Kam až lze zajít při vizualizaci dat? PivotViewer!


Na adrese http://pivotviewer.aplikacezdarma.cz jsme pro vás připravili zajímavou ukázku vizualizace dat – počeštěnou komponentu PivotViewer s ryze českými daty, za jejichž laskavé poskytnutí děkujeme firmě czech computer (www.czc.cz) a zároveň upozorňujeme, že se nejedná o “živá” aktuální data, tudíž obsah nemusí odpovídat aktuální nabídce na webu. K prohlížení budete potřebovat nainstalovaný Silverlight verze 4.

image

Celé řešení včetně zdrojového kódu si navíc můžete stáhnout spolu s cca 1% prezentovaných dat zde.

PivotViewer je komponenta umožňující prezentovat data, která mají nějakou vizuální reprezentaci (v tomto případě katalog produktů). Anebo se na to lze podívat obráceně a brát vše jako prezentaci fotografií opatřených metadaty. V každém případě se jedná o velmi přehlednou a graficky poutavou možnost třídění, filtrování a seskupování informací s pozoruhodnými grafickými efekty.

Co konkrétně lze vyzkoušet:

 1. Zoom in/out s plynulým zjemňováním obrázku pomocí kolečka myši anebo tlačítky + a –
 2. Filtrování podle textových anebo numerických hodnot
 3. Třídění podle různých polí
 4. Přepínání mezi zobrazením mřížky a grafu
 5. Zobrazeni detailu výrobku (jedno kliknutí), ze kterého lze rovnou nastavit filtr pro výběr
 6. Přechod na web site – poklepánám na obrázku anebo klepnutím na vlastní definovanou akci v pravém horním rohu obrázku
 7. Možnost navigace pomoci URL, takže funguje při prohlížení tlačítko Forward/Back v prohlížeči a také možnost uložení určitého pohledu. Například:

Budeme rádi, pokud v komentářích vyjádříte svůj názor na toto řešení, případně vám rádi poradíme s implementací podobného řešení.

Michael

Comments (1)

 1. Acer1968 says:

  Dobrý den.

  Narazil jsem na toto úplně náhodou a přiznám se, že mě to totálně dostalo. Jestli chápu dobře, zřejmě drobnými změnami a podhozením jiných dat se toto může stát základem pro prezentaci jakýchkoli výrobků a popřípadě to může sloužit i jako opravdu prazvláštní fotogalerie… Klobouk dolů.

Skip to main content