Visual Studio 2010: Licenční benefity v PARTNERSKÝCH PROGRAMECH


Při uvedení Visual Studio 2010 se uskuteční rozsáhlé změny produktové řady.
Pro licence Visual Studia, které jsou součástí některých Microsoft Partner Network benefitů, platí obecný přechodový model s jednou výjimkou. Na rozdíl od komerčně získaných licencí, bude stávající, partnerské Visual Studio Team System 2008 Development Edition with MSDN Premium (součást Gold Certified, ISV a CDS kompetence) převedeno na střední produktovou úroveň - Visual Studio 2010 Premium a nikoli na nejvyšší Ultimate edici.
Chce-li partnerská firma získat funkčnosti Visual Studio 2010 Ultimate, pak může využít auto-upgrade podmínek a pořídit si komerční licence VSTS Development (Certifikovaní partneři mohou využít ceníkové položky “Partner Only” které jsou o 20% levnější. Při objednávce musí přiložit své partner ID Licence má trvalý charakter a partner ji může používat i když neobnoví certifikaci). Tyto komerční licence budou na jaře automaticky převedeny na novou nejvyšší edici Visual Studio 2010 Ultimate with MSDN.

Porovnání přechodu komerčních a PartnerOnly licencí oproti licenčním benefitům pro Certifikované partnery

image image

A ještě orientační porovnání komerční licence a Partner Only licence v Open Value modelu splatka 3 x 1 rok, 3 roky nových verzí a MSDN služeb. Přesto že bude kupovat po tři roky níže uvedená položku, od dubna bude bude používat nejvyšší Ultimate verzi.

image

Pokud by si chtěl zákazník\partner pořídit Ultimate verzi v květnu, pak ho bude stát téměř dvojnásobek. Neváhejte tedy čas na rozhodnutí máte do dubna. 

 

Buri

Comments (13)

 1. tom says:

  Tato akce se netýka Visual Studio 2008 Prof + Msdn Prof. Tam nedostanete nic navíc.

  Bohužel už jsem si naběhnul a tak varuji před přílišným optimismem.

 2. vyvojar says:

  Týká, kdo bude mít aktivní VS Pro a MSDN Pro k 12.4.2010 dostanete navic Microsoft Team Foundation Server 2010 + Team Foundation Server CAL.

  JB

 3. Petr says:

  Mám Visual Studio 2008 Professional bez MSDE zakoupené letos v lednu. Mám nárok na přechod na Visual Studio 2010 Professional zdarma nebo za nějakej symbolickej poplatek a nebo je potřeba abych zaplatil drahej update?

 4. vyvojar says:

  Rozdíl mezi Visual Studiem s MSDN a bez MSDN je právě v MSDN službách.

  Mimo technickou podporu a ostatní software je  hlavní benefit právě Software Assurance – právo na všechny nové verze v období aktivního MSDN.

  Pokud nemáte Visual Studio včetně MSDN tj, včetně SA, nemáte ani benefit nových verzí zdarma.

  Nejlevnější způsob jak získat VS 2010 Professional bude pak "krabicový upgrade", který bude stát stejně jako stojí upgrade VSPro2008 nyní.

  JB

 5. Petr says:

  Kvůli dvoum měsícům platit znovu 16 tisíc? To nemyslíte vážně? A co nějakej super update do 5 tisíc? Přeci jen trial verze Visual Studia 2008 by mi platila zdarma 3 měsíce. Jde Visual Studio 2008 někde vrátit?

 6. vyvojar says:

  Pro vácení software platí podmínky dané licenční smlouvou a obchodním zákoníkem. Dobře je to popsané třeba zde: http://www.devshop.cz/www/1/reklamacni-podminky.

  Ověřte zda Váš případ odpovídá pravidlům.

  Jinak ale také z výše uvedených důvodů jsme uvolnili VS 2010 Beta 2 veřejně již od 21. října 2009 (před 4 měsíci)! Tato verze obsahuje Go-Live licenci pro možnost komerčního nasazení a neomezené veřejné distribuce aplikací, které jsou pomocí něho vytvořené.

  JB

 7. Robert says:

  Zdravím, všiml jsem si, že český MS prodloužil VS Ultimate Auto – Upgrade Promo do 30/4/2010. Rozumím tomu dobře, že pokud zítra koupím VS2008 TeamEdition for Developer s MSDN premium, tak de facto dostávám VS2010 Ultimate s MSDN Premium ?

 8. vyvojar says:

  Ano.

  Prodloužení je celosvetove v prubehu dubna jsou stále v MS ceníkach VS 2008. Od 1.5. bude na nove nakupy pouze 2010.

  JB

 9. Michael Jurek says:

  Ano, rozumite tomu spravne. Jen je treba si pospisit, protoze VS 2008 zmizi k 1.5. z ceniku a tak o tuto moznost prijdete. V pripade zajmu se obratte na Daquas.

  Michael Jurek

 10. Robert says:

  Děkuji za bleskurychlou odpověď. To vypadá dobře. Ten Daquas doporučujete z nějakého konkrétního důvodu? Běžně beru MS software z http://www.sws.cz.

 11. Michael Jurek says:

  Jenom proto, ze se na vyvojarske produkty specializuji. Pokud jste zvykly brat odjinud, berte odjinud :-)

 12. vyvojar says:

  Daquas dodava i koncovym zakaznikum a umeji nejvíce poradit jak licencovat, nakoupit, registrovat, aktivovat + mají dedikovaného sales člověka na MSDN. Nejsou tímto samozřejmě nejlevnejsi na trhu.

Skip to main content