Desítky e-knih pro .NET vývojáře a architekty volně ke stažení


Dobrého čtení a ještě zdarma není nikdy dost. Před lety jsme v Microsoftu začali vydávat elektronické knihy a brožury. Těch dnes máme kulatých 40! Vedle nich je celá řada dalších knih v angličtině. Zde je seznam několika zajímavých:

Foundations Of Programming, Karl Seguin

Kniha pokrývá filozofii ALT.NET, koncepci Domain Driven vývoje, DI, TDD a další.

Microsoft Application Architecture Guide, 2nd Edition, Microsoft

Jde o základní čtení pro každého architekta vytvářející design aplikací na platformě .NET. Součástí jsou i popisy jednotlivých návrhových vzorů a zkušenosti vývojem pro všechny, kteří vyvíjejí enterprise .NET aplikace.

C# Yellow Book 2010, Rob Miles

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů a speakerů (podívejte se na channel9 na záznamy jeho prezentací). Kniha pokrývá základní principy jazyka C# a platformy .NET.

Threading in C#, Joseph Albahari

Jednoduché a srozumitelné čtení pro všechny programátory. Bez asynchronního a paralelního programování dnes není možné téměř existovat. Kniha uvádí základní principy požití vláken, synchronizačních mechanismů ale i PTL pro .NET

Improving .NET Application Performance and Scalability, Microsoft

Optimalizace pro výkon a škálovatelnost se stává součástí každého profesionálního návrhu aplikace. Kniha je určena pro architekty, vývojáře, testery i administrátory, jejich cílem je modelování výkonnosti, měření, testování a výkonové ladění aplikací využívajících managed code, ASP.NET, Enterprise Services, Web services, remoting, ADO.NET, XML a SQL Server.

Applying Design Patterns, Anoop Madhusudanan

Kniha pomáhá porozumění a praktickému zavádění návrhových vzorů.

Pablo's SOLID Software Development, Los Techies

Kolekce blog postů, které se týkají best-practice a objektově orientovaného návrhu. Velice pěkné a praktické čtení o zkušených vývojářů.

Pablo's 31 Days of Refactoring ebook, Los Techies

Kolekce blog postů, které se týkají refaktoringu aplikací. Refaktoring je nedílnou součástí průběžného zvyšování kvality kódu.

Přeji pěkné čtení a pokud míte další zajímavé e-knihy týkající .NETu, dejte vědět nám i ostatním.

Dalibor

Comments (3)

 1. Radek says:

  Díky za zajímavé tipy.

  Bylo by možné uvést odkazy na zdroje těchto knížek? Myslím tím jestli existuje něco podobného jako je seznam česky vydaných ebooků.

 2. iecz says:

  Dobrý den, pokud myslíte jestli existuje nějaká místo, odkud jsem tento seznam čerpal, pak není. Tedy nevím o něm. Jestli myslíte samotné texty knížek, pak modré jsou odkazy na místo ke stažení. V jednom případě to jsou přímo webové stránky,

  Dalibor

 3. Tomas Svec says:

  Slušelo by se říct, že k Threading in C# je tam i český překlad. Každopádně výborná knížka!

Skip to main content