Spojením portálů o Windows Phone 7 a Xbox live vzniká APP HUB


Díky velkému usílí se podařilo nevídané – došlo ke spojení Windows Phone developer community a Xbox LIVE Indie Games developer community. Po několika měsících snahy byl 11. října 2010 spuštěn nový portál http://create.msdn.com, zahrnující obě komunitní sdružení.

Výhodou pro vývojáře je fakt, že roční poplatek za registraci je pouze USD 99 a také to, že obě platformy využívají XNA Game Studio, v současné době verzi 4.0.

Comments (5)

 1. Petr Tichacek says:

  Jinymi slovy..MS zase uz nema penize a tak hledal, jak strelit dalsi svoji communitu viz. nucena migrace Windows Live Spaces na WordPress…Jo a rika vam vubec co to znamenaji Indie games? Dokazete nam rici kdo je spicka atd. atd., abychom nezustali jenom u toho kopirovani zahranicnich titulku ….

 2. iecz says:

  A není to náhodou naopak? Microsoft je často kritizován za to, že jednu a tutéž věc dělá několika způsoby.

  Když se nyní podívám na tento konkrétní případ, pak dnes na XBox a WP7 píšu hry pomocí stejného Visual Studia a XNA. Obdobně z pohledu uživatele z obou zařízení přístupuji k XBox Live. Logicky se tedy nabízí otázka, proč tyto dvě věci nespojit. Důvodem je jak jedno místo pro vývojáře nebo uživatele.

  No a pokud se na to podívám z pohledu peněz, tak dobrý hospodář se pozná podle toho, jak efektivně je schopen investovat. Osobně nehraji, ale pokud by byla za tímto krokem optimalizace nákladů, tak už jen z tohoto důvodu bych to udělal.

  Závěrem bych jen poznamenal, že nic nerušíme.

 3. Petr Tichacek says:

  Kdyz se podivam na ten HUB tak vidim: Developer for Windows Phone and XBOX360…Ja bych to spise pojmenoval XNA Hub, protoze

  1) Kdyz chci profesionalne vyvijet pro Windows Phone tak budu muset sahnout po nativnin vyvoji

  2) Pokud chci prodavat hry pro XBOX 360 tak si s XNA nepouzu…

  ani jednu z techto veci mocn dobre na tom hubu zatim nenajdu.

  A kdyz uz jsme u toho spojovani sluzeb, tak proto zde mame MSTV.cz, kdyz uz davno pred tim existoval Chanel9.

  A co se tyka dobreho hospodare, tak ten urcite zarizne projekt za miliony, jenz mohl byt velmi zajimavy pro komunitni lidi (smartmania.mobilmania.cz/…/viewtopic.php) a namisto toho vyda WP7 ktery kopiruje jenom to spatne z iPHONE 1G ….

  Jeste, ze mame Gaming divizi, ktera asi jako jedina prinasi tu pravou kreativitu do MS ….

 4. iecz says:

  O jménu asi můžeme diskutovat dlouho, to máte pravda, Nic to však nemění na faktu, že spojení je dobrá věc.

  Vývoji pro WP v nativním kódu ale již odzvonilo. To je nezvratitelný fakt. Ve skutečnosti se historie do značné míry opakuje. Je to obdobné jako dnes tvrdit, že pro PC je profesionállná vyvíjet jen nemanažovaném C/C++. Opak je pravdou. Většina profesionálních projektů vzniká na .NETem. Obdobně u konkurence v Jave a jijích frameworcích.

  Vývoj her v XNA komentovat odpovědně nemohu, protože v této oblasti nejsem profesionál. Třeba se ale někdo ze čtenářů s praktickou zkušeností ozve.

  Teď krátce k MSTV. Tento projekt vzniknul v době, kdy jsme do Channel 9 nemohli lehce publikovat. Víte ale, že dnes jsou již všechna videla uložena na Channel9, kde si je také můžete prohlížet? MSTV se tedy stává českým playerem, který dodává doplňující logiku a funkce, které nám přišly zajímavé.  Jinými slovy –  spojujeme a integrujeme kde se dá. Tedy hospodaříme.

  KIN byl podle mne úlet, za který jsme zaplatili – jak penězmi, tak PR. Někdy to prostě nevede. Důležité je, chybu rychle najít, říci to nahlas a postavit se k tomu čelem a včas investici zastavit. Není to sice optimální cesta, ale přesto je to lepší než problém léta táhnout. BTW, kolik firem tak otevřeně řekne – udělali jsme špatný krok?

 5. Petr Tichacek says:

  Bavime se zde o vyvoji her, kde doposud kraluje nativni vyvoj a jiste jeste nejaky ten patek bude kralovat.

  Co se tyka vyvoje her pro XBOX, ktere by rad clovek distribuoval, tak bez hardwaroveho emulatoru (stoji $10.000) se clovek neobejde.

  Ad Channel9 nedari se mi na strance channel9.msdn.com najit aktualni videa z MSTV. Kdyz zadam do browse nejaka MSTV video, tak to vetsinou nic nenajde. Co delam spatne?

  Z pohledu komunitnich siti byl KIN velmi zajimavy, jenom ho MS nedokazal spravne prodat…MS obecne dlouhodobe ma velke problemy s marketingem. Kdyz se podivame zpet na to jakym zpusobem udelal Apple buzz kolem iPHONE, tak to je naprosto nesrovnatelne co kolem toho delal a porad dela MS. Standardni uzivatel o WP7 toho moc ani nevi….

Skip to main content