Týden v cloudu, díl I.


Jak jste možná mnozí mohli vidět na Microsoft Days, které proběhly tento týden v Praze, cloud technologie bylo jedno z hlavních témat. Každý den se na nás hrne hromada novinek, některé zajímavější, jiné méně. Rád bych jednou za týden udělal shrnutí toho zajímavého (z mého zcela subjektivního pohledu :-). Dnes přináším první díl.

Novinky na platformě Windows Azure

Jedna z docela nových možností Windows Azure je možnost cachovat přenášený obsah v Azure CDN síti. Ta byla v září posílena a v současné době čítá 20 Edge serverů. Pro zájemce o tuto službu jsme připravili průvodce na MSDN portálu.

Dnes byly spuštěny nové stránky služby SQL Azure. Byly zejména doplněny o sekci videí, nová komunitní stránka a občerstvené FAQ.

V SQL Azure laboratořích byl uvolněn projekt s názvem Houston v CTP 1 verzi. Jde o online nástroj pro správu SQL Azure. Je primárně určen všem vývojářům, kteří hledají jednoduché a rychlé řešení pro vývoj a nasazení cloud aplikací pracujících s daty. Nástroj je kompletně napsán v Silverlightu.

Z českých blogů

Pokud potřebujete změřit rychlost, s jakou je schopna vaše lokální desktopová nebo serverová aplikace komunikovat se službou Azure Storage, čtěte Jak změřit rychlost přístupu k Azure Storage. Správa Windows Azure služeb se dá realizovat celou řadou způsobů. Jedním z nich je Správa Windows Azure pomocí PowerShell CmdLetů. Jednou z častých otázek je, kolik mne to bude stát. Tento post se věnuje predikci plateb za Windows Azure platformu.

- Dalibor Kačmář

Comments (0)

Skip to main content