Visual Studio 2010 Professional Upgrade for Standard Users


S uvedením nové verze Visual Studio 2010 se sjednocuje základní produktová řada. Jednou ze změn je zrušení nejnižší komerční úrovně Visual Studio Standard. Tento produkt byl ve světě minimálně prodáván, začátečníci používali Express verze a profesionálové pak Professional verzi VStudia. U nás a vlastně všude navýchod od nás se Standardu prodávalo trochu více a to zejména kvůli jeho ceně.

Pro Českou Republiku to bylo neco pod tři procenta, přesně 2,69% z celkového počtu všech prodaných Visual Studií u nás během posledních 12 měsíců. (I nejdražších VS Team Suite se u nás prodávalo více než nejlevnějších Standard licencí.) Free Express verze do tohoto nejsou započteny. Stejně se ale u nás jedná od verze VS 2005 Standard o několik stovek prodaných licencí. 

VS2010_UPG_OSL_3DLPro všechny legální uživatele Microsoft Visual Studio 2005 a 2008 Standard byla připravena celosvětová promo akce formou speciálního krabicového produktu

Visual Studio 2010 Professional Upgrade for Standard Users

Je určen pouze pro majitele předcházejících produktů Visual Studio Standard 2005 nebo 2008 a stejně jako ostatní krabicové produkty bude k dispozici od první poloviny června 2010 a zůstane dostupný do konce října 2010. (Od listopadu nebude velmi pravděpodobně tento produkt již v nabídce)  UPDATE dne 12.10: Produkt mohou distributoři objednávat do konce listopadu, poté již nebude v ceníku a dále se bude doprodávat pouze skladové zásoby které budou u našich distributorů v ČR.

Přesný popis produktu je  “Visual Studio Pro 2010 English UPG DVD Promo for VS Standard Users” , skladové číslo “C5E-00539” a maloobchodní cena se bude přibližně pohybovat kolem 320 EUR.   

Tato verze na rozdíl od běžného VS 2010 Upgrade NEobsahuje MSDN Essentials - 12 měsíců MSDN služby s možností přechodu na plné MSDN.

 

 

 

Buri

Comments (8)

 1. Stepan says:

  Jaky je aktualni odhad kdy bude na trhu?

 2. vyvojar says:

  Normální upgrade je v CR od tohoto tydne, tento upgrade dorazi asi az do 14 dnu.

  JB

 3. T says:

  Je tento upgrade použitelný i pro VS 2008 Professional? Pokud ne, jak lze VS 2008 Professional downgradovat na Standard?

 4. Jan Angelovič says:

  To nás opravdu hodláte takhle provokovat? Ne každý se programováním živí, někteří to máme jen jako koníček, takže cena je pro nás důležitá.

  Měl jsem VS Standard 2002 + upgrade na 2005. Přechod na VS 2008 Professional nebyl možný, tak jsem si koupil novou krabici VS 2008 Professional a již nepotřebnné VS 2005 Standard jsem někomu daroval.

  A vy dnes máte tu drzost upgrade ze Standard na Professional nabízet skoro o plovinu levněji, než standardní upgrade z Professional? Promo, nepromo  – je to sviňárna.

 5. vyvojar says:

  Dobry den,

  1. Upgrade na VS 2008 Pro z VS Standard byl možný a byl po celou dobu veřejně komunikovaný, v ČR ho stovky lidí využili.

  2. Pokud jste měl legálně VS 2005 Standard tak můžete využít tohoto proma.

  3. VS Standard se přestal zcela vyrábět a z tohoto duvodu (zejména i právní důvody v některých zemích ke Standard byl dostupny i v jinych licenčních variantách) musela být poskytnuta POUZE těmto uživatelům minimalně stejná funkčnost současného produktu za obdobnou cenovou kategii kterou si předplatili nebo předpokládali že dostanou.

  Sviňárna by byla kdybychom těmto lidem řekli: "Slibovali jsme vám že dostanete VS Standard 2010 za 200 EUR ale máte smůlu dostanete kulový nebo si zaplaťte 600 Euro."

  S pozdravem,

  J. Burian

 6. Jan Angelovič says:

  1) Pracovník vaší infolinky mi tehdy řekl, že z VS 2005 Standard na VS 2008 Professional upgradovat nelze.

  2) VS 2005 Standard jsem měl, ale již nemám.

  3) Jakkoliv dokážu pochopit vaši "starost" o majitele předchozích VS Standard, tak v kombinaci s další promo akcí "UPGRADE Microsoft Visual Studio 2010 Professional z Free Express nástrojů" musí nutně všem majitelm VS 2008 Professional zůstat nepříjemná pachuť v ústech.

  Každopádně já patrně tentokrát upgrade vynechám – nerad jsem někomu za blbce.

 7. Otrávený zákazník says:

  Milá korporace, sorry ale  letos bojujete (určitě nejen u mě) o titul BESTIE ROKU.

  Zde jsou důvody:

  1) – to co píše Jan Angelovič výše.

  2) – bezmyšlenkovité zrušení upgrade pro uživatele Office 2007. Zvláště, to zamrzí ty kteří utratili hromadu peněz za drahý Office Professional 2007 letos začátkem roku.

  3) – máte ještě tu drzost provokovat ty, co vás živý debilníma webovýma ankatama o spokojenosti???

 8. J. Přikryl says:

  Podobné promoakce dělají všechny společnosti nejen Microsoft. Na základě jedné jsem kdysi koupil kdysi Visual Studio 6.0. Od té doby vždy upgraduji na novou verzi což se děje přibližně po třech letech. Protože mne Visual Studio z velké části živí, přikládám malou finanční úvahu. Každé tři roky mne stojí přibližně 15 000 kč, což znamená necelých 14 korun denně… asi jeden balíček žvýkaček, jedno pivo nebo jeden lístek na autobus. Pokud by mne Studio alespoň částečně neživilo, stáhnul bych Express zdarma, ty jsou svojí cenou zdarma evidentně určeny pro "koníčkáře".  

  Nechápu, proč jste vůbec kupoval letos na jaře Office 2007, když již byla veřejně dostupná poslední beta verze Office 2010, která šla běžně používat i ve firmě a bylo jasné, že se blíží jeho vydání.

  JP

Skip to main content