Licenční příklad využití promo nabídek Visual Studia 2010


Při uvedení nové řady produktů Visual Studio 2010 dostanou zdarma všichni zákazníci, kteří budou mít k 12.4.2010 licenci Visual Studia včetně AKTIVNÍCH služeb předplatného MSDN Premium, vyšší úroveň Visual Studia 2010 než mají zakoupenou nyní.

Aktualizace: VS Ultimate Auto - Upgrade Promo můžete využít i v období 12.4 –30.4 2010.
(Nové ceníky OPEN, OV, Select a EA obsahující Visual Studio 2010 budou veřejné a platné od 1.5.2010)
  

V přechodovém období mezi 19. 10. 2008 a 12. 4. 2010 mají zákazníci, kteří nevlastní potřebnou úroveň opravňující k výhodnému přechodu, unikátní šanci si pořídit nebo převést aktuální produkt a tak získat výše uvedené výhody.

Zde je jeden z příkladů využití výše uvedené možnosti a aktuálních promo nabídek Tým 4 vývojářů, kteří dělali starší systém, ale nyní tvoří složitější tříúrovňovou SW aplikaci mající serverový základ, webové uživatelské prostředí a standardního Win klienta s bohatými ovládacími  prvky.

Chtějí zefektivnit svoji práci, více a lépe testovat aby předešli zbytečným chybám a jejich nákladným opravám. Konsolidovat výhodně své prostředí  a využívat modernějších nástrojů pro správu sw projektu než je stávající SourceSafe a zároveň dobře plánovat a vykazovat vedení veškerou činnost svého týmu.

Využívají již nějaké starší i novější Visual Studia a aktuální přechod na Visual Studio 2010 se jeví jako dobrá příležitost něco vymyslet.

Cíl by měl být následující:

1. Všichni vývojáři pracují v jednotném týmovém prostředí, ale nemusí mít nástroje stejné úrovně

2. Všichni musí dokázat pracovat nejen s novým ale i se starším .NET Framework 2.0

3. Jejich vedoucí a zároveň hlavní softwarový architekt je schopen nejen navrhovat architekturu ale hlavně připravovat netriviální testovací scénáře a provádět zátěžové webové testy

4. Další členové týmu musí dokázat sofistikovaně pracovat se změnami v databázových schématech a vyhodnocovat testy

5. Jednotná infrastruktura pro řízení projektů a správu kódu obsahuje jediné centrální repositury metadat, poskytuje komplexní správu systému, reporting a jde napojit na Excel a MS Projekt 

Mají následující dvě staré a dvě nové licence Visual Studia:

A. 2x starou licence zakoupenou v OPEN programu - 1 x licenci Visual Studio 2005 a 1x expirované MSDN Professional

B. Aktuálně běžící OPEN VALUE licenci podepsanou v prosinci 2008 s prvním výročím v prosinci 2009   (tříletá splátková licence ) na 2x VS Pro 2008 with MSDN Pro

C. Pro správu kódu využívají SourceSafe většinou získaný jako součást výše uvedených licencí

Navržené řešení:

1. Použít různé úrovně Visual Studia 2010 dle toho, co konkrétní vývojáři budou nezbytně požadovat a také dle finanční náročnosti. Přejít z SourceSafe na Team Foundation Server.

2. Software zakoupit „na splátky“ podobně jak je nastavena jejich aktuální Open Value smlouva ale neotevírat novou, další smlouvu, připojit licence k současné.

3. Optimální rozložení produktů: 1 x VS 2010 Ultimate, 2x VS 2010 Premium, 1x VS 2010 Pro, vše včetně MSDN služeb.

Optimalizace s ohledem na vlastněné licence a aktuální promo akce:

A. Využijeme stávající OPEN VALUE smlouvu, ke které přikoupíme další licence v rámci této promo akce zohledňující starší licence.

B. Uděláme „povýšení“ formou StepUp … více o StepUp

C. Team Foundation Server ani potřebné CAL licence neřešíme, protože každý licencovaný uživatel je dostane v rámci své licence VS 2010 with MSDN.

Co bude firma pořizovat v prosinci 2009 a jak bude rozšiřovat aktuální druhou splátku z jejich běžící tříleté Open Value smlouvy

I. 2x Druhá regulérní splátka nových před rokem koupených licencí Visual Studio 2008 Pro with MSDN Pro L+SA v rámci OV smlouvy – druhá splátka ze tří plánovaných

II. 1 x Přikoupení tzv. SA StepUp licence nové licence z VS Pro with MSDN Pro na VS Pro with MSDN Premium - první ze dvou splátek

III. 2 x Přikoupení (v druhém roce OV smlouvy) nové licence VS Pro with MSDN Premium formou aktuální promo nabídky na základě vlastnictví starších licencí, první ze dvou splátek

IV. 1 x Přikoupení tzv. SA StepUp licence nové licence z VS Pro with MSDN Premium na VSTeam Development, na jeden rok - první ze dvou splátek

A takto bude vypadat položkový výpis ze standardního Euro ceníku….

Pol.

Purchase Unit

Purchase Period

Part Number

Item Name

~ EURO

Product Type

I
(2x)

1 Year(s)

Acquired year 1

F1Q-00139

VSProwMSDNPro ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY1 AP

~ 590

License/Software Assurance Pack

II
(1x)

1 Year(s)

Acquired year 2

F1P-00212

VSProwMSDNPrem ALNG SASU OLV NL 1Y AqY2 VSProwMSDNPro AP

~ 780

SA Step Up

III (2x)

1 Year(s)

Acquired year 2

F1P-00613

VSProwMSDNPrem ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY2 AP Promo

~ 1 095

License/Software Assurance Pack

IV
(1x)

1 Year(s)

Acquired year 2

124-00650

VSTeamDev ALNG SASU OLV NL 1Y AqY2 VSProwMSDNPrem AP

~ 2 050

SA Step Up

Pozn. Jednotková velmi orientační cena v EUR bez DPH. Purchase Unit sloupek znamená jednoroční splátku, u Open Value lze zaplatit i „dopředu”, pak by zde byla 2 nebo 3 YR.

I. První dva řádky zajišťují od března 2010 celkem 2 licence Visual Studio 2010 Professional

II. Druhý řádek převedl jedno stávající výše uvedené VSPro with MSDN Pro na Visual Studio 2008 Pro with MSDN Premium a tedy od března 2010 na licenci Visual Studio 2010 Premium

III. Třetím řádkem pořizují aktuálně 2 licence VS2008 pro with MSDN Premium ale od března 2010 vlastně celkem 2 licence Visual Studio 2010 Premium

IV. Čtvrtý převedl jedno výše uvedené VSPro with MSDN Premium na Visual Studio 2008 Team Developer a tudíž od  března 2010 celkem 1 licence Visual Studio 2010 Ultimate.

Kolik vlastně ušetřili na roční splátce?

Pokud by chtěli pořídit stejnou konfiguraci v dubnu 2010, pak místo výše uvedené roční splátky 6 980 EUR by musli zakoupit jiné položky III. a IV. a to 2x VS 2010 Premium L+SA a 1 x VS 2010 Ultimate L+SA, což bude přibližně  2 x 1 350 a 1x 6 900. Celkem roční splátka by byla 11 560 EUR (2x590+780+2x1350+6900)

A jak v dalších letech?

Za další rok, v prosinci 2010, pokud nebudou požadovat nějaké úpravy, bude mít firma na faktuře zcela stejné položky i cenu. Po zaplacení faktury plně přecházejí licence do vlastnictví firmy.

Budou-li mít zájem, pak lze pokračovat v prosinci roku 2011 novou smlouvou, na které budou již výrazně levnější položky, nikoli L+SA ale jen SA a to, pokud nebudou nic měnit, 1x VSPro SA, 2x VS Premium SA, 1x VS Ultimate. SA. Budou-li chtít v nové smlouvě upravit úrovně, pak dolů, k nižším úrovním, lze jít jednoduše zakoupením příslušné nižší SA licence, k vyšším produktům pak přikoupením StepUp k odpovídající SA.

Kde dostanu další informace o konkrétních variantách a možnostech?

Kontaktujte svého prodejce, zeptejte se na našich českých fórech nebo v Informačním centru MSDN pro ČR případně mi napište přímo.


Buri

Comments (17)

 1. vfbalik says:

  Aha, no tak to je jednoduché: místo VSProwMSDNPro ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY1 AP si koupím VSTeamDev ALNG SASU OLV NL 1Y AqY2 VSProwMSDNPrem AP. Nebo raději VSProwMSDNPro ALNG LicSAPk OLV NL 1Y AqY1 AP? A nevyšlo by mě nalonec přece jenom lépe VSProwMSDNPrem ALNG SASU OLV NL 1Y AqY2 VSProwMSDNPro AP. Nebo BFLM PSVZ 123456XR22 ONV ROH?

 2. MS says:

  Normalni firma si nic kupovat nebude, ale bud to nekde zkopiruje a nebo bude pouzivat trial verze, pri nejhorsim Express edice. A proc? Protoze dat za 4 vyvojare na rok 300k je proste luxus, zdrazuje to hodinu prace o 5o korun. I skvela sleva na 200k nic neresi.

  Je videt, ze MS tohle proste nedochazi. Stejne jako mu nedochazi, ze jeho licencni model je komplikovany, nepruhledny a nuti kupovat veci co skutecne nepotrebuji.

 3. Štěpán Bechynský says:

  Než jsem začal pracovat v MS (2006), tak jsem byl programátor a lektor na volné noze cca 11 let. Možná vás to překvapí, ale MSDN jsem měl předplaceno i jako "jednomužná" firma (poslední kartička co jsem našel http://cid-182ef9bc3a8bdda4.skydrive.live.com/self.aspx/Blog%20Images/IMG^_1942.jpg). Rozhodně jsem to nepovažoval za vyhozené peníze nebo velký výdaj.

 4. MS says:

  Jiste je mozne ze se vam to vyplatilo – zalezi na zakazkach a klientech. Ale pro naprostou vetsinu vyvojaru je prioritou mit alespon spolehlivy HW a SW ziskat co nejlevneji. Pokud ctyrmuzna firma potrebuje rocne 200k jen na SW, je asi neco spatne.

  Smysl dava prechod na verze zdarma, trial verze a nebo na program pro zacinajici firmy. Ale upisovat se firme, ktera pozdeji me naklady na vyvoj zvedne o podstatnou castku? To je fixni naklad s to je ten pruser – taxikar ma s autem naklady dvoutretinove a pokud je potreba, muze auto proste misto 4 let pouzivat 5 ci 6. Tady musite platit kazdy rok.

  MS porad tak nejak nechape dobu. Komplikovane predplatne programy, divne nastavene edice VS….a tvrdit, ze 50k rocne neni velky vydaj je snad jen zert.

  No a ten prinos by jste mohl nejak rozepsat? Hlavne v dnesni dobe, kdy jsou trial verze dostupne, MSDN Lib je suplovana a to vice nez vydatne , internetem?

 5. vyvojar says:

  Bylo by fer doplnit tez druhou stranu rovnice, tj. kolik pouzivanim kvalitnich nastroju usetrim casu. Kdyby tomu tak nebylo, Visual Studio by si opravdu nikdo nekoupil, presto se prodava dobre.

  Aneb v Bauhausu maji tez vrtacky za 300 Kc a za 3000 Kc a pri vrtani do betonoveho prekladu poznate, proc se i ty drahe prodavaji velmi dobre. Samozrejme, software se na rozdil od vrtacky lepe krade, a tak k pocitu, ze neco stoji moc lze dojit snadneji.

  Vytky ohledne slozitosti jsou zcela opravnene, snazime se s tim bojovat, ale bohuzel ne moc uspesne. Stejne tak ceny – v zemich, kde je vyssi cena pracovni sily vychazi podobne uvahy o dost lepe, ale v cele EU jsou bohuzel/bohudik jednotne ceny – nemuzeme dat v CR nizsi.

  Michael

  P.S. Pri vyuzivani VS Professional jsou ceny nekolikrat nizsi nez v uvedenem priklade.

 6. MS says:

  Prosel jsem nekolik firem, ve vsech jsem mel MSDN predplatne. Vsude jej bez debat kupovali v nektere z nejvyssich edic. Vsude to bylo na dve veci, na tu praci by stacil i Express, maximalne Pro. Kazdy, kdo prosel podobnymi spolecnostmi, tak chape. Navic tyhle spolecnosti NIKDY neplati ceny, ktere uvadite, ale podstatne nizsi.

  Tohle je debata o plnem MSDN predplatnem a ne o osekanem Pro.

  Kdyz chci mit nejaky UML nastroj, tak mne nezbyva nez si koupit Ultimate. jenze vsechny ostatni veci az tak nepotrebuju. Takze radeji zvolim nizsi verzi a na UML pouziji treba EA.  TFS nahradim Subversion (ostatne je to lepsi system) doplneny treba Gemini. Celkove to vyjde levneji a budu mit kvalitnejsi nastroje.

  MS je proste nepoucitelny, porad vse jen systemem ber vse a nebo nic. Pak se divi, ze ma maly podil, neb kazda mensi firma si byt nevedome uvedomuje nebezpeci masivniho zkasirovani ze strany MS, nepruhlednou, tezkopadnou, nesrozumitelnou licencni politiku cehokoliv a radeji zustava nekde jinde.

  Mimochodem, uz neprasite HTML nesmyslnymi nazvy prvku? (ani v te bete vS 2010 to neni zcela odstraneno)? Kdyz je to tak kvalitni produkt, nad kterym ani programator nema kontrolu….

 7. vyvojar says:

  Asi nema smysl pokracovat v diskusi, kde ma kazdy svoji pravdu, prestoze se v mnohem shodneme (napr. kritika zpusobu licencovani UML).

  Jenom bych rad pridal 2 fakticke poznamky (doufam) nezatizene subjektivnim vnimanim:

  – TFS server i klientska licence jsou obsazeny jiz v edici VS Professional with MSDN, neni treba vyssi edici

  – Srovnavat TFS a Subversion neni presne. Oboje jsou jiste slusne verzovaci nastroje se svymi vyhodami i nevyhodami. TFS ale pokryva cely zivotni cyklus. Takze proti TFS by melo smysl porovnavat spise JIRA+Bugzilla+Subversion+CruiseControl+x dalsich veci+mesice prace na alespon primitivni integraci techto vsech dohromady.

  Michael

 8. MS says:

  S TFS jsem to myslel tak, ze TFS server a klientskou edici nepotrebuji a presto pokud bych chtel pouzivat UML editor, tak je musim koupit v licenci na Ultimate.

  S vasimi mesici integrace jste zcela mimo, pouzivam bezne VS Pro, Subversion, Gemini a Hudson – nasazeni zabralo par hodin, behem par dnu to vse delalo presne co jsem potreboval. Chapu, ze uzivatel only MS produktu ma zcela jine predstavy kolik co trva :-). A nebo jsou zamestnanci MS zcela mimo realitu a nevi, co bezne firmy a vyvojari potrebuji.

  Ale bylo by dobre konkretne urcit, jak mi VS Ultimate vyvazi tu cenu ….jak moc se zvedne produktivita.

 9. J.P. says:

  Vazeny pane,

  Dovoluji si s Vami dosti nesouhlasit.

  Stejne jako Vy, take i ja byl v nekolika vyvojarskych tymech, poslednich 15 let jsem je vedl.

  Z me zkusenosti vim, ze pokud ve firme zavadime komplexnejsi system pro vice nez tri vyvojare, pak neni efektivni kombinovat mnoho nastroju do sebe jako pejsek s kocickou ten dort!!! Samozrejme mluvim o celem reseni zivotniho cyklu nikoli spravy kodu a jednoduchych veci kolem. Je mozne, ze lze na zacatku castecne usetrit ale zatim vzdy se nam to nakonec nevyplatilo. Misto toho aby se delal software neustale se nekdo zabyval propojovanim nejruznejsich systemu do sebe a hledanim nebo dopisovanim pozadovane funkcnosti. Metadata maji byt na jednom jedinem miste jsou pak ulozeny ruzne, casto duplicitne, vse se replikuje a ve finale jsou vysledky velmi nejste a hlavne cely proces zatezuje neumerne jak vyvojare tak i projektove managery. To co dává automaticky a téměř bez zásahu vývojářů kompletně naimplementované TFS podle rozumne metodiky, vyzaduje ve finale u "home made reseni" mnoho cinnosti vyvojoveho tymu navic a to nejen pri implementaci ale zejmena pri kazdodenni cinnosti. Dalsi problem prijde az clovek co vse spravuje a casto "matla az deset ruznych veci do sebe (uz se mi to stalo)" onemocni nebo odejde z firmy.  

  Budu-li delat Open Source s "neomezenzm poctem" noname vyvojaru nebo studentu, bez garance aplikace bez SLA do budoucna, pak bych mozna o nejakem, avsak hostovanem, Vami navrhovanem reseni uvazoval.

  No co s Vami souhlasim je ze UML v nejvyssi verzi Ultimate noveho VStudia je uplny ulet a take neverim, ze by si nekdo kupoval Ultimate pro cely tym.

  Kombinace ruznych urovni pro ruzne lidi je spravne.  

  Nekradu software a pokud ale mluvite o komercni vyvíjení na trialech, pak si piste, ze to je dosti nelegalni. Nas software vzdy testujeme pod ruznymi verzemi Windows a vetsinou miva netrivialni serverovou zakladnu. V tomto svetle pak hodnota MSDN subsrciption, kde "mame vse pro testovani" vypada jinak.

  Co se tyka ceny, tak tech 5000 kc/cloveka/mesic, coz je rozdil mezi pocatecnimi mozna nulovými náklady "dortu pejska s kocickou" a jednotným novým profi resenim vyse uvedeneho typu ihned davam, proteze vim, a take to mam na nekolika projektech overene a vypoctene, ze se mi to za rok vrati!

  Pro mne je dulezite udelat software rychle a kvalitne s dlouhodobou podporou, nikoli co nejlevneji a to za každou cenu.

  J. Prikryl

 10. MS says:

  Vy jste to asi nikdy nepouzival, ze? To neni zadna spatlanina jako dort od pejska a kocicky, takze to prosim nestavte tak, ze TFS od MS je jedine spravne reseni. Neni a tehoz lze dosahnout za nizsi naklady pri stejne, doopravdy potrebne, funkcionalite a vysledek rozhodne neni zadna slepenina s duplicitami a lze na tom vyvijet komercni SW a vyvojarum zaplatit o tech cca 3500 Kc vice penez mesicne na hrube mzde.

  Vase reci o studentech, bezgarancnost, open source atd. povazuji jen za takovy folkor, ktery ma zvyraznit uzasne vyhody TFS.

  Pri potrebe testovani je mozne si koupit mnohem levnejsi MSDN predplatne jen na OS.

  Pouzivani Express edice, ci koupeni Pro ci Standard je porad levnejsi nez cokoliv s TFS a predplatnym. Navic MS porad nejak nechape potreby beznych mensich SW housu a nuti nas kupovat style vse nebo nic.

  A nenutte mi, ze jsem napsal, ze se ma vyvijet co nejlevneji a za kazdou cenu. Ja jen tvrdim, ze je potreba hlidat naklady a nikdy neplatit vice nez je nutne.

 11. Milos says:

  Ten system licencii mi pride stale ako sialeny, milion kombinacii v roznych programoch, ktore mnohokrat neovlada ani predajca. A z toho vyplyvajuci problem ze ani boh nevie, kolko bude treba nakoniec zaplatit.

 12. vyvojar says:

  Vážený pane,

  konecně jsem pochopil proč nám tady tak veřejně brečíte :)

  Mám však pro váš, zřejmě mmenší, možná i začínající SW house dobrou zprávu.

  U firmy Microsoft existuje pro registrované vývojářské společnosti několik programů, které poskytují komerční licence zdarma nebo za manipulační poplatek. Pokud jste např. SW StarUp doporučuji si najít informace o Microsoft BizSpark http://www.bizspark.cz (např. několik licencí VSTS Ultimate zdarma) nebo WebSite Spark, nebo jiný – ISV Empower, případně jakákoli vývojářská certifikace v Microsoft Partner Network programu.

  Jen v České republice bude touto formou od března 2010 (kdy bude TFS součástí MSDN) "rozdáno" celkem asi 2 700 TFS serverů.

  Místo podobných debat a osočování jiných doporučuji věnovat pár minut studiu toho, co může malý SWhouse získat tím, že se zapojí do partnerského programu a případně získá nějakou vývojářskou certifikaci.

  S pozdravem,

  J. Burian

  PS k poslednimu prispevku: ano je sialeny…

 13. MS says:

  ja verejne brecim proto, ze tyhle problemy, tedy zajimava funkcionalita, je jen ve vyssich a drahych, spise predrazenych, verzich.

  O programu BizSpark vim, ale tahle diskuze o tomhle programu neni, je o normalnich poplatcich za bezne licence. Firma si muze nasledne udelat certifikace, stat se partnerem atd… ale ja snad nemusim psat za vas, ze?

  A i tak si myslim, ze TFS neni nejlepsi mozna volba a vyhovuje mi jina kombinace – ale to je muj subjektivni nazor a zkusenost – ale nelibi se mi, pokud nekdo alternativni reseni oznacuje pejorativne a zhazuje neobjektivnim komentarem o pejskovi a kocicce.

  A prosim nepiste, ze brecim ci osocuji – ani jedno necinim, konstatuji smutnou pravdu. MS proste prestava obecne rozumet tomu, co dela….

 14. Marikova says:

  Ráda bych se zeptala, jak nejlépe získat licence TFS v našem případě.

  Pravě testujeme TFS 2010 a vypadá to, že opustíme SourceSafe a přejdeme na TFS.

  Stačí nám práce se zdrojáky, workitems a denní buildy.

  Pracuje nás mezi 1 až 6, Používáme starší VS2003, 2005 a nově Expression Web 3. Nemáme žádné MSDN. Na jaře chceme upgradovat dvě staré licence VS2003 na dvě krabice VS2010 a také asi budeme chtít začít dělat s Adobe Flex Builderem. Otázka je, jak se dostat k TFS, kolik nás to na jaře bude stát, a zda to bude fungovat navzájem.

  Děkuji, Maříková

 15. vyvojar says:

  Vážená paní,

  Na TFS 2010 půjdou připojit jak nové tak i staré Visual Studia, Expression web tak lze připojit i Adobe FlexBuilder. Pro získání TFS nebude třeba kupovat MSDN, TFS půjde koupit i jako "krabice v maloobchodní síti" stejně jako si pořizujete zřejmě Visual Studia Professional upgrade licence. Takto koupený TFS 2010 bude obsahovat navíc právo připojit 5 uživatelů a bude stát kolem 500 EUR. (komplet instalace včetně SQL, SharePoint, 5 přístupů.) Pokud vás bude 6, tak tomu poslednímu budete muset přikoupit jeden CAL navíc. Pokud budete chtít přistupovat z FlexBuilderu, pak existuje profesionální komerční plugin od fy TeamPrise asi za 200 USD. (Microsoft tento měsíc zakoupil práva na tento plugin a bude se prodávat i lokálně pod brandem Microsoft).

  Počítám-li verzi 6 lidi, včetně FlexBuilder pluginu, tak TFS 2010 vyjde jednorázově (v krabicových licencích) asi na 500 (TFS 2010) + 500(1 TFS CAL navíc) + 200 (Eclipse/Flex plugin) = 1200 EUR, tzn. 200 EUR na jednoho.

  Vše bude fungovat navzájem včetně projektového portálu s reportingem, build serveru atd. Samozřejmě nebudete schopni využít některých pokročilých vlastností které jsou součástí Visual Studio Premium a Ultimate edic jako např. Integovaný Load testing atd.

  S pozdravem,

  J. Burian

 16. Jiri says:

  Také je mi osobně líto, že Microsoft

  velmi slušně řečeno "mlží"!!!

  A na vyzkoušení dává jen 30 dnů … to stačí tak akorá na instalaci a na zadělání si problému …"jak se toho zbavit"!

  Už i oracle pochoppil, že prodávají fandové, kteří pořebují plné (ne osekané) časově neomezené verze. Jinak nikdo rozumný do nákupu nového neověřeného prostředí by neměl investovat.

  Jako příklad uvádím Office 2007. Hodně lidí  i společností si to koupilo, ale pracují s Office 2003.

  Snad Office 2012 budou opět použitelné

  :)

 17. vyvojar says:

  Přiznám se že nechápu co znamená "mlží". Vše je veřejné:

  – Většina Trialů jsou 60ti denní, vývojářské 90 denní a Serverové bývají i 180 denní jako např. SQL Server. (Pokud není někdo schopen ověřit funkčnost SQL Serveru za půl roku, pak je to divné.)

  – Partneři mají všechny hlavní produkty ve svých partnerských benefitech

  – Profi vývojáři mají vše v MSDN

  – Studenti co vyvíjí mají Dreamspark a MSDN AA

  – Větší zákazníci si mohou instalovat na vyzkoušení plné verze čehokoli jak chtějí a pak je ihned převést do produkčního prodtředí

  – Existují ke stažení Virtuální stroje kde jsou kompletní nainstalované netriviální scénáře pro testování tak, že se nemusí téměř nic konfigurovat.

  JB

Skip to main content