Upozornění na překročení limitu u Windows Azure


Jednou z obav vývojářů při použití Windows Azure je "teď tam musím dát svoji kreditku a pokud zapomenu a nechám něco běžet, udělám útratu, kterou mi nikdo nezaplatí". Obava je to zcela pochopitelná. Do budoucna by mělo být na výběr více variant řešení této situace.

Již v tuto chvíli je k dispozici více než užitečná novinka. Při vyčerpán 75/100/125% z předplacených (resp. bezplatných) hodin výpočetního času dostanete upozornění e-mailem. Více na blogu Windows Azure týmu

Můžete tedy spát určitě klidněji, pokud ne zcela klidně.

Michael.

Comments (2)

 1. Petr Masin says:

  No nevim. Cely Windows Azure je nepouzitelne pro alespon trosku vetsi projekty. Za 1) clovek musi investovat mnoho penez aby vubec aplikaci prinutil bezet pod Windows Azure a pak za 2) jeste musi za to draze zaplatit. Hlavne spousta veci je porad nedodelanych, nebo se nedodelky oznacuji za By Design atd.  3) asbsolutne neni pripraven na to, aby nekdo migroval stavajici LOB reseni

  Pokud tyto vsechny prostredky vezmu a pouziji namisto toho na klasicky hosting, tak si muzu poridit ten nejdrazsi hosting a porad to bude levnejsi.

  Kdyby se MS alespon trochu inspiroval Cloud Hostingem co nabizi napr. Rackspace (http://www.rackspacecloud.com/), kde jsou minimalni naklady na prizpusobeni stavajicich aplikaci, aby v cloudu bezela.

  Zajimave by bylo srovnani celeho TCO pro vyvoj aplikace pro Windows Azure, Amazon Cloud, GoDaddy hosting a Rackspace. I kdyz neocekavam, ze se nekdy neco takoveho objevi dokud to nebude pozitivni pro MS.

 2. Michael Jurek says:

  Musim rict, ze "bohudik" jsme se neinspirovali Rackspace apod. Nejsme firma specializovana na pronajem HW, jsme softwarova firma. Nechceme nabizet infrastrukturu, ale platformu. Cenove srovnani s alternativami typu Rackspace ciste na zaklade mesicniho poplatku postrada smysl. Uvidime, zda se casem objevi verohodna a nepredpojata srovnani TCO, to jedine ma smysl. Chystame se o tom napsat delsi clanek.

Skip to main content