Webové úterky


Před pár dny jsem četl průzkum o oblíbenosti programovacích jazyků a uvědomil jsem si, jak se významně změnilo nahlížení profesionálů i amatérů na tuto otázku. Ještě před pár lety by člověk očekávat tvrdý souboj jazyků, jako jsou C++, Visual Basic, Java, Pascal nebo C#. A jaká je dnešní realita? Na první místa se nekompromisně vedraly jazyky pro vývoj webových aplikací, jako jsou PHP nebo Ruby. Docela tomu rozumím. Každý, kdo s IT začíná, svou pozornost prostě vrhne směrem k webu. A je zcela jedno, jestli jde o nastávajícího IT profesionála, vývojáře nebo webového designéra.

Tento průzkum mi vlastně nahrál na otvírák k tomu, co jsme v Microsoftu nazvali Webové úterky. Před 3 měsíci jsme se rozhodli připravit seriál věnovaný webu, který budeme pravidelně publikovat na našem blogu vždy v úterý po dobu několika měsíců. Témata budou z celé řady oblastí – provoz aplikací v PHP na Windows, vývoj RIA aplikací v Silverlightu ale i méně známé vlastnosti IE8. Tedy mix technologických témat pokrývajících server, RIA aplikace ale i platformu samotného prohlížeče.

V tuto chvíli máme připraven obsah již na několik měsíců, ale i ten jednoho pěkného dne dojde. Pokud tedy máte nápady na další témata a oblasti, o které byste ve webových útercích chtěli slyšet, podělte se s námi.

Přeji pěkné čtení.


Dalibor

Comments (1)

  1. Jaroslav says:

    Doufam, ze to budou prinosne clanky, ktere budou nabity nejnovejsimi trendy a technologiemi pouzivanych na webu a nebude to pouze zamerene na prodej IE8, ktere bohuzel porad hodne zaostava za ostatnimi…viz treba zde: http://blog.mehdi.biz/2010/02/having-fun-with-jquery-and-html-5.html

Skip to main content