Přechod na nové verze Visual Studio 2010


Visual Studio 2010  


Visual Studio 2010 bude uvedeno 12.4.2010.
Zákazníci kteří jž vlastní nebo si do dubna 2010 pořídí Visual Studio včetně MSDN, mají unikátní, jednorázovou  příležitost těžit z výhod přicházejících změn úrovní Visual Studia.
    


Aktualizace: VS Ultimate Auto - Upgrade Promo můžete využít i v období 12.4 –30.4 2010.
(Nové ceníky OPEN, OV, Select a EA obsahující Visual Studio 2010 budou veřejné a platné od 1.5.2010)
  Vyšší verzi Microsoft Visual Studio 2010 zdarma (Auto-upgrade Ultimate offer)
Získejte ZDARMA vyšší úroveň Visual Studia 2010, než máte nyní... více


 
 1. Proč vznikl tento dokument?

 2. Jaké jsou změny v licencování Visual Studia?

 3. Jaké Visual Studio 2010 dostanu?

 4. Nejčastější otázky

 5. - Promo nabídka

 6. - Auto-upgrade (Ultimate offer) 

 7. - Step-up

 8. - Kde dostanu více informací?

Proč vznikl tento dokument?


Protože chceme změny, ke kterým došlo zpřístupnit čitelnější a lidštější formou.
Oficiální a exaktní informace najdete zde.


Jaké jsou změny v licencování Visual Studia?


Změny jsou poměrně značné. Přesný rozpis funkčností jednotlivých edic Visual Studio 2010 najdete zde.  Změny lze shrnout do těchto bodů: • Mění se struktura produktové řady Visual Studio a úrovně služeb MSDN

 • Visual Studio 2008 Professional with MSDN Professional se přejmenovává na Visual Studio 2010 Professional with MSDN. Tato edice je základní edicí pro profesionální vývoj.

 • Ruší se edice Visual Studio 2008 Professional with MSDN Premium

 • Sloučené edice VSTS 2008 Development Edition a VSTS 2008 Database Edition se nově jmenují Visual Studio 2010 Premium with MSDN. Tato edice poskytuje kromě všech funkcí v edici Professional též pokročilé nástroje pro vývoj aplikací – analýzu kódu, metriky kódu, profilování, měření pokrytí kódu testy, analýzu dopadu změn v kódu, změnové řízení a nasazení databázového schématu, generování dat a všechny druhy funkčních testů od databázové vrstvy až po automatizované testy uživatelského rozhraní.

 • Ruší se týmové edice VSTS 2008 Test Edition a VSTS 2008 Architecture Edition.

 • Dřívější nejvyšší edice VSTS 2008 Team Suite se nově jmenuje Visual Studio 2010 Ultimate with MSDN. Tato edice poskytuje kromě všech funkcí v edici Premium též nástroje pro pokrytí celého životního cyklu vývoje – od návrhu až po konečné otestování. Jedná se zejména o UML diagramy, analýzu architektury aplikace, automatickou kontrolu správné architektury aplikace, zátěžové testování, akceptační testování, správu virtuálních testovacích prostředí a historické ladění.

 • Přibývá zcela nový produkt Visual Studio Test Elements 2010 with MSDN, který je určen pro testery, kteří nic nevyvíjejí. Slouží k definici, plánování a provádění akceptačních testů.

 • MSDN ve výše zmíněných produktech Professional, Premium, Ultimate a Test Elements bude obsahovat licenci na neomezený počet instalací produktu Team Foundation Server 2010 a jednu klientskou licenci (CAL) na Team Foundation Server 2010.

 • MSDN ve výše zmíněných produktech Premium a Ultimate bude obsahovat licenci na Expression Studio 3.

 • Visual Studio 2010 Express verze budou dostupné, ruší se Visual Studio Standard.

Jaké Visual Studio 2010 dostanu?


Pro zákazníky, kteří budou mít k 12.4.2010 aktivní Visual Studio 2008 včetně služeb předplatného MSDN úrovně Prémium je připraven jednorázový automatický konverzní plán tzv. “auto-upgrade” nebo “Ultimate offer”, při kterém dostanou minimálně stejnou, většinou však vyšší funkčnost a úroveň Visual Studia než mají zakoupenou. Pokud jste majitelé starší licence Visual Studia 2005 nebo 2008, nepřehlédněte zvýhodněnou promo nabídku pro “nastoupení do Premium vlaku” a získání auto-upgrade možnosti. 

Všechny možné varianty jsou uvedeny v následující tabulce:


image


Nejčastější otázky


Promo nabídka (detaily česky…)


Co když mám pouze licenci na Visual Studio 2005 nebo 2008 bez aktivního MSDN?


Po omezenou dobu do 31.3.2010 můžete ušetřit 17-61% při nákupu nového produktu VS 2008 with MSDN Professional anebo VS 2008 with MSDN Premium. detailněji na http://www.microsoft.com/cze/msdn/promo/subscription/default.mspx


Kdo může tuto promo nabídku využít?


Všichni uživatelé, kteří si v minulosti zakoupili v nějakém multilicenčním programu VS 2008 Professional nebo VS 2005 Professional jak samostatně tak i se Software Assurance tzn. včetně MSDN Professional či MSDN Premium. Nabídka neplatí pro produkty zakoupené jako „krabice“.


Jaké produkty dostanu v okamžiku uvedení Visual Studia 2010?


Pokud v promo nabídce zakoupíte VS 2008 with MSDN Professional, získáte VS 2010 Professional with MSDN. Pokud zakoupíte anebo VS 2008 with MSDN Premium, získáte VS 2010 Premium with MSDN.


Mohu v rámci promo nabídky získat též edici Ultimate?


Ano, je to možné. Musíte zkombinovat tuto promo nabídku s možností step-up na vyšší verzi. Např. můžete zakoupit VS 2008 with MSDN Premium a poté provést step-up na edici VSTS 2008 Developer Edition with MSDN Premium. Pak v dubnu 2010 obdržíte VS 2010 Ultimate with MSDN. Po tři roky budete platit zhruba polovinu toho, co by stála nyní nejvyšší verze Suite, později Ultimate, přestože ji od března 2010 budete používat a i de facto vlastnit.


Auto-upgrade -Ultimate offer (detaily anglicky…)


Auto-upgrade


Co je to „auto-upgrade“?
U některých verzí máte možnost využívat Visual Studio 2010 o jednu edici vyšší než jakou jste zakoupili.


Jak dlouho mohu vyšší edici v rámci „auto-upgtade“ využívat?
Do data vypršení MSDN subskripce která musí být platná ke dni 12.4.2010. Např. pokud si k 1.1.2010 zakoupíte 3letou MSDN subskripci, můžete vyšši verzi využívat až do 1.1.2013.


Jak mohu využít výhod „auto-upgrade“ co nejvíce?
Zajistit si, aby ke dni 12.4.2010 měla vaše MSDN subskripce ještě co nejdelší platnost, tj. prodloužit si ji o maximální možný čas, který vaše licenční smlouva umožňuje.


Co se stane, až mi doba předplatného získaného pomocí auto-upgrade získaných služeb MSDN a Visual Studia vyprší?
Budete mít na výběr ze tří možností:


a. Prodloužit Visual Studio s MSDN předplatným na aktuální nové úrovni, platíte vyšší roční udržovací předplatné odpovídající prodloužení této vyšší verze, ale šetříte rozdíl v ceně licencí mezi verzemi.


b. Prodloužit Visual Studio s MSDN předplatným na nižší úrovni, odpovídající přibližně úrovni před přechodem, platíte stejné roční předplatné a dostáváte přibližně stejnou verzi Visual Studia jako před 12.4.2010


c. Neprodlužovat MSDN subskripci. Tím ovšem ztrácíte nárok na nové verze Visual Studia a zakoupení Visual Studia někdy v delší budoucnosti pro vás bude poměrně nevýhodné, protože cena licence je výrazně vyšší než její prodloužení.


Jak se mění ceny a jak vypada celý pohled na produktovou řadu včetně mohu využítí „auto-upgrade“ ?
Cenové hladiny hlavních produktů zůstávají prakticky stejné. V následující tabulce jsou porovnány hlavní úrovně Visual Studia 2008 a 2010 a znázorněna autoupgrade cesta. Orientační koncové ceny jsou v EUR pro “Krabicové”, jednotkové produkty, u verzí včetně MSDN s jednoletým předplaným. (U multilicencí, je cena výrazně jiná, i když např. smlouvu  OPEN nebo OPEN Value lze pořídit i pro jednu jedinou licenci VStudia včetně MSDN. To je také důvod proč se prodává Visual Studio with MSDN téměř primárně formou elektronických multilicencí kde většinou za stejnou nebo podobnou cenu dostane dvouleté MSDN misto jednoletého).
Auto-Upgrade Ultimate Offer je znázorněn červeně a je tak přibližně vidět cenový rozdíl mezi hodnotou nižšího produktu, a hodnotou vyššího, kam budou všichni majitelé aktivních MSDN Prémium k 12. dubnu 2010 převedeni. Majitelé ostatních produktů obsahující aktivní předplatné MSDN dostanou ekvivaletní úroveň (modré šipky). 
image
Ještě jednou připomínám, že výše uvedené ceny jsou orientační! (Krabicové jednotlivé produkty v případně s jednoletou MSDN službou a tyto ceny u produktů včetně MSDN zase přibližně odpovídají dvouleté OPEN Licenci. Ano, dvouletá MSDN OPEN licence je někdy levnější než jednoletá:) Vždy je třeba si zjistit možnosti využití různých promo nabídek. Pak například zjistíte, že si můžete pořídit nové Visual Studio Professional s dvouletým MSDN již za méně než 700 euro formou připojení k starým nebo prošlým licencím.     
Cenové detaily a cenovou optimalizaci řešte se svým prodejcem nebo MSDN IC , případně nám napište.
Step-up


Co to je step-up?


Step-up je vlastně „povýšení“ stávající platné, aktivní licence Visual Studia včetně MSDN na úroveň o jednu vyšší. Právě v této době je velmi výhodné  udělat step-up na produkt obsahující služby úrovně MSDN Premium.


V jakých licenčních programech lze step-up provést?


Lze jej provést pouze u splátkových licenčních programů (OPEN VALUE, Select, EA) a provádí se přikoupením odpovídající step-up položky na dobu do konce smlouvy.


Kdy lze step-up zakoupit?


Lze jej zakoupit jak v průběhu aktivního předplatného, tak i při jeho obnovování.


Kde dostanu více informací?


- Na našem emailu a kontaktech


- U informačního centra MSDN


- ve fórech  http://social.msdn.microsoft.com/Forums/cs-CZ/netechnicka/threads


 


 


Michael, Buri, Lubor

Comments (1)

Skip to main content