Poslední díl série o vývoji her na Windows Phone 7 je zde!


Úspěšná série návodů, ukázek zdrojového kódu, tipů a dalších dokumentů je u konce. Poslední díl je vám k dispozici online a - jako obvykle – zcela zdarma. A co závěr série přináší?

NinjAcademy

Ve variaci populární hry typu střelnice je vaším úkolem ničit terče pomocí vašeho meče nebo pomocí vrhání hvězdic. Ale pozor, abyste nezasáhli nálož dynamitu. Součástí obsahu je zdrojový kód, grafika, hudba i zvuky a samozřejmě popis ve formátu DOC.

NinjAcademy

Hra v kostky pro více hráčů – „Yacht“

V této jednoduché sázkové hře můžete buď hrát proti počítači nebo se připojit k serveru s podporou WCF a hrát proti dalším lidem. Součástí obsahu je zdrojový kód pro klienta i pro server, takže si můžete spustit vlastní server pro tuto hru. Dále v balíčku naleznete grafické a zvukové součásti a popis ve formátu DOCX.

Yacht

Ukázka využití Bing Maps a hledaní trasy pro hry

Využijte skutečných míst a skutečných ulic ve vaší hře. Tato ukázka doplňuje předchozí díl a názorně vám ukáže, jak využít Bing Maps API k vytvoření umělé inteligence, která bude využívat skutečných ulic. Kromě zdrojového kódu v balíčku naleznete i přehled ve formátu HTML.

Bing Maps

Ukázka dynamického menu

Zrychlete vaše uživatelské rozhraní pomocí dynamického menu, které lze upravovat jak pomocí zdrojového kódu tak pomocí XML. Tlačítka, vzorky, texty a ukazatele vývoje lze jednoduše přidávat z drop-in knihovny. Součástí je opět zdrojový kód, potřebné grafické prvky a stručný přehled v HTML.

Dynamické menu

Windows Phone 7 Music Manager

Vybrat správnou hudbu, tak aby ladila ke hře, je vždy tvrdý oříšek. Jako by nestačilo, že každý uživatel má trochu jiný vkus, ještě musíte počítat s různými událostmi, které během hraní hry mohou na telefonu nastat. Tento pomocník vám umožní vždy správě spustit, pozastavit či zcela vypnout hudbu vaší hry v závislosti na tom, co se s telefonem děje.

Music Manager

Comments (0)

Skip to main content