Týden v cloudu, díl II.


Dnes máme souhrn za poslední dva týdny. Novinek v cloudu je docela hodně, takže se na ně pojďme hned podívat.

Dnes byla vydána verze 1.7 Windows Azure. Oproti předchozím obsahuje instalované nové servisní opravy. Jejich seznam můžete najít zde. V závislosti na konfiguraci vší aplikace je tento build použit automaticky nebo musíme provést migraci manuálně. Nejlépe přes staging server.

Jedním z nejčastějších požadavků na Windows Azure je existence notifikačního systému při překročení spotřeby. Od 21. září jsou zasílány e-maily, které upozorňují na blížící se překročení nebo již překročení předplatného. Podrobnější informace najdete na blogu Windows Azure týmu.

Firmy, které vyvíjejí aplikace mohou získat logo „Power by Windows Azure“. Více informací a přihlášení aplikace do tohoto programu získáte zde.

clip_image001

Z českých blogů

Minulý týden jsem publikovali několik postů týkajících se migrace naší online televize do cloudu (Zkušenosti z migrace a Kolik jsme ušetřili). Oba posty vyvolali diskusi, která byla nezvykle delší. Na jejím základě vzniklo několik dalších samotných postů. Prvním je srovnání Windows Azure s běžným hostingem a porovnání cloud služeb Microsoftu a RackSpace.

Závěrem ještě link na předchozí díl.

Dalibor

Comments (0)

Skip to main content