Lab Management pro VS 2010 je ve finální verzi


Kdo pozorně pročítal materiály k Visual Studiu 2010 vydanému v dubnu, povšiml si, že část nazývaná Lab Management (správa testovacích prostředí) oficiálně nebyla prohlášena za hotovou, byla označena jako Release Candidate, a nebyla tudíž oficiálně podporována.

Ode dneška je již plnohodnotnou a podporovanou součástí produktu pokud si nainstalujete tento patch. Instaluje se na TFS, Test Controller, stanice s nainstalovaným Test Managerem a dovnitř virtuálních strojů s agenty.

Pro první seznámení s funkcemi Lab Managementu doporučuji tato videa, případně podrobný návod k instalaci.

Pokud jde o licencování, stačí pokud mají příslušní lidé legálně získaný nástroj Test Manager – je součástí VS 2010 Ultimate a speciální edice VS 2010 Test Professional. Původně zamýšlená licenční konstrukce Visual Studio 2010 Lab Management licencovaná per CPU nebude vyžadována. Lab Management je závislý na produktu SCVMM (System Center Virtual Machine Manager). Plná verze tohoto produktu pro bezplatné použití v kombinaci s Lab Managementem se v horizontu týdnů objeví na MSDN downloadech, prozatímně lze použít 180-denní zkušební verzi.

Nastavení testovacích prostředích je poměrně komplexní činnost vyžadující znalost řady produktů a technologií. Pokud máte zájem o pomoc s “rozchozením” této funkčnosti, obraťte se na mne prostřednictvím e-mailu vyvojar(zavinac)microsoft.com.

Michael

Comments (0)

Skip to main content