Veselé Vánoce!


Vážení a milí příznivci MSDN Blogu!

Rok se s rokem sešel a opět nastal ten pro mě vzácný čas mezi ustrojením stromečku, naporcováním kapra, zpacifikováním mých drahých ratolestí a Štědrovečerní večeří, kdy mám chvilku klidu a můžu napsat tento post :)

Vánoce samotné jsou pro nás v DPE docela symbolické. Jsme evangelisté, česky věrozvěsti a tak si občas kladu otázky, jak bychom vyšli ve srovnání s prvními apoštoly. Jsme dostatečně autentičtí a přesvědčiví? Umíme svou komunitu dobře připravit na nové věci? Jako v případě zcloudování IT. Umíme rozehnat pochyby a uvést věci na pravou míru? Jako v případě budoucnosti Silverlightu. Umíme Vás nadchnout pro nové, dosud nepoznané a možná pro začátek hůř uchopitelné věci? Jako v případě Azuru a Windows Phone 7.

Musím Vám poděkovat za Vaše ohlasy a zájem nejen o tento blog, ale prakticky všechny akce, které pro komunity děláme. Dává mi to částečně odpovědi na výše zmíněné otázky a hlavně nám to dává energii pro další práci. Díky! 

Když jsem dneska dopoledne s dětmi sledoval pohádku Anděl páně a viděl ztvárnění nebes nad mráčky, nemohl jsem se ubránit nutkání hledat, kde tam v tom cloudu mají datacentra :)  Zvěstování cloudu sice není nikdy dost, ale hned jsem si uvědomil, že děj té pohádky se odehrává hlavně dole na Zemi a je o tom, jak poněkud vyšinutý anděl k rozumu přišel. A proto mám upřímnou radost z povedené série Azure Academy a Týden v Cloudu, které pro Vás přípravuje Dalibor s Michaelem. Lepši příklad vnesení praktického a použitelného přistupu si těžko představit.  Tento koncept se velmi osvědčil a budeme v něm určitě v příštím roce pokračovat. Oblast, která se nabízí je testování. Že by stále studnice hříchů mnoha vývojářů?

Z letošního roku bych se rád vrátil k MS Days, které jsme pořádali v září. Byla to největší IT akce roku a Váš zájem nás opravdu potěšil. Vaše hodnocení úrovně odborných přednášek bylo velmi vysoké a týkalo se jak obsahu, tak řečníků. Ovšem ne všechno se povedlo jak mělo a proto děkujeme za Vaši zpětnou vazbu a komentáře, které nám pomohou MS Days v příštím roce ještě vylepšit! V této souvislosti je ještě třeba zmínit MSTV. Jeho popularita roste a máme pocit, že právě kombinace MSTV, blogů, online konferencí, regionálních seminářů organizovaných WUGy či v rámci MICů a velké kamenné akce pořádané jednou za rok dává největší smysl.  

Mnozí z Vás si jistě všimli, že jsme vypustili průzkum spokojenosti. Moje poděkování patří těm z Vás, kteří jste byli ochotni průzkum vyplnit. Je to pro nás důležité, protože jedině na základě Vaší zpětné vazby se můžeme zlepšovat a lépe reagovat na Vaše potřeby. Takže na rozdíl od přehršle reklamních spamů si dovolím vyplnění našich průzkumů označit jako rozumnou investici :) Jejich výsledky pečlivě rozebíráme a zapracováváme je do našich plánů.

Večeře se blíží, dítka nebezpečně zvyšují svou aktivitu, je čas končit!

Díky všem MVPkům, MSPkům a dalším v komunitě aktivnim lidem, kteří nesedí za pecí a jsou ochotni udělat něco pro druhé! 

Díky našim misionářům :)!  Organizátorům WUGů a našim dvěma MICům za semináře, které připravili a osvětu, kterou jimi šířili i tam, kde ruka DPE přímo nedosáhne.

Díky celému DPE týmu za práci, kterou pro komunity odvedl.

A jestě jednou díky Vám všem za přízeň!

 

Krásné Vánoce a co nejvíce radosti v roce 2011

Jirka Karpeta
manažer DPE

Comments (2)

 1. Jiri Pazderek says:

  Neni nad to se pochvalit, kdyz to nikdo jiny neudela ;) … Kdybych nekonzumoval informace primo z Redmondu, z blogu vyvojarskych skupin, nekoukal na Channel9 atd. atd., tak bych se toho moc nedozvedel…Kopirovanim informaci ze zahranici je celkem jednoduche…. Kdyby vase usili bylo tak velke jak rikate, tak bychom nemuseli nasim zakaznikum temer denne vysvetlovat, ze Cloud neni hosting, vysvetlovat jim plus/minus teto platformy, vysvetlovat prinos Windows Phone 7 atd. atd.  

  Obsah a kvalita blogu miri dolu jiz od konce roku 2009 a v roce 2010 to jenom pokracovalo. Az na nejake vyjimky nikde zadna invence ci pokus o neco noveho/neokoukaneho. Tez sales/promo akce jsou predvidatelne mesice dopredu…..

  Tim, ze delate akce pro "stale stejnou skupinu" si muzete vylepsit nejaka ta vase cisla co sledujete a za ktera asi jste hodnoceni, ale na druhou stranu ukazujete, ze proniknout na nezname pole neumite a nevite jak na to!

  Tim, ze se "honite" za plnenim cisel v tabulkach si jenom znepratelite sve partnery, ktere "usijete" do nejakeho programu, ktery s prichodem noveho roku muze vypadnout z tabulek a vy se o tento program prestanete starat a ponechate partnera tam kde je ….

  Zkratka DPE posledni 2-3 roky (v porovnanim s DPE pred 5-6 lety) spise pripomina unaveneho urednicka, ktery automaticky vyplnuje ty sve tabulky, aby splnil sve cile a dostal zaplaceno.

  Ja vam vsem preji do roku 2011, to abyste si mohli rici "Tak a ted jsme udelali skutecnou evangelizaci a vrthli jsme na nepratelske uzemi a o Cloudu si povidaji uz i spunti ve skolkach…."  a ne jenom…"Povedlo se nam vyplnit ten excel, za ktery jsme hodnoceni"….

  At je z vas opet to stare dobre DPE na ktere byli vsichni zvykli a se kterym byla radost spolupracovat!

 2. vyvojar says:

  Dekuji Vam za Vas nazor pane Pazderku.

  Rad bych se dozvedel vice o nekterych bodech, ktere ve svem postu zminujete a tak prosim prijmete me pozvani na obed v prvnim lednovem tydnu. Kontaktujte mne prosim na +420 602 374 822.

  Dekuji a preji krasneho Silvestra

  Jiri Karpeta

  manazer DPE

Skip to main content