Partner Only Licence pro Visual Studio


Aktualizace: VS Ultimate Auto - Upgrade Promo můžete využít i v období 12.4 –30.4 2010.
(Nové ceníky OPEN, OV, Select a EA obsahující Visual Studio 2010 budou veřejné a platné od 1.5.2010)
  

Pro partnerské firmy úrovně Gold Certified, Certified a ISV Empower jsou určeny speciální položky Visual Studio Partner Only s 20% slevou na produkty, které nemají v partner benefitech nebo které potřebují dolicencovat.

Tyto produkty jsou standardní komerční časově neomezené a zůstávají firmě i pokud již není v programu MPN a vztahují se na ně komerční přechodová pravidla, např o možnosti získat VS 2010 Ultimate i když mám nyní nižší verzí. Více v článku Visual Studio 2010: Licenční benefity v PARTNERSKÝCH PROGRAMECH.

Protože ani Gold partneři nedostávají ve svých benefitech nové Visual Studio 2010 Ultimate, právě nyní kdy se od 12.4 chystá přechod na nové verze Visual Studio 2010 se ptají na způsob jak je výhodně získat a kolik je to bude stát. Důvodem je tedy, že na rozdíl od komerčně získaných licencí, bude stávající, partnerské Visual Studio Team System 2008 Development Edition with MSDN Premium (součást Gold Certified, ISV a CDS kompetence) převedeno na střední produktovou úroveň - Visual Studio 2010 Premium a nikoli na nejvyšší Ultimate edici.

Partner Only licence lze pořídit v programech:

  • OPEN VALUE = Tříletá smlouva s možností rozložení platby na tři roky a garancí ceny.
  • OPEN = Dvouletá smlouva s platbou na dva roky

K objednávce je nutno přidat Microsoft Partner ID dle kterého bude kontrolováno zda má fy nárok na tuto slevu.

A ještě ukázka orientační cen, pro využití přechdu na VS 2010 do 12.4. pro získání VS 2010 Ultimate výhodněji.

image

image

Ceny v EUR jsou velmi orientační, pro upřesnění kontaktujte svého dodavatele.

Od května tyto položky nebudou v ceníku a VS Ultimate, úroveň kterou výše uvedení licencovaní uživatelé včetně MSDN služeb dostanou bude dražší, stejně jako je Visual Studio 2008 Team Suite nyní.

 

A ještě malý, obecný, praktický příklad na základě mé licenční konzultace pro jednu českou vývojářskou firmu:

MS Certified Partner přechází na VS 2010 a potřebuje min. jednu licenci VS Ultimate 2010 pro vedoucího  malého teamu, který je zároveň architekt a také připravuje a spouští zátěžové  nebo manuální testy. Ostatní vývojaři jsou pokryti z licenčních výhod v partnerském programu. Firma bude mít za rok ještě jednoho dedikovaného testera, který nevyvíjí ale pouze manuálně testuje software dle scénáře, a bylo by ideální aby používal nový produkut VS 2010 Test Professional/Professional pro testery.   

•Vývojáři jsou/budou pokryti VS 2010 Pro nebo Premium úrovní z Certified výhod.

•Pro vedoucího týmu pořídí do 12.4. 2010 v tříletém splátkovém programu OPEN Value některou ze stávajících VS 2008 Týmových rolí, např. Team Tester s Partner only cenou roční Licence + SA na rok 2157 EUR+DPH. (alternativně OPEN na 2 roky)

•Od 12.4.2010 bude tato licence převedená na VS 2010 Ultimate.

•Při výročí smlouvy druhý a třetí rok se platí/objednává stejná položka jako první rok.

•V druhém výročí přikoupí firma jednu licenci pro mauálního testera - VS2010 Test Professional- Professional formou připojení ke stávající Open Value smlouvě opět s rozložením plateb, nyní však jen na dva zbývající roky. Ročně asi 900 EUR.

•Protože všechny komerční Partner Only mají charakter trvalé firmní licence tak se po uplynutí třech let se firma bude rozhodovat jak dále, zda prodloužit stávající licence (platba pouze za Ultimate /Test Professional-Pro SA ) nebo zůstat na akutuálně získané úrovni (pravděpodobně již následující verze VS 2013) a používat dále tuto verzi.

 

Buri

Comments (0)

Skip to main content