Další ukázka vizualizace – SharePoint na Internetu


SharePoint je typicky používán jako intranetový portál pro sdílení informací a dokumentů. Lze ho ale též využít jako velmi sofistikovaný systém na publikaci a správu obsahu internetového webu, čehož využívá řada firem velmi zvučných jmen.

Na adrese http://www.wssdemo.com/livepivot/ najdete zajímavý seznam webů na SharePointu, který je navíc velmi atraktivně prezentován pomocí Silverlight komponenty PivotViewer":

image

Ukázkový zdrojový kód spolu s českým příkladem a českou lokalizací je popsán zde.

Michael

Comments (4)

 1. Robert Hajek says:

  Pokud chcete pouzit Sharepoint pro publikaci dat na internet je potreba mit dva Sharepoint Servery, Ten druhy musite mit s Internet Licenci (ci jak se to presne jmenuje)…Velmi zajimave financni reseni pro MS, velmi neprijemne reseni pro klienty.

  V porovnani napr.  s collaboration ci project managementem, MOSS neni moc "velmi sofistikovaný systém na publikaci a správu obsahu internetového webu". Je to system ktery umoznuje publikovat a spravovat obsah internetoveho webu…Pomoci MOSSu tezko udelate veci, ktere jsou k dispozici v pidi systemech jako je Joomla, Umbraco atd. Napr. multi-cultural support, jednoduche vytvoreni noveho page layout ci page template,  jednoducha zmena designu celeho webu pomoci App_themes atd.

 2. Tomáš Kutěj says:

  Na tohle musím reagovat :)

  Nejprve bych vyvrátil tvrzení ohledně licencí. Licencování SharePointu pro použití webového portálu nebo internetu je definováno licencí SharePoint for Internet Sites. Více informací o této licenci ja možné najít na stránkách http://www.microsoft.com/sharepoint v sekci How to buy. M.j. SharePoint je podporován od nasazení jednoho serveru až po velké farmy. To podle množstí zátěže.

  Co se týká možností produktu, jsou i v oblasti Web Content Managementu komplexní. I to jej ale předurčuje především pro zákazníky s komplexními požadavky. Tedy nejem publikace statického obsahu ale například interaktivní formuláře, silné vyhledávání, reporting, vývoj vlastních aplikací atd.

  Část seznamu zákazníků, kteří SharePoint používají pro své internet a extranetové stránky je k nahlédnutí na odkazu, který publikoval Michael. Další zákazníky, rozdílnost jejich řešení a důvody volby platformy SharePoint je možné přečíst na stránkách případových studií – http://www.microsoft.com/casestudy.

 3. Robert Hajek says:

  Dekuji za reakci.

  Na How to buy vidim:"When using SharePoint Server 2010 for Internet Sites to license external-facing scenarios, you need a license on all servers that will be used for external content, regardless of farm configuration or if users are directly accessing the server (staging, application, front-end, or index). Servers in a development/test environment are an exception, as they are typically covered by MSDN licensing.

  To accommodate topologies where one server farm supports internal and external users, both types of server licenses can be assigned to the same servers and use the same running instances of the software."

  Otazka je…Kolik mne bude stat kdyz potrebuji ze sveho intranetu nasdilet InfoPath formulare, Document Library a Projekty nasdilet na Internetu? Dokazete rici alespon hrubou cenu?

  Co se tyka Web Content Managementu neverte vsemu co Vam v MS rikaji. Optejte se svych partneru, kteri delaji weby a pouzivaji nejaky WCM system, aby vam popravde rekli jak moc MOSS je dobry WCM system. Urcite najdete nekoho v MS kdo ma pristup k reportum Real Story Group (drive CMS Watch). Tato skupina patri mezi nejuznavanejsi v teto oblasti. MOSS zaradili mezi Mid-range platforms na stejne urovni jako napr. Drupal a s temito slovy: Microsoft – Merges Web CMS features into SharePoint with rather disappointing results.

 4. Wue says:

  Se vší úctou k SharePointu – na klasické veřejné weby se prostě nehodí. Jak architekturou, tak licencováním.

  Je to kanon na vrabce.

Skip to main content