Nové nástroje pro vývoj Windows Azure aplikací


Včera byla oznámena dostupnost nových nástrojů pro vývoj Windows Azure aplikací (verze 1.2). Nabízí některé zajímavé novinky, které se pokusím dokumentovat screenshoty.

Podpora pro Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0 (screenshot netřeba)

Nasazení přímo z Visual Studia (dříve pouze vygeneroval balíček a ten jste museli ručně nasadit přes Windows Azure portál)

image

image

Monitorování běžících instancí z Visual Studia – dříve bylo nutné přes portál. Jenom škoda, že ze Server Exploreru nejsou možné aktivní operace typu Suspend nebo Delete (tak snad ve verzi 1.3, že?)

image

Prohlížení obsahu Windows Azure Storage – je sice pouze read-only a zatím nepodporuje fronty, ale přesto je užitečné – viz screenshot výše a také ten následující. Alternativně lze použít komunitní nástroj http://azurestorageexplorer.codeplex.com/, ten ale není integrovaný do Visual Studia.

image

IntelliTrace podpora pro aplikace běžící v Cloudu – nenápadná, přesto důležitá novinka. Při nasazení můžete zapnout sběr vybraných diagnostických událostí (IntelliTrace). Pak se můžete připojit k libovolné běžící instanci a do obsahu souboru se podívat (vyžaduje Visual Studio 2010 Ultimate)

image

Michael

Comments (0)

Skip to main content