Rozdíl mezi Partner MPN a placenou verzí Visual Studio a MSDN, sleva 20 % pro certifikované partnery


Licence Visual Studia a MSDN získané v rámci Microsoft Partner Network Programu (MPN) nelze je použít pro tvorbu na zakázku, úpravu unifikovaného řešení nebo jiných placených služeb včetně outsourcingu pro jinou společnost včetně mateřské nebo dceřiné. Mají některá funkční omezení a nejsou trvalého charakteru.  

Pro IT společnosti mající některou aktivní partnerskou certifikaci úrovně Silver nebo Gold programu Microsoft Partner Network, jsou připraveny slevy 20% na komerční produkty řady Visual Studio s MSDN. Slevněné produkty jsou určené pro interní zalicencování vývojářů partnerské společnosti a pro práci na projektech, nikoli k dalšímu prodeji. (Silver a Gold partneři mají dočasně propůjčený i omezený počet nekomerčních MSDN, které však nemohou použít pro úpravy svého “krabicového” řešení nebo projektu, případně jiných služeb (testování, atd.) pro konkrétního zákazníka včetně mateřských nebo dceřiných společností které nejsou přidružené v partnerském profilu.)

Produktové řady nástrojů kde lze využít “MPN” slevy v OPEN a OPEN VALUE programech jsou:

· Visual Studio Enterprise with MSDN (20% sleva) // Nahrazuje Premium a Ultimate //
· Visual Studio Test Professional with MSDN (20% sleva)

Tyto produkty jsou standardní, komerční. Na rozdíl od licencí propůjčených v rámci MPN,  jsou časově neomezené a zůstávají firmě i pokud již není v programu MPN. Vztahují se na ně ostatní komerční pravidla a obsahují plnohodnotné (nikoli ořezané) MSDN benefity. Jsou dostupné v programech OPEN, OPEN Value a Open Value Subscription, v ceníku mají na konci označení „MPNCmptncyReq”. Tyto licence musí být použity Silver a Gold certifikovanými partnery ve všech scénářích, v kterých není dovoleno použít Visual Studio s MSDN propůjčené v rámci MPN competence.


Pro více než 20 licencí je možné požádat o speciální licencování pro MPN partnery v rámci Enterprise smlouvy SCE se slevou i více než 68%
Partnerské vývojářské společnosti s MPN Gold nebo Silver certifikací nemohou použít MPN licence Visual Studio s MSDN pro tvorbu nebo úpravu svého řešení pro konkrétní zákazníky a plošné pořízení velkého množství komerčních licencí edice Enterprise bývá na hranici jejich finančních možností. Exklusivně pro ně nabízíme:

 • A. Převod  stávajích nekomerčních MPN MSDN licencí Visual Studio Enterprise, které získali v MPN na plnohodnotné komerční edice, formou SA v rámci Server and Cloud Enrollmentu a speciální slevy ve výši až 68% ( v některých případech i 75% oproti jejich běžnému nákupu).
 • B. Dokoupení dalších MSDN Enterprise licencí nad rámec toho co mají v MPN se slevou 20% proti SCE cenám což vychází přibližně 40% méně než jsou běžné ceny v licenčním modelu OPEN Value.

Tato SCE vyjímka platí dlouhodobě vyžaduje však individuální jednáníVíce informací »


Níže je pro názornost malý výřez ceníků Open Value i SCE – roční splátka Visual Studio Enterprise with MSDN. Produkt s partnerskou slevou a bez ní. Orientační koncová cena bez DPH v EUR včetně včetně prodejní marže. V Open a Open Value lze takto koupit i jednu jedninou licenci,  Server and Cloud Enrollment vyžaduje nákup min 20ks jakékoli kombinace Visual Studio Enterprise a MSDN Platforms.  Mimo nových licencí jsou do tabulky přidány i položky prodloužení, platné po doplacení OV/SCE tj. 3 letech/splátkách při prodloužení smlouvy na další období aby šlo počítat s dlouhodobou návratností.  

Smlouva Položka Popis položky EUR/Y Poznámka
OVALUE MX3-00131 VSEntwMSDN ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY1 AP 3 772 Běžná cena OV, nová licence
OVALUE MX3-00084 VSEntwMSDN ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY1 AP MPNCmptncyReq 3 018 Pouze pro MPN Cert, OV, nová
OVALUE MX3-00084 VSEntwMSDN ALNG SA OLV NL 1Y AqY1 AP MPNCmptncyReq 1 404 Pouze pro MPN Cert prodloužení
SCE MX3-00115 VSEntwMSDN ALNG LicSAPk MVL 2 880 Běžná cena SCE, nová licence
SCE Neveřejné VSEntwMSDN ALNG LicSAPk MVL MPNCmptncyReq 2 310 SCE MPN vyjímka dokup nové
SCE Neveřejné VSEntwMSDN ALNG SA MVL MPNCmptncyReq 1 210 SCE CertMPN prodloužení

Všimněte si koncovky „MNPCmptncyReq“ a poměru cen, např: 3 772 * 0,8 = 3 018.  Prvná položka je odpovídající standardní produkt.

Při nákupu výše uvedených produktů s partnerskou slevou v OV nebo OPEN je třeba k objednávce přiložit Partnerské MPN ID. Na základě něho bude ověřeno, že společnost má na partnerskou slevu nárok. MPN SCE je třeba řešit přímo s lokální pobočkou MS.


Nejčastější otázky a odpovědi:

 • MPN MSDN licence mohu použít na interní vývoj ale i komerční vývoj vlastního uceleného řešení a to dokonce prodávat formou indirect prodeje. Co to je ucelené řešení a přímé revenue a co není.
  – Ucelené řešení je “Jednotný, stejný kód pro více zákazníků/ Single CRC for multiple customers” (Software je zcela totožný pro mnoho zákazníků) a nebyl vytvořen na zakázku – jakákoli zakázková tvorba je “direct revenue” a na to MPN MSDN nelze použít.
 • MPN Visual Studio licence nelze použít pro kustomizaci/zakázkové úpravy  řešení pro konkrétního zákazníka. Co to je kustomizace?
  – Kustomizace je např. vytvoření konkrétního modulu pro konkrétního zákazníka doplňující výše uvedené jednotné řešení.
 • Jak lze chápat zákaznické direct revenue služby poskytované v rámci MSDN ?
  – VS/MSDN obsahuje mnoho softwaru a technologií pro tvorbu a provozování DevTest prostředí. Pomocí MPN MSDN nelze např. testovat pro konkrétní zákazníky nějaký SW či jiné prostředí, zajišťovat testovací infrastrukturu pro konkrétní zákaznický projekt atd. bez ohledu na to jestli kdokoli, cokoli vyvíjí nebo programuje. V těchto případech není použití MSDN z MPN v souladu s pravidly.
 • Pro koho mohu a nemohu v rámci IUR pro svoji firemní skupinu používat MSDN software z MPN programu.
  – Pro MSDN MPN licence platí stále MPN IUR (Internal Use Rights) licencenční pravidla a proto mohu tvořit jakýkoli software nebo poskytovat DevTest a DevOps služby  “pro sebe” a případně pro veškeré své pobočky nebo mateřské společnosti které jsou přidružené v MPN programu. Jako IT Servisní organizace ale nemohu používat MPN MSDN software pro služby, které poskytuji své mateřské/dceřinné organizaci, které není přidružena v MPN programu nebo nemá práva být přidružena protože její zaměření neodpovídá pravidlům MPN programu.
 • Jak mám řešit dilema licencování Dev/Test infrastruktury, kdy někteří vývojáři dělají náš krabicový software a někteří jeho úpravy na zakázku konkrétním firmám?
  – Všichni, kteří dělají na zakázkové tvorbě musí mít komerční Visual Studio, nikoli to z MPN. Pokud sdílí společnou DevTest infrastrukturu, tak ta musí být licencována licencemi získanými jinak než z MSDN Subscriptions v MPN programu.
 • Existuje obdobná sleva na jiné produkty, např. Visual Studio/MSDN Professional případně platí sleva i na menší partnerské úrovně?
  – Slevy existují pouze na VS/MSDN Enterprise a pouze pro Certifikované společnosti.
 • Co se stane pokud si Certifikovaná společnost koupí v OPEN modelu zlevněný “MPNCmptncyReq” produkt ale časem ztratí certifikaci?
  – Tyto produkty jsou na rozdíl od MSDN v MPN trvalého charakteru, nutnost být certifikovaná společnost je pouze v době nákupu, Licence je platná i později pokud společnost nemá již certifikaci. Prodloužení – Software Assurance je možné i pokud fy není certified, ale již bez 20% slevy pro cret partnery.
 • Existují nějaké další “technické” záludnosti  Visual Studio licencí v MPN programu na rozdíl od OPE ?
  – Ano, je jich více ale nejdůležitější je rozdíl v expiraci. Plných trvalé komerčních licence Visual Studia neexspirují, licence VStudia z MPN programu se pravidelně on-line dotazují na to jestli je Certifikace společnosti/validita licence platná, pokud nikoli (fy neobnovila certifikaci) tak uživatel nebude ze dne na den moci s Visual Studiem pracovat.

 

 

Jiří Burian(update 09/2012 změna označení v ceníku PartnerOnly -> MNPCmptncyReq)

(update 7/2014 SCE)

(update 10/2014 Kumulativní promo  )

(update 9/2015 konsolidace Premium a Ultimate na Enterpise edice)

Comments (0)

Skip to main content