Windows Azure Platform v hodnotě 35 000 kč ročně pro MSDN předplatitele


V ČR má v současnosti aktivní služby MSDN pro Visual Studio několik tisíc architektů, vývojářů, testerů nebo IT odborníků. Je zajímavé, jak málo z nich využívá všech benefitů MSDN a nejen obligátního downloadu aktuálního a archivního software.

1. Windows Azure Platform v hodnotě 1800 USD
Aktivní uživatelé Premium a Ultimate úrovně MSDN mají formou MSDN benefitu předplacenou Windows Azure cloud instanci včetně databáze a dalších služeb. Je to balík v ceně kolem 1 800 USD na rok, na předplatitele. U nás využívají Azure benefitu jen jednotky procent oprávněných majitelů MSDN, ve vyspělých zemích Evropy nebo Asie desítky. I ostatní země východní Evropy jej využívají 2 x více než my. Asi je to způsobeno neochotou garantovat překročení limitu platební kartou a asi i jednou českou specialitou: „Každý druhý student je malý hoster a wifi provider. Nevadí, že to občas nefunguje, hlavně ať je to levné.“ (Není z mé hlavy, ale je to trochu starší, nikoli však zastaralé, zhodnocení situace hostingu a selfhostingu v ČR v rámci výzkumu renomované mezinárodní agentury.)

UPDATE 12.4.2011: Azure benefity byly rozšířeny i pro předplatitele MSDN Professional a aktuální nabídka je tedy následující : 

Další a aktuální informace najdete na http://msdn.microsoft.com/cs-cz/subscriptions/ee461076(en-us).aspx

2. Incidenty garantované technické pomoci pro MSDN předplatitele v hodnotě desetitisíců
Součástí MSDN jsou 2-4 incidenty profesionální podpory. Jejich využití je u nás opět minimální. Jsme na tom stejně jako většina východoevropských zemí, trochu lépe než průměr rozvojových zemí. Pohybujeme se kolem 5%. Procento evidentně závisí na ceně vývojářské a testerské práce za hodinu. Čím je práce dražší, tím více se využívá nejenom standardní placená podpora kupovaná nezávisle na MSDN, ale i obdobná profesionální podpora v MSDN. Vývojáři ani nevědí, že nějakou podporu mají předplacenu v MSDN. Nedávno se mi stalo, že lokální společnost si chtěla objednávat Profi incidenty (á 5000 kč), a přitom jich měla 12 v rámci jejich aktivních MSDN.
Přečtěte si (v češtině) jak aktivovat MSDN Professional Support…

3. Microsoft E-Learning – komerční kurzy pro MSDN zdarma
On-line kurzy Microsoft E-learning začínají být postupně populární i u nás. V porovnání s neanglicky mluvícími předplatiteli MSDN jiných zemí, kteří nemají lokalizované kurzy, na tom nejsme nijak špatně. Ve využití komerčního e-learningu formou MSDN benefitu jsme přibližně uprostřed všech ostatních zemí. Více o E-Learning benefitech pro předplatitele MSDN…

Pro předplatitele MSDN jsou poskytovány i další MSDN benefity. Přečtěte si o nich více ...

Buri

Comments (0)

Skip to main content