MSDN Essentials ke každé krabici Visual Studio 2010 Professional


Mnoho individuálních vývojářů si pořizuje "krabicovou" verzi Visual Studia a to zejména cenově výhodnou formou upgrade. Pro tvorbu moderních aplikací nad platformou Windows je však třeba umožnit lidem také aplikace otestovat a to zejména na nejnovějším operačním systému. K tomuto účelu slouží MSDN služby a softwarové benefity.  Toto byl hlavní důvod vzniku speciální verze MSDN služeb - MSDN Essentials.  V Rámci MSDN Essentials dostane vývojář právo 12 měsíců downloadovat a používat nejnovější verze klientského (Windows 7 Ultimate) i serverového (Windows Server 2008 R2 Enterprise) a databázového (MS SQL Server 2008 Datacenter Rdition R2). Obsahem jsou také některé další benefity jako testovací přistup do cloud služeb Windows Azure prioritní support v MSADN fórech a další. Neobsahuje např. však incidenty en-US111_Visual_Studio_Pro_2010_UPG_C5E-00523 profesionální technické podpory. Právo využívat služeb MSDN Essentials je 12 měsíců od aktivace. Služby MSDN Essentials jsou dostupné pouze k "krabicovým verzím Visual Studia 2010 Professional jako volitelný benefit. MSDSN Essentials se aktivuje na stránkách https://microsoft.eu.subservices.com/msdn/default.aspx na základě kódu MSDN Subscription Activation Number který je v balení. Na rozdíl od standardního MSDN však vývojář nemá licenční možnost používat softwarových benefitů po ukončení platnosti MSDN Essentials. Po dvanácti měsících samozřejmě zůstává vývojáři nastálo licence Visual Studia 2010 ale u přidaných služeb MSDN Essentials končí právo používat software (OS, SQL Server).
Pokud však vývojář vidí hodnotu ve službách MSDN a rád by je využíval nadále, případně měl možnost získat nové verze Visual Studia nebo měl MSDN Software "nastálo“ včetně archivního software, pak je může (pouze pro uživatele kteří aktivovali MSDN Essentials) zakoupit aktuální verzi Visual Studia Professional with MSDN formou prodloužení MSDN licence. Toto doposud nešlo, každý kdo chtěl zakoupit VStudio včetně MSDN musel nejprve pořídit plnou verzi – vlastně Licence VStudia  + Software Assurance MSDN a teprve po roce(krabice), dvou(OPEN) nebo třech(Open Value) obnovit formou upgrade(krabice) nebo Software Assurance (OPEN, Open Value,...). 

MSDN Essentials je tedy 12měsíční trial verze některých MSDN služeb a software, která zakládá právo na zvýhodněný nákup plných MSDN služeb formou prodloužení a to v jakémkoi licenčním modelu.

MSDN Essentials NENÍ součástí speciální promo krabice Visual Studio 2010 Professional Upgrade for Standard Users.

 

A nyní ještě příklad včetně orientačních cen dle aktuálního kurzu EUR.

1.6.2010 kupuji formou upgrade krabicovou verzi Visual Studia 2010 Professional Upgrade na základě vlastnictví Delphi 6. // Objednací kód C5E-00523, cena přibližně 15 000 kč. + DPH.//

1.7. 2010 aktivuji MSDN Essentilas a mohu využívát MSDN software a benefity další rok. V jeho průběhu jsem se rozhodl, že budu pokračovat ve vývoji software, budu potřebovat časem i novou verzu Visual Studia a zejména aktuální nebo i starší archivní ostatní software, OS a jiné doplňky.

1.7.2011 Otevírám tříletou splátkovou licenci Open Value s jedinou položkou a to jednou licencí Visual Studio 2010 Professional with MSDN Software Assurance // Objednací kód 77D-00043 , cena přibližně 12 500 kč. ročně. //  Po dobu následujících tří let mám právo na veškeré nové produkty a právo čerpat MSDN benefity. Po třech letech, 1.7.2014 mne zůstávají veškeré aktuální i historické verze software z MSDN downloadu a rohoduji se jak pokračovat dále.   

 

Buri

Comments (0)

Skip to main content