Výuková série o vývoji her pro Windows Phone 7 pokračuje!


Ode dneška můžete na obvyklých stránkách http://create.msdn.com/en-US/ v sekci Education stahovat další díl tohoho výukového tutorialu. Tentokrát budeme pokračovat ve zdokonalování samotné hry a ladění její výkonnosti. Na co konkrétně se pak můžete těšit?

2D akční hry – Honeycomb Rush

Sbírejte med a vyhýbejte se včelám v této akční hře, která mimo jiné ukazuje pohyblivé herní prvky.

Honeycomb Rush


Blackjack a multi-platformní framework pro karetní hry

Do hloubky prověřená samotnými Academic Evangelisty společnosti Microsoft, tato Blackjack hra s podporou až 3 obrazovek je postavena na snadno rozšiřitelném herním frameworku. Naučte se jak funguje a ihned se pusťte do jeho úprav.

Blackjack


Zakreslení „cesty“ na Windows Phone 7

Vytvořte skvělou hru plně využívající dotykovou obrazovku. Místo jednotlivých doteků zakreslete cestu a tento tank ji bude oddaně následovat.

Zakreslení „cesty“


„Parallax“

Tento 3D kamerový efekt pracuje se zabudovaným akcelerometrem na zařízení Windows Phone a využívá vzdálenosti mezi uživatelem a jeho telefonem. Díky tomuto efektu vaše hry získají interaktivní uživatelský zážitek skutečné hloubky prostředí.

Parallax


Úprava a ovládání uživatelského rozhraní

Vylepšete uživatelské rozhraní pomocí pěti integrovaných ovládacích prvků. Jedním z nich je například „page flipper“, který umožňuje seskládat herní obrazovky do zdánlivého panorama.

Úprava a ovládání uživatelského rozhraní


Rozdělení obrazovky

Dvě obrazovky jsou často lepší než jedna. V tomto návodu určeném pro Windows, Xbox 360 a Windows Phone se naučíte, jak obrazovku libovolně rozdělit a jak definovat obsah a měřítko zobrazení.

Rozdělení obrazovky


Efekt otřesu obrazovky

Tento vzorek vykresluje 3D scenérii na obrazovce pomocí „třesoucí se“ kamery s určitou silou a délkou trvání a také umožňuje aktivaci vibrování telefonu.

Efekt otřesu obrazovky

Comments (2)

  1. Petr Jarkovský says:

    K čemu tyto články, když čeští vývojaři ani uživatelé nemohou používat marketplace?

  2. Ondřej Štrba, ISV DE Microsoft Česká Republika says:

    Domníváme se, že i přesto, že marketplace v současné době není u nás dostupný, je vhodné se touto problematikou zabývat. Až bude marketplace i u nás, určitě budeme obsah rozšiřovat.

Skip to main content