PF 2010


Člověk ani pořádně nestačí odladit novou verzi, vrátit se ke starým hříchům v kódu, natož je opravit, dodělat tu tolikrát odkládanou optimalizaci či udělat obchodníkům radost a přidat nějakou tu featuru ze seznamu “Nice to have…” a už je tu Nový rok!

Mladí a nadšení mohou propadat depresi, že to zase nestihli. Staří vlci, kteří již chápou koloběh života a softwarových projektů, v klidu zabijí kapra a naplánují nasazení TFS. – poslední fór na tomto blogu v roce 2009 :) pozn. autor

Tak co poznamenat těsně před propuknutím nezřízeného veselí?

Na prvním místě Vám všem chci já a celý DPE tým poděkovat. Za to, že Vás baví psát software a  bavíte se o tom s námi. Říkáte nám, co se nám daří i to, co ještě nezvládáme. Za obojí jsme vděčni, protože jen tak jsme schopni se udržovat nad mísou a nikoliv mimo :)

Mám velkou radost z rozšiřujícího se počtu lidí, kteří jsou aktivní v komunitách. Ať jsou to ostřílení psi či nováčci v MVP programu, studenti v MSP programu, organizátoři WUG poboček či členové nového Influencer programu. Díky za Vaši energii a ochotu udělat něco pro ostatní! A už se těším, že Vás v hojném počti uvidím jako autory na MSTV, která jede a je právě pro Vás určena!

Ještě bych se rád vrátil k Devdays. Z Vašich ohlasů víme, že se více než povedly a že jejich nové pojetí jde správným směrem. Takto vysoko nastavená laťka nás samozřejmě těší a zavazuje. Příště bude muset přijít i kouzelník…;)

Rok 2009 byl také rokem Windows 7. Povedlo se. Ne jen produkt samotný, ale i příprava Vašich aplikací na něj. Naši partneři Windows 7 skutečně vzali vážně a dnes má drtivá většina aplikací našich partnerů ne jen zajištěnu kompatibilitu, ale i certifikaci a logo.

Rok 2010 bude z našeho pohledu rokem Visual Studia 2010. V podstatě o něm mluvíme již dnes a z dosavadních ohlasů vidím, že se na něj oprávněně všichni těšíme :)

Do nového roku Vám tedy přeji co nejméně napsaného kódu s co největším emočním a potažmo finančním ziskem!

A ať nás to všechny baví!

- jirka


Comments (2)

 1. Former loyal ISV says:

  Prejeme DPE a celemu MS hlavne kompletni vymenu managementu. To ze z MS zmizelo mnoho kvalitnich a dobrych lidi je bohuzel smutny fakt, to ze tam zustalo mnoho preposilacu mailu, tlachacu a dalsich nepotrebnych je taky fakt.

  Jako partner tuto zmenu citim velmi silne a neprijemne, drive se u nas objevovali lide a pomahali s adaptaci technologii. Ted jenom dostavam maily kde a jak se mam zaregistrovat do priblblych programu, ze kterych nikdo nic nema (krome MS), neustale tlaky na koupe kde ceho…A kdyz pak clovek neco od MS potrebuje co zrovna ceska pobocka netlaci, tak ma smulu.

  Dekuji nechci! Preji MS aby se z roku 2009 poucil, nabral lidi, ktere MS pomohou a vyhodi vsechny nepotrebne managery a dalsi lidi, kteri partnery/zakazniky videli jenom na fotografiich!

 2. vyvojar says:

  Dobrý večer,

  děkuji Vám za Váš příspěvek. Samozřejmě mě mrzí a rád bych se od Vás dozvěděl více. Bohužel jste nepřipojil svůj kontakt a tak Vás prosím, zda byste mne nekontaktoval na jiri.karpeta@microsoft.com či +420 602 374 822.

  Přeji co nejlepší rok 2010

  – jirka, manažer DPE

Skip to main content