Vyučující, řekněte nám, co pro vás můžeme udělat?


Na začátku nového fiskálního roku se jako každý rok ve většině firem věnuje hodně času tomu, jak si firma vedla v právě končícím období co se povedlo co se nepovedlo a kam bude směřovat v roce nadcházejícím. Nejinak je tomu i v Microsoftu. Fiskální rok se u nás přibližně kryje s rokem školním či akademickým chcete-li. A proto je právě nyní doba, kdy přemýšlíme o tom na co se v následujícím roce FY10 zaměříme více a na co méně. Vývojáři z Redmondu pro nás připravili a připravují opravdu smršť novinek počínaje operačnímy systémy a  Windows 7 a Windows Server 2008 R2 a novou platformou Azure přes nástroje jako Expression Studio 3, Visual Studio 2010 či Microsoft Office 2010 až po platformy .NET 4.0 a na obzoru se vynořující Silverlight 4. Dnešní e-svět je velmi rozmanitý a troufám si říci, že to je jen začátek. Lidé využívají informační technologie čím dál více nejen v práci, ale i doma a pro zábavu. Pomalu se myslím blíží doba, kdy dítě po narození kromě emailu, jak nám před časem sdělila poměrně vtipná reklama, dostane například i vlastní URL pro prezentaci sve osoby na internetu. Vyučující zde hrají naprosto klíčovou roli v tom, jak žáka či studenta do e-světa co nejlépe vybavit. Rád bych se při rozhodování, na co se zaměřit, nechal ovlivnit právě Vašimi názory.

Otázka tedy zní:

Jak nejlépe podpořit výuku na školách a univerzitách tak, abyste Vy, vyučující, měli přípravu výuky snazší a dokázali do ní rychleji začlenit novinky a Vaši studenti tak měli čerstvé informace?

Otázka má dva aspekty:

1. Které technologie jsou pro Vás zajímavé a uvítali byste více informací?

2. Jakým způsobem pro Vás informace připravit, tak, aby je šlo pokud možno ihned použít pro výuku?

Předem děkuji za náměty a pokud jste právě na dovolené, tak si ji skvěle užijte!

Filip Řehořík, Academic developer evangelist

Comments (2)

  1. Honza says:

    Co takhle vyucujicim nabidnout jako eBooky ruzne skolici materialy, ktere pouzivate v kurzech? Mohli by se v nich inspirovat pri priprave vlastnich kurzu… Pomohli by i hotove PPT prezentace produktu a internetovych temat, ktere by se daly prevzit do vyuky, prip. s lehkou upravou.

  2. Budu mluvit za sebe z pohledu svých pětiletých praktických zkušeností IT středoškolského učitele na škole plně specializované na IT, kde učím MS Office, Corel grafiku a programování.  My se snažíme studenta naučit kreativně myslet, aby používal IT k řešení problémů. Vytvořili jsme si řadu PPT prezentací.  Aĺe řešení našich problémů se jeví I-Learning, kdy převážná většina studentů vlastní notebooky a přístup na Internet, které lze pro takový způsob učení využít. V zásadě bychom potřebovali, aby studenti zvládli Office za jeden až dva roky na vyšší než uživatelské úrovni. Tedy aby byl propracovaný podrobný kvalitní I-Learning na celý školní rok zohledňující zkušenosti z praxe včetně kontrolních kvízů, postupových zátěžových testů nutící studenty mít zažité dovednosti se závěrečným testem uzavírající I-Learning. Tím se studentům otevírá cesta k MS certifikacím a naučí se prakticky používat IT. Obdobně by to mělo být s Expression studiem a programováním C#, databází  a internetových aplikací.

    Odjíždím si odpočinout mimo republiku do konce měsíce, ale v případě vašeho zájmu se můžeme sejít nejen se mnou, ale i s ostatními IT učiteli si to prodiskutovat.

Skip to main content