Nová verze MSTV.CZ


Na adrese http://www.mstv.cz najdete novou verzi naší internetové televize se screencasty pro vývojáře a IT profesionály. Změny jsou ve stylu „mírného pokroku v mezích zákona“. Konkrétně:

 • Přehlednější přepínání mezi oblastmi – podbarvení vybrané oblasti
 • Kliknutí kdekoliv na videu vyvolá Play/Pause – požadavek uživatelů
 • Abecední třídění videí – požadavek uživatelů
 • Při prvním přístupu na stránku se to zeptá na preferovanou oblast (při dalším si ji to již pamatuje), abychom nediskrimovali IT profesionály
 • Funguje i jako www.mstv.sk se správnými odkazy (lokalizace popisků někdy v příští verzi)
 • Dialog pro stažení věcí vlevo nahoře (zdrojový kód, tapety)
 • Nová a krásná vizualizace pro dialogová okna (nové ChildWindow v SL3)
 • Zrušena skoro prázdná sekce “Živá TV”
 • Opraveno celkem 7 bugů
 • Spousta vylepšení pod kapotou (binary encoding pro web službu, HW akcelerace, library caching, převod na SL3, převod na JavaScript a jeho refactoring apod.)

Pokud byste měli jakékoliv připomínky a náměty, pište je do komentářů k článku. Budou zváženy a případně implementovány v některé příští verzi.

Michael

Comments (7)

 1. Kazzan says:

  Tedy nevím, zda-li je to chybička mého HW lehce slabšího PC či miskonfigurace Silverlightu či IE, ovšem pokud aktuálně běží video a kliknu na jakýkoliv odkaz, který je otevírán do nového okna následně se celá TV přebarví do tohoto http://temp.kazzan.cz/mstv-carky.png, ale přesto jakoby funguje, jde pozastavit video, načíst jiné, spraví to přepnutí na celou obrazovku a zpět.

 2. vyvojar says:

  Zajimave, nezbyva mi nez dodat nepopularni "nam to funguje v pohode :-)"

  Ted vazne – muze to byt zpusobeno zapnutim HW akcelerace v konfiguraci aplikace. Mate to jenom na konkretnim pocitaci? Ma aktualni graficke ovladace?

  Pokud by se podobne problemy vyskytovaly masoveji, muzu HW akcelerace vypnout, i kdyz by mi to prislo skoda zbytecne zatezovat CPU. Pripadni dalsi postizeni necht se tez ozvou.

 3. Kazzan says:

  Naštěstí asi nebude nutné, vynechal jsem to nejdůležitější při řešení problémů (aneb zkusil jste to vypnout a zapnout). Restart IE nepomohl, vymazaní TIF též ne, ovladače aktuální, pomohl klasický restart PC. Pardon za paniku ;-)

 4. honza.r says:

  Nefunguje ve FireFoxu

  Ke spuštění je vyžadován Silverlight…

  v HTML je minRuntimeVersion = 3.0.40624.0

  já mám 3.0.40818.0

  v čem může být chyba? v IE8 to funguje

 5. Tomas says:

  Mám stejný problém. Dřív mi v Google Chrome mstv.cz fungoval, ale teď již ne. Silverlight v prohlížeči mám a jiné stránky ho používající fungují dobře.

 6. Karl says:

  Také potvrzuji nefunkčnost ve Firefoxu jak píše honza.r .

 7. vyvojar says:

  Dobry den,

  z nejakeho duvodu, ktery mi v tuto chvili neni zcela zrejmy, nefunguje v ostatnich prohlizecich domovska stranka. Jednotlive oblasti ale funguji, v mezicase muzete zkusit http://www.mstv.cz/vyvojari pripadne http://www.mstv.cz/it

  Na zjisteni priciny a odstraneni chyby se pracuje.

  Michael

Skip to main content