvářela pouze tradiční webové nebo desktopové aplikace a o platformě Azure mají spíše kusé informace.

Právě pro tyto vývojáře máme dvě dobré zprávy. První zprávou je, že rozšíření vašich aplikací na cloud platformu je přímočaré s možností využití stávajících znalostí i kódu. Druhou je nabídka kurzu, který jsme pro vás zdarma připravili pod názvem „Azure akademie II“, který ovšem mohou shledat zajímavým i účastníci prvního běhu kurzu z podzimu 2010, jejíž obsah byl na žádost účastníků významně rozšířen o praktické ukázky a reálné příklady. Kurz také obsahuje, zejména ve své druhé polovině, čerstvé novinky, které byly uvedeny v posledním čtvrtletí.

Struktura kurzu

Cílem tohoto kurzu je, aby se vývojáři, architekti, konzultanti a systémoví designéři naučili základům Windows Azure Platform a mohli vytvářet vysoce stabilní, dostupná řešení na této platformě. Kurz můžete absolvovat z domova i z práce, během dne nebo ve svém volném čase. Kurz vedou přední odborníci na problematiku cloud technologií Dalibor Kačmář a Michael Juřek.

Kurz je rozdělený na dvě části. První základní část bude velmi prakticky orientována a vyzkoušíte si během ní základní úkony k vytvoření a nasazení jednoduché aplikace na platformě Azure:

Týden 1 – Windows Azure – nasazení a správa aplikace

Týden 2 – Windows Azure – vývoj řešení

Týden 3 – SQL Azure pro relační data

Týden 4 – Azure Storage pro velké objemy dat

Na základě těchto čtyř lekcí budete schopni zvládnout domácí úkol a získat potvrzení a odměnu (viz dále). V druhé části se budeme zabývat pokročilejšími tématy a bude zaměřena více koncepčně a méně na praktické zkoušení.

Týden 5 – Windows Azure – pokročilá témata a novinky

Týden 6 – Integrace cloud a on-premises aplikací

Týden 7 – Bezpečnost aplikací v cloudu z různých úhlů pohledu

Týden 8 – Scénáře použití cloudu, náklady a přínosy

Týdenní setkání každé úterý

Každé úterý od 8. 3. do 26. 4. 2011 v době od 15 do 16 hodin se konají online setkání prostřednictvím produktu Live Meeting. Kromě zhlédnutí prezentací a praktických ukázek je to také příležitost ke kladení otázek a kontaktu s mentory. Pokud se nemůžete setkání zúčastnit, nevadí – budeme nahrávat a sdílet na našich stránkách. Zároveň budeme zveřejňovat písemné odpovědi na všechny vznesené dotazy.

Předpoklady pro absolvování praktických cvičení ke kurzu

Základní znalosti vývoje na platformě Microsoft

Visual Studio 2010 Professional nebo vyšší (postačí Trial verze) s nainstalovanými nástroji pro vývoj Windows Azure

Management Studio pro SQL Server 2008 R2 (lze ho nainstalovat např. prostřednictvím Trial verze)

Přístup na Windows Azure – pokud nemáte jinou možnost přístupu, budete moci využít nabídky Introductory Special, která umožňuje vyzkoušení zcela zdarma. K aktivaci nabídky je třeba platební karta s povolenými internetovými platbami – pokud nepřečerpáte množství zdrojů, které je součástí nabídky, nebude vám z karty stržena žádná částka.

Dárek a potvrzení za splnění úkolu

V polovině kurzu vyhlásíme jednoduchý praktický úkol. Každý, kdo do konce dubna prokáže jeho splnění, od nás obdrží potvrzení o splnění praktického úkolu a zároveň od nás obdrží malý dárek v podobě knižní poukázky v hodnotě 200 Kč. Kurzu se můžete zúčastnit i pasivně (bez praktických cvičení a úkolu), pak ovšem samozřejmě nedostanete potvrzení a dárek.

Kurz je zdarma, registrace je však nutná. Po vyplnění registračního formuláře Vám bude zaslán link na live meeting.

Description: Description: Description: Description: cid:image003.png@01CBC9DA.79F98400

Těšíme se na vaši účast!

Markéta

Comments (0)

Skip to main content