Navrhněte vylepšení Internet Exploreru


IE8 je již nějaký ten pátek na světě a celkem pravidelně slyším různá přání co by měl mít a co ne. IE bude vždy srovnáván s dnes znatelnou konkurencí a v Microsofu by jsme rádi slyšeli, co si myslí vývojáři a IT profesionálové. Některé nápady jsem zaznamenal coby komentáře k mému dřívějšímu postu. Celá řada návrhů se nemusí realizovat zcela novou verzí, ale jako add-on, který lze mimo jiné dnes napsat nejen v COMu, ale i v .NETu. Tento senzam návrhů bych rád pravidelně probíral s naším IE vývojovým týmem. Pokusme se tedy konstruktivně navrhnout vylepšení, které by z IE udělalo preferovaný prohlížeč.

Díky za váše nápady a návrhy, kterých si opravdu cením!

Dalibor Kačmář, Platform Stategy Advisor

Comments (80)

 1. V IE mi chybí víceméně to, co obsahuje plugin IE7Pro (www.ie7pro.com). Ten sice funguje i v IE8, ale občas to zlobí. A IE7Pro má také své mouchy, je poměrně zabugovaný.

  Co mi hlavně chybí?

  – vyplňování formulářů (nějaké inteligentní, to, co je v IE, umí vyplňovat akorát jména a hesla, ale je dost omezené; ideálně bych chtěl, abych si pro jednu stránku mohl nastavit výchozí vyplnění a případně přepnout na nějaká alternativní)

  – gesta myši

  Vím, že na tohle existují doplňky (zdarma i placené), ale nenašel jsem jediný opravdu bezproblémový, co by byl zdarma. Nemám problém s tím, koupit si Roboform, který funguje dobře, ale u jiných prohlížečů jsou tyhle funkce zdarma, tak proč ne u IE?

 2. Mně osobně by se líbila změna JScript enginu na "Managed JScript", tím v MS odpadl vývoj několika JS enginů a IE by mohlo mít výkon v JS srovnatelný s konkurencí. :)

  IE8 požívám na Win7 RC a tam se mi nelíbí doba odezvy GUI, ale to snad bude v RTM fixnuté.

 3. David Gešvindr says:

  Velice bych ocenil, kdyby byl součástí IE kvalitní download manager. Vím, že existuje neskutečné množství jiných download managerů, ale čím míň zbytečného SW v počítači tím líp, proto bych ocenil tuto novinku.

 4. web developer says:

  Ocenil bych kdyby Microsoft vyvinul více usilí pro přechod uživatelů na nové verze IE. Optimalizovat pro 3 verze IE je opravdu katastofa.

 5. Lynx says:

  Taky se pridavam k pozadavku na kvalitni download manager. Vetsina lidi, co znam, je takto nucena instalovat ruzne alternativni managery.

 6. Marek says:

  IE 8 chybí podpora pro color management, který je nutný pro wide gamut monitory.

 7. dev says:

  Hlavně zrychlit JS.

  Ostatní věci mě tak nezajímají, protože používám jen IE jádro v Maxthon, ale měli byste odstranit prodlevu při otevírání nové záložky a vrátit nepochopitelně odstraněnou možnost z IE7 – zapamatovat si zavřené záložky.

 8. veduci says:

  Pouzivam IE7Pro, kde je takmer vsetko co potrebujem, akurat by to trebalo tieto vlasnosti dalej vyvyjat a vylepsovat. Navyse v IE8 je nutne pre takmer bezproblemovy chod tohto rozsirenia vypnut podporu viac procesov.

 9. Pavol rusnak says:

  V IE 8 mi chyba podpora novych webovych standardov ako napr. CSS3, SVG, Canvas, XHTML2 atd.

 10. Pavol Rusnak says:

  V IE 8 mi chyba podpora novych webovych standardov ako napr. CSS3, SVG, Canvas, XHTML2 atd.

 11. Juraj H. says:

  Vítaný přístup k uživatelům, zeptat se jich co schází -prvně tedy díky za zájem.

  IE8 je už pro mne osobně relativně dobře použitelný prohlížeč, kterému už i jako uživatel jsem ochoten důvěřovat.

  Na to abych jej ale začal i používat mu schází mimo některé drobnosti, jež jsou spíše o zvyku především tři věci / doplňky, které jsem doposud nalezl ve formě, která mi vyhovuje pouze u Firefoxu -nescházej tedy pouze v IE, ale u toho jediného bych to uvítal.

  Konkrétně se jedná o možnost:

  – blokovat reklamu (Adblock Plus plugin for FF)

  – blokovat scripty (NoScript plugin for FF)

  – blokovat flash (Flashblock plugin for FF)

  Bez těchto tří doplňkových funkcí je pro mne nemyslitelné IE (nebo jiný prohlížeč používat).

  Je ještě několik dalších doplňků, které mi značně usnadňují práci na internetu s prohlížečem, ale nejsou tak zásadní a jedná se u nich spíše o osobní zvyk je používat.

  Obecně bych nejvíce uvítal kdyby IE uměl používat doplňky, které jsou již několik roků úspěšně vyvíjené a používané pro FF.

  Je jasné ale, že toto je jen přání vynikající se marketingové a pravděpodobně i technické realitě -přesto by to bylo fajn.

  A pokud snad nikoli přímo podpora existujících doplňků FF v IE, tak by bylo užitečné kdyby MS využil svůj vliv a postavení na trhu k vytvoření nějaké univerzálnější a otevřené platformy pro tvorbu doplňků, které by se následně mohli používat napříč jednotlivými prohlížeči.

  Z mého osobního názoru by se totiž vývojáři měli především zaměřit na vývoj samotného vykreslovacího jádra prohlížeče a nikoli na uživatelské funkce.

  Jako uživatel si chci zachovat jisty komfort a návyky při užívání aplikace a tento komfort bych si nejraději zařídil dle vlastních představ. Pokud bych měl měnit aplikaci (obecně, nikoli pouze prohlížeč), tak bych si rád toto "své" uživatelské prostředí vzal sebou.

  Dle mého tedy schází IE především možnost pro uživatele přenést si své uživatelské prostředí do tohoto prohlížeče.

  Pokud by mi toto IE umožnil budu uvažovat o jeho používání a to na základě jak dovede plnit svou funkci rychle a přesně zobrazovat web a nikoli na základě toho, kde a jaké má ikonky.

 12. Michal says:

  Rád bych, aby IE8 začal používat některé prvky CSS 3 jako Gecko a WebKit.

 13. Uvítal bych podporu pro blokování reklam, download manager s možností navázání přerušeného stahování a případně i nastavení maximální rychlosti stahování, hodily by se v základu gesta myší.

  Hlavně implementovat i nové tagy z HTML5, aby lidi kvůli některým webům nebyli nuceni používat i další web browsery.

  Z IE 8 zmizela možnost dát si do pole vyhledávání vlastní řetězec pro vyhledávání, který se použije. V IE7 tam ta možnost byla. (Vyhledat slovo TEST se zadanými parametry a vložit link)

  Aktuálnější seznam důvěryhodných kořenových certifikátů. V současném seznamu chybí i kořenový certifikát čsob a české pošty a bez ruční instalace certifikátů mě to na stránky internetového bankovnictví nepustí. Hodně méně zkušených lidí s tím má velký problém.

  Hodila by se lepší podpora FTP, kdyby třeba FTP otevřel jako dvoupanelový průzkumník, s možností přímo kopírovat soubory na server i zpět

 14. IE Guru says:

  takže já navrhuju, že když mám nalevo oblíbené položky, tak právě otevřená/načetlá oblíbená stránka je v seznamu označená jen šedou barvou a není to moc dobře vidět, která to je. Prosím aby bylo to pole pod textem/názvem Oblíbené položkykterá je právě označená tmavší, ať je to přehlednější.

 15. Petr says:

  IE8 používám a jsem víceméně spokojen, ale následující bych určitě využil:

  – gesta myší

  – pamatování si otevřených tabů při restartu IE8

  – možnost uspořádání otevřených tabů do dlaždic v rámci otevřeného IE8 (zatím umí bohužel jen Opera), ideální když chci mít otevřené jedno okno IE8 a v něm např. 2 taby zobrazit vedle sebe

  – download manažer, jak bylo psáno výše

  – přehlednější/jednodušší uspořádávání záložek (oblíbených)

  – možnost pouhým přetažením uložit stránku do oblíbených (přetáhnutím na panel Oblíbené položky); nyní musím buď přes tlačítko nebo klávesovou zkratku

  funkce, které jsou už mimo mainstream, ale taky jsou užitečné:

  – vyhledávání přes klíčové slovo/písmeno; napíšu "b hledané_slovo" = hledá na bing.com, napíšu "g hledané_slovo" = hledá na Google

  – funkci pro ukládání stránek jako obrázky (tlačítko)

 16. Petr Morávek says:

  Uvítal bych otevřený bug tracker, potom by se nemuselo zjišťovat "po čem uživatelé" formou komentářů u článku na blogu; bylo by možné nahlásit nalezené chyby (a následně opravit) jiným, vhodnějším zpsůbem. Pokud je tu někdo schopen protlačit bug report do soušasného sytému, tady jeden bug je: http://php5.skauti-pardubice.cz/IE7-missing-scheme-bug.php

 17. Jiří Kozel says:

  Uvítal bych nativní a plnou podporu SVG.

 18. Petr Košnovský says:

  download manager, blokování reklam, svyžnější GUI

 19. VfB says:

  a) automatické aktualizace (ty už nemá jako jediný ze snad všech browserů)

  b) přestat dělat hokej v názvech funkcí (tab není záložka)

  c) dodržovat vlastní zvyklosti při návrhu GUI

  d) možnost nastavit si program pro prohlížení zhrohjového kódu jinak než přes registry

  e) konečně podporu :after a :before v css

 20. Ondřej Linhart says:

  Spokojil bych se s ukládáním relací a správcem stahovaných souborů.

 21. RETWTZ says:

  Uvítal bych větší propojení s Googlem, způsob přídávání doplňků podobný jako u Firefoxu, rychlejší zpracování FF, otevřený kód, alespoň o trochu lepší dodržování webových standardů apod.

 22. Keff says:

  Byl bych rád za odstranění prodlevy při otevření nového tabu, vím že to souvisí s tím, že každý tab je jeden proces, ale i to by šlo přece řešit – třeba tím, že by byl jeden proces s IE enginem připravený na pozadí. Maxthon či Chrome to přece zvládají, a 2s na dualcore s rychlým diskem a 4GB RAM je na novou záložku přece jen trochu moc!

 23. GA says:

  Doporučuji hlavně zamyslet se nad odezvou samotného jádra prohlížeče… To, že mám otevřené tři taby a při otevření některých stránek čekám několik sekund, než vůbec začne reagovat interface je přesně ten důvod, proč si myslím, že je IE nejhorší prohlížeč. Obzvláště pokud to v ostatních překvapivě lze bez problémů (FireFox či Chrome).

  Zpracování stránky by mělo být úplně odděleno od interface aplikace, nechápu, že se IE chová tak, jak se chová.

 24. j.beran says:

  – inteligentni vyplnovani formularu. To stavajici je dosti omezujici.

  – moznost oznacit text a pretahnout ho do vyhledaciho okna nebo adresniho radku (drag and drop)

 25. Co bych opravdu uvital a cim by u me Microsoft hodne stoupnul na oblibe, by bylo pridani mysich gest – jedna z nejpraktictejsich vychytavek za posledi roky u prohlizecu vseho vsudy. Mouse gestures – muj tip.

 26. Pepa says:

  úplně by stačilo

  1. podpora webových standardů

  2. jednoduchá instalace (3rd party) pluginů

  Prostě si otevřete Firefox, Safari a Operu a okopírujte to. Děláte to tak u všech ostatních SW, tak to dělejte důsledněji i u browseru.

 27. Muhal says:

  Naprosto nejdůležitější věcí je podle mě dosavadní TOTÁLNÍ NEPODPORA webových standardů! Optimalizovat web pro IE je peklo a nechápu, proč to vlastně nejde bez toho trápení…

 28. Tomáš Kebert says:

  Našel bych toho mnoho, ale rozhodně musím zmínit naprosto tragickou rychlost otevírání nové záložky.

 29. Honza Rychlý says:

  Já bych uvítal, kdybychom možnost napsat výrobci, co bychom si my uživatelé přáli (feedback), měli po celý rok.

  Chápu, že je otrava se vším probírat, ale spousta lidí má mnoho skvělých nápadů, který je škoda nevyužít. Věřím, že Microsoft je firma dost kvalifikovaná, aby dokázala tohle zařídit.

  – download manager s možností regulace rychlosti stahování, s možností stahování videí ze serverů typu youtube, asi by nevadil ani torrentový klient

  – odolnější RSS – často některé kanály nefungují, protože mají někde chybku v kódu – kvůli jednomu řádku v RSS zdroji pak nefunguje celý kanál

  – rychlejší odezvy především při otevírání nových záložek

  – statistika stažených dat za den/měsíc/rok

  – moznost oznacit text a pretahnout ho do vyhledaciho okna nebo adresniho radku (drag and drop)

  – možnost ukládání otevřených záložek do oblíbených – kliknutím na takovou multizáložku se pak otevře původní skupina záložek

  – možnost nativního tisku stránky do PDF

  – gesta myši

  – možnost nastavovat akcelerátorů přes GP

  – možnost nastavovat vyhledávací enginy přes GP

  – také by nebyla k zahození postraní lišta, v které by mohli běžet zprávy, počasí, … nechci na to koukat celý den na sidebaru, v IE by to stačilo (kromě toho XP sidebar nemá, vista má, ale ne moc použitelný a Windows 7 teprve přijdou…)

 30. kfl says:

  gesta mysou (mouse gestures)

  vo FF/Opera som si na to tak zvykol, ze len pri IE zasomrem "no jasne IE, ten to nema"

 31. mardo says:

  jsem běžný uživatel,ale zcela jistě mi chybí jako součást IE8-ky dowload manager a solidní správce hesel s funkcí vyplňování formulářů.

 32. LR says:

  Změnit správu session, která je nyní naprosto zoufalá

  – hlavně si pamatovat defaultně při zavření otevřené záložky

 33. Pavel says:

  Jednoznačně chybí podpora on-line synchronizace oblíbených www,historie,hesel,nastavení.

  Vyhledávání v oblíbených.

  Verze pro Linux.

  Další věc co IE škodí – mnoho domácností ma pololegalní verzi Windows.Po akcích MS kdy černala obrazovka apod se tito obávají aktualizací jakéhokoli MS software = nechají si zastaralý IE6 a používají mnohem modernější FireFox.

 34. Karl says:

  IE8 mě bonutil vzhledem k náročnosti na starší počítače zpět nainstalovat IE7, pro starší PC je vhodnější a méně náročný. Ptám se proč: sám nevím.

 35. Martin S. says:

  Jako běžný uživatel bych nejvíce ocenil tyto dvě věci:

  – otevírání nových panelů bez prodlevy (první důvod, proč jsem se vrátil k Firefoxu),

  – lepší správu záložek v podobě štítků (druhý důvod pro návrat k Firefoxu).

 36. Karel says:

  V IE8 nepochybně schází správce hesel s přítomností vyplňování formulářů. Pokud by tato služba byla poskytnuta, tak bych uvítal případný export i import dat pro případ nové instalace na nové PC. Doufám že si to Microsoft uvědomí.

 37. D4 says:

  V IE bych uvítal nativní podporu MathML, SVG, CSS3 a mnohem lepší výsledek v testu Acid3.

 38. Lukas says:

  V IE me štve že na každou verzi musíte předelávat kod css2 nekde to jede nekde zas nee třeba na Géčkách vše valí v pořádku a ješte me štve že se IE 7 i 8 nekdy sekne to ff ani chrome nedělá.

 39. Michal says:

  Daleko rychlejší otevírání nového panelu – na IE7 zmáčknu CTRL+T a čekám aspoň půl vteřiny než můžu zadat adresu, zatímco ve Firefoxu nebo Opeře to je skoro hned. Poté možnost blokovat jednotlivé prvky stránky jako v Opeře a rozšiřitelnost podobnými doplňkami jako ve Firefoxu (tedy ve stylu Download Helperu, linkification) a nakonec bych to završil rychlým přístupem – buď záložky (vč. možnosti vložit RSS kanál) hned na hlavním panelu, nebo několik okének při otevření nového panelu. A završil bych to vyšší bezpečností, aby člověk po pár minutách sufrování pomocí IE neměl v počítač x trojských koňů jako dosud. (ale jako bezpečností prvek neberu, že po přesměrování na soubor ke stažení se zobrazí žlutá lišta a z ní to musím teprve povolit a stránku aktualizovat a počkat znovu na přesměrování na soubor.

 40. Michal says:

  A zapomněl bych: podporu validního, opravdu validního CSS kódů, aby se web nemusel dělat pro Firefox&Operu a poté přizpůsobovat IE, který ho interpretuje, jak se mu chce. A podpora nového CSS3 a HTML5 by také neuškodila.

 41. Matys says:

  Potěšil mne Váš přístup a taky přidám pár svých návrhů…

  » rychlejší GUI (jak bylo již uvedeno, otevírání jedné záložky je pomelé i na výkoných procesorech)

  » akce zpět / vpřed trvají dlouho (oproti konkurenci, kde jsou okamžité) například při stisknutí tlačítka zpět trvá relativně dlouho (a to zase i na výkonných sestavách) než se vykreslí předchozí stránka a i v případě, že byla již 100% načtená se většinou "něco" znovu načítá

  » gesta myší (nutnost)

  » download manažer (něco více použitelnějšího než aktuální "dialogová okna" a alespoň funkce pozastavit / pokračovat, případně vypnout PC po dokončení stahování a omezení rychlosti)

  » blokování obsahu (na lepší úrovni než aktuální "Servery s omezeným přístupem", snadnější přidání blokovaného obsahu kliknutím na určitý element)

  » uživatelský JavaScript

  » detailnější nastavení cache (použití disku a operační paměti, nastavení velikosti)

  » velmi by mi vyhovoval integrovaný emailový klient

  Jako největší problém Internet Exploreru a důvod, proč mne ke svému používání stále nepřesvědčil (i když IE8 již považuji za kvalitní a konkurenceschopný produkt) je problém, se kterým jsem se setkával již v dobách IE 5 a doteď nebyl opraven. Jde o docela častý jev při renderování stránky v případě rolování ještě nenačtené stránky. Vyskytuje se většinou na stránkách s více prvky typu flash animací (a nezáleží na výkonu počítače).

  Přidám pár screenshotů problému:

  http://img166.imageshack.us/img166/7449/clipboard01dxa.jpg

  http://img166.imageshack.us/img166/9489/clipboard02j.jpg

  http://img522.imageshack.us/img522/363/clipboard03f.jpg

 42. DevelX says:

  Dobrý deň,

  popri požiadavkách tu prítomných by som si dovolil navrhnúť tieto zlepšenia:

  – podpora XPath (viz metóda document.evaluate v ostatných browseroch)

  – podpora CSS 3 selectorov (viz metóda document.querySelectorAll v ostatných browseroch – oželel by som v prípade prítomnosti podpory XPath)

  – oprava tohto bugu: majme element, ktorého pozadie je pomocou CSS nastavené na png obrázok obsahujúci alfa kanál. AK zmeníme tomuto elementu pomocou JS vlastnosť elem.style.filter na napr. ‘alpha(opacity=50)’, jednak sa v tomto obrázku na pozadí "vypne" alfa kanál a zvláštnym spôspom sa zmenia farby obrázka. Keby ste mali problém tento bug reprodukovať, kontaktujte ma, prosím.

  – podpora DOM level 2 udalostí

  – podpora metódy document.defaultView.getComputedStyle

  – zvýšiť efektivitu JS interpreteru

 43. Josef Jandák says:

  Dobrý den,

  docela by mě stačilo pravit chyby…. IE 7.5 mi při více cca 30ti otevřených oknech padal, pomohlo přidání RAM, IE 8.0.6001.18702 mi po otevření cca 100 záložek a jejich průběžném zavírání během toho když na internetu něco hledám přestane stránky načítat…. nahoře na záložce se točí kolečko a nic… pomůže duplikovat záložku (CTRL+K) a stránka je okamžitě načtena, pokud se nenačte stačí počkat, zkusit znovu a už je načtena….  není to závislé ne rychlosti ani druhu připojení na internet… dojde to až do stavu absolutní nepoužitelnosti, kdy je nutno všechna okna pozavírat, znovu spustit IE a vše zase funguje tak jak má…

  – navíc v IE bych chtěl sdílené oblíbené, tak abych na všech IE měl po přihlášení stejné

 44. AdamK says:

  Pridal bych do IE plynuly dynamicky zoom textu. Predstavoval bych si ho tak aby se kazdy odstavec na ktery najedu kurzorem mysi (nebo ktery oznacim) plynule zvetsil a prekryl klidne odstavce pred i za aktualnim.

 45. arthur says:

  Jako namet na vylepseni sepisu, proc ja osobne pouzivam Chrome namisto IE:

  – rychlost otevirani noveho okna (bez prodlevy)

  – rychlost renderovani stranky (v IE kliknu na odkaz a cekam, v Chrome se zacne ihned vykreslovat)

  – jednoduche uzivatelske rozhrani, nepreplacanost zbytecnymi funkcemi

  – pri stejne velikosti okna mam v Chrome daleko vetsi prostor pro samotnou stranku (neni dolni stavova lista, horni taby jsou napul sloucene s title barem, bookmark bar se logicky ukazuje pouze pri otvirani nove stranky)

  – jedno okno pro zadani url i hledani (proc bych mel nejdriv premyslet jestli hledam url nebo text a podle toho nekam klikat. je rychlejsi zacit psat a ono se hleda oboje)

  Je ale otazka jestli vubec z IE chcete delat Chrome.

 46. Martin says:

  Uvítal bych lepší download manager, pohodlnější správu oblíbených

 47. Honza M. says:

  Dvě poznámky k IE8 ve Windows7 beta:

  1) chybí mi nabídka pro obnovení otevřených panelů při dalším spuštění (při zavření okna prohlížeče se IE7 ptal a IE8 už ne)

  2) zásadní problém je občasné nenačtení nové záložky (načte se až 3. nebo 5. pořadí a všechny předchozí se pořád ještě snaží)

 48. Petr says:

  Zoufale nepřehledná je konfigurace. I když naučit se dá všechno…

 49. Petr says:

  Jo a držet se zavedeného názvosloví – tab není záložka!

 50. Zdeněk Malinský says:

  …např to, co umí Opera (nebo Maxthon, Avant browser) už 300 let nebo víc….

  gesta myší, možnost přetahovat záložky/taby z jednoho okna do druhého, možnost zamknout tab, automatický refresh po x sekundách/minutách, koš

  Používat holý IE může snad jen otrlý masochista jako je Pavel Koza :-D

 51. Jakub says:

  IE8 používám celkem spokojeně společně s FF, ale pár věcí mi chybí či vadí. Takže děkuji za možnost vyjádření se.

  1. chce to gesta myší

  2. aby po ukončení a znovuspuštění prohlížeče došlo k obnovení předtím otevřených tabů (jako to má např. FF a Chrome)

  3. blokování reklam, flash animací a dalších nechtěných věcí na stránce

  4. schopnost pamatovat si vyplněný formulář (např. Opera nebo IE7PRO) a v případě jakékoliv chyby, kdy nedojde k odeslání se formulář vyplní předchozím

  5. automatický refresh po uživatelem nastaveném čase

  6. zrychlit otevření nového tabu, trvá to neúměrně dlouho (na systémech XP Home SP3, Vista HP SP1 x32, Seven RC x64), na všech systémech to je v řádu vteřin, zatímco v jiných prohlížečích je to okamžité

 52. Alena says:

  Uvítala bych příkazové pohyby myší a taky něco jako správce hesel, do kterého by bylo možné uložit ta nejčastěji používaná.

  Taky rychlost otevírání stránek by mohla být lepší.

 53. Klimax says:

  -Především optimalizovat HTML a Javascript (Prohlížení relativně jednoduchých stránek jako jsou fora a spol na atomu není ideální)

  -Pak zapomínání otevřených stránek.(Kdy v historii jsou,ale link má barvu neotevřeného)

  -Oprvait zbylé chyby v CSS 2.1

  -Podporu pro XHTML.

  -správce stahování a lepší podpora resume(současná nekdy nenaváže)

  -obnovení záložek vždy dá vše do jednoho procesu a někdy to celé spadne,protože proces je nezvládne.(Původně byly ve více díky -nomerge)

  -optimalizovat a vylepšit architekturu pluginu(aby jediný plugin nemohl brzdit otevření záložky)

  -co lze řešit pluginy aneb co není vůbec nutné:

  -blokování reklam a scriptů (většinou postačí hodit reklamní server do omezené zony a pak jsou už jen textové reklamy-a ty nevadí,nebo snad jo?)

  Pozn.:

  Ohledně otevírání zíložek:

  Na connect jsem dal pář testů.(utilita je v odkazu v popisu)

  https://connect.microsoft.com/IE/feedback/ViewFeedback.aspx?FeedbackID=411584

  Pro nejlepší otevírací čas záložky je dobré mít jenom prázdnou stránku.(189ms)

 54. – správa hesel a formulářových dat vůbec

  – download manager

  – možnost blokování scriptů a částí stránek

  – správa session

  Zajímavé by bylo, kdyby někdo vytvořil Addon, který by simuloval Firefoxí prostředí, takže by šly v IE používat pluginy z Firefoxe, který má IMHO lepší nabídku pluginů. Neznám ale API ani jednoho prohlížeče, takže nevím, jak by to bylo složité…

 55. fokk says:

  – split window (ms word like)

  – split window multiple

  – open / save session

  – export / import tabs as txt, xml (xml with history)

  – mouse gestures

  – save current tab to bitmap

 56. Petr Grebeníček says:

  Já navrhuji převzít jádro Webkit použít ho místo stávajícího.

 57. Jajar says:

  – gesta myší

  – download manager

 58. Dany0 says:

  Takže, zde seznam toho co mi chybí na IE:

  Nové jádro

  —Trident je už i tak přecpaný vším možným…. ale hlavně je pomalej. Místo 1000000$ za nové GUI zaplaťte 1000covce programátorů aby udělali konečně pořádný jádro, 100% podle standardu W3C, nebo se z toho zblázním :D

  NE postavení na .NET…

  —Slyšeli jste někdy že by nějaká aplikace na .NETu byla rychlá? Řekl to vůbec někdo, NĚKDY? Co jí vím, NE. Postavili FF, GC, Safari či Amaya na .NET? Ne. Řekl někdo někdy o nich že jsou pomalé(kromě FF *ehm*)? NE! Tak co je za problém? Peníze máte, šup ho tam a udělejte to v C Assembleru vy pardie programátorů ^^

  Nové, dynamické GUI

  —Nechci nic kosmického, jenom udělejte nové GUI, kreativní.. najměte na to toho nejlepšího designéra, jen mu řekněte aby použil plastické tvary, aby to absolutně vybočovalo z dřívějších standardů, chce to něco jako linuxovské Sugar, nebo fakt nwm co. Podívjte se na nebe, chcete takový prohlížeč? Veřejnost ano…

  Všechno co navrhli nahoře

  —Šak víte

  Rozdělení podle verzí

  —Easy, Home, Pro, Developer. Je to jednoduché, chcete Easy jako Google Chrome? Chcete Home jako IE6? Chcete Pro jako FF/Opera? Nebo Developer jako Google Chrome? Stačí je rozdělit, s plug-iny, bez plugin-ů, malý GUI, velký GUI, HODNĚ nastavení, málo nastavení(přednastavení NE…)

  Tichá bezpečnost

  —IE8 je tak bezpečný že to většinu uživatelů otravuje, takže to ignorují a tím pádem je ještě nebezpečnější než IE 6

  —Možná to jednou dopíšu, ale až někdy :¨)

 59. vyvojar says:

  To Dany0>

  Jádro – Microsoft strávil enormní množství času tím, aby správně implementoval W3C standardy. Můžete mi přesně popsat, která věc se chová jinak a proti kterému standardu? Bez této exaktní informace lze velice obtížně reagovat.

  .NET – zde došlo asi k nedorozumění. Z čeho usuzujete, že IE je napsán v .NETu? Pokud jde obecně o rychlost .NET aplikací, tak nych si dovolil polemizovat. U některých může dojít k pomalejšímu spuštění což je dáno JIT kompilací. Ale tento neduh lze odstanit pre-JITováním. Tedy rychlost je ve vašich rukách. Jinak samotný běh .NET aplikace je zcela identický s běžnou non-managed aplikací. Jde o identický postup jako je třeba u Javy. Pokud máte na mysli nějaký konkétní produkt, velice rád uslyším konkrétnější informace.

  Kreativní GUI – zde je třeba asi rozlišovat, kdo je koncovým uživatelem. Je-li to teenager s potřebou mít vše ve stylu Hip Hop nebo korporátní klient. Souhlasím však, že možnost skinování pro tyto různé uživatele by mohla být zajímavá.

  Verze – jo, ideálně spojené třeba se skinem

  Bezpečnost – Microsoft v této oblasti reagoval z velké míry na přání celé řady uživatelů, i IT profesionálů. Léta nám svět vyčítal, že kola bezpečnosti jsou příliš volně nastavená, zatím co konkurence to má přesně naopak. Zejména pak vývojáři a ITíci říkali – zvyšte bezpečnost. Domácí uživatel bude ochráněn a my si dovedeme vyladit. Tak si říkám, kde je vlastně pravda?

  Dalibor Kačmář

 60. Kremen says:

  Stve me prostor pro ovladani tlacitek, a karet, uplne bych to minimalizoval do malych ikon a jedne řadky a rohu v ramu win okna

 61. Jan Pradac says:

  Zkuste dotahnou W3C, pokud chcete konkretni priklad, tak v posledni dobe jsem narazil na problem scrollovatelneho tbody pri fixnim thead, podpora display table-row-group, table-column-group apod.

  Rozhodne chybi kompletni podpora CSS3. Zkuste si treba acid3 test, IE8 v nem dopadne dost smesne. Nebylo by treba spatne mit moznost delat kulate rohy …

  Navic nechapu proc se pri prvnim pouzivani XML, nebo XSLT transformace vyzaduje stazeni MSXML knihovny, proc neni standardni soucasti nebo se nestahne na pozadi, co asi normalni uzivatel vi o XML i kdyz je stahovan ze stranek MS, mimochodem tento rys je prebran z IE7, v IE6 se jeste nic nestahovalo).

  Nebo napr. dodrzovani standardu HTTP 1.1, zejmena caching napr. bug v 307 temporary redirectu, ktery z nej dela permanent redirect. Bug v kontrole expires u zacachovaneho objektu. Zkuste se podivat na fora … napr. u ajaxovych volanich se jako standardni reseni prevence cachovani pridava pro IE timestamp do URI ke kazdemu requestu a vsichni to berou jako samozrejmost …

  Urcite by to chtelo novy JS interpret, Trident, je tam uz od verze 5.5 a je to dost bida, rekl bych, ze je to s kazdou verzi pomalejsi. Hodilo by se dohnat javascript 1.8, metody forEach apod.

 62. igo says:

  jednoznacne implmentovat podporu pre CSS3 a pomaly HTML5 tagy, ktore je dnes uz jasne ze budu. toto su urcite podstatnejsie veci ako nejaky addony, skiny… ak sa tieto veci nezacnu robit nakoniec to moze dojst do stavu ako je dnes s IE6.

 63. Jake Cooney says:

  Založit IE9 na jádře WebKit, aby se konečně nějak začaly sjednocovat vykreslování. V současné době je většinou nutností použít nějakej hack nebo extra styl pro IE (pro každou verzi jinej).

 64. Michal says:

  Jako hlavní problém (na Vistě a IE8) je, že občas se záložka nenačte, respektivě se načte až třetí nebo pátá v řadě.

  U 64bit verze je tento neduh mnohem menší.

  Dále problém "Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.", je mi jasné, že s tím nic nesvedete, ale hodilo by se zaškrtávací políčko "pamatovat", když vím, že web je bezpečný a musím tam častěji, tak je otravné stále klikat na "Pokračovat na tento web (nedoporučujeme)"

  Dále se zasadit o lepší podporu software pro IE třetích stran pro 64bit verzi.

  Také bych rád pochváli za bezpečnost. Od doby co mám MS Visty a IE8 nepamatuji se, že by se na počítači nalezl jakýkoliv škodlivý sw.

  Také budu rád, že až si půjdu koupit MS Windows 7, tak se vše nutné nainstaluje při instalaci OS včetně IE a ne takové zásadní věci jako je internetový prohlížeč si budu muset sám zvlášť doinstalovávat.

 65. stepan says:

  Štve mě zasekávání IE 8 a pomalé zobrazení nové záložky. Udělal bych nový vzhled tlačítek (Domů, aktualizovat apod…). A nechal bych udělat možnost různých skinů pri IE 8

 66. Skoll says:

  Podpora XML, XSLT

  Korektnější chování při interpretaci CSS (podobně jako WebKit, nebo Gecko).

  Trošku srovnat krok s vývojem (IE je vždy o dva kroky zpět).

  Zanechat možnost podmíněné poznámky. Sice nadávám na IE, ale díky tomudle jsem ještě nevyhodil počítač oknem.

 67. O.K. says:

  IE pouzivam jen velmi malo uz z dob IE6.

  Duvody:

  nekompatibilni zobrazeni webu – jsem nucen pouzivat FF nebo Opera nebo nyni Chrome (IE8 jiz resi vetsinu nedostatku a neni nutne prilis optimalizovat web pro IE8)

  Neni podpora CSS3, HTML5, SVG

  Neni podpora blokovani reklam

  Neni zadny poradny download manager v IE

  Uvitam moznost instalace doplnku jako dnes ve Firefox

  Uvitam moznost automaticke aktualizace pro IE

  Uvitam Lepsi vykreslovani – proc nemuze byt vykreslovano stejne jako u jinych prohlizecu a musim si instalovat vsechny zname browsery jen proto abych otestoval jak web vypada a zda vypada vsude stejne. (WebKit)

  Novy JS interpreter – rychost

  Ocenim aby navzdy IE vychazelo v ACID testu na 100% – je to smesne, ze IE – software od profesionalu – zanedbava nove standardy pro tvorbu webu.

  Ocenim aby mohla byt 100% podpora jQuery, MooTools – proste Ajax technologii v IE

  Po techto upravach uz m nic nebude chybet a prejdu zpet k IE8.

  Vim, ze mozna toto neni vas problem, ale kdyz jsem zkousel IE8 64bit Ve vista home premium – neni zde podpora Flash. IE8 32bit pouzivat v budoucnu rozhodne nechci tak doufam, ze se brzy se dockam mnou chtenych zmen a podpory Flash v 64bit brovseru.

 68. Blackie says:

  Ideální by bylo IE8 jelikož je oproti Opeře dosti pomalý a nepropracovaný

 69. IE8 nereaguje na klikání na odkazy u lokálních stránek, uložených v dokumentech… zjevně má problém se složitou adresou"documents mezera settings/50 podúrovní/dokumenty, kterou si zavedl sám MS.

  Všechny ostatní prohlížeče to zvládají, MSIE8 ne.

  Po vypálení této offline prezentace do kořene DVD to už jde i v IE8.

  A podobně se W media player nedstane k wmv souboru odkazovanému z FF.

 70. Michal says:

  Mně chybí spolehlivost bez hungupů a většina funkcí Opery 10.

 71. Mike says:

  Rozhodně je pro mě velkým problémem rychlost odezvy programu samotného … např. při zmáčknutí klávesové zkratky CTRL+T bych čekal okamžité otevření nového listu, jako u Opery … u IE je však třeba si počkat na načtení!

 72. Safin says:

  ocenil bych když při označení internetové adresy v textu byla možnost označený text přetáhnou do lišty se záložkami a automaticky by se daný odkaz otevřel v nové záložce na pozadí, bylo by to daleko pohodlnější než přes schránku.

 73. Kasi says:

  především dotáhnout do konce podporu webových standardů. optimalizovat pro tři verze IE je neúnosné. i když se mi zdá, že v IE8 se začíná blýskat na lepší časy.

 74. Ondrej Masek says:

  Hodne bych ocenil zrychleni JS a vyrazne rychlejsi adopci CSS3. Mozna tedy rovnou adopci kompletniho jadra webkit.

  Dale pak agresivnejsi politiku upgradu na nove verze. IE6 za sebou uz 4 internet tahne, jako kouli na noze a predstava jeho podpory do roku 2012 je dost desiva.

 75. Online hry says:

  Z hlediska www vývojáře, co nová verze IE to další práce navíc. Nevím jaký je problém dodržet definované standardy. Pro me za mě si přidejte nějakou fičurku navíc, ale proč podle standardů HTML a CSS web všude ve všech prohlížečích funguje, jenom pro IE se to musí upravovat zvlášť a přes hacky. A ještě lepší je že IE  6, 7, 8 dělá paskvil někde jinde. Dodržte konečně standardy a bude to mít tyhle dopady:

  1. Ušetříte nervy vývojářů a nebudou na vás nadávat

  2. Ušetří zdraví těch vývojářů, co kvůli vám musí sedět víc u počítače, kazit si oči, nervy a záda.

  3. Uděláte něco pro ekologii, protože ten čas kdy se nebude muset web pokaždé upravovat pro jednotlivé verze IE se budou moct počítače vypnout a z celosvětového hlediska to budou megawaty ušetřené energie.

 76. Petr Potěra says:

  Dost často pracuji s rozsáhlými tabulkami, pro ně bych uvítal tyto věci:

  – po zavedení jakž takž fungování thead, tfoot a tbody možnost vložení čísla stránky a počtu stránek do thead nebo tfoot, snad by stačilo, aby při automatickém rozdělování tabulky na více stránek fungoval counter v thead nebo tfoot..

  – fungování page-break-inside na úrovni řádku tabulky

  – možnost různých tfoot pro poslední stránku a ostatní stránky (v tfoot se často dělá sumarizace hodnot v tabulce, ale toto mít na každé stránce je nesmysl)

  – zrychlení javascriptu

  – zrychlení zobrazení zdrojového kódu stránky pro velké stránky

 77. peta says:

  Mne osobne treba IE8 celkem prekvapil i pres hrube poruseni soudniho narizeni o zastaveni vyvoje a monopolu.

  – CSS slouceni css filtru, spoustet to nejak jednoduse jako script:jmeno(parametry)

  Script, protoze se vlastne spousti JS. A pak uz nezalezi, zda se spousti script filtru nebo animace ci cokoliv dali. Mimoto by bylo fajn mit moznost kontaktovat nekoho, kdo se na filtrech podili a poslat mu treba zajimave JS filtry a prechody. Idkyz pravda, dnes se to dela spise pres flash.

  – CSS bylo by fajn opravit problemy s float. Nevim ted, jestli se to v IE8 uz spravilo, ale dost casto resim na foru position + float, ze se pobiji vlastnosti

  – JS chybova konzola ala FF. Je dost problem hledat chybu v JS, kdyz vam neukaze jmeno souboru, radek v tom souboru a ukazuje vam uplne jine cisla a ani jmeno chyby casto neodpovida. Pripadne by mohl napsat jmeno funkce, kde chyba znikla. Proste ladit JS v IE bez pluginu je umeni

  – JS/CSS nevim, zda to uz jde, ale moc by se mi hodilo umet vypnout zahlavi stranek a celkove nastavit stranku pred tiskem. Tady totiz maji nainstalovany image a bez admin prav nejde prenastavit prohlizec na trvalo. A samozrejme uzivatel na to nemysli a vytiskne to s hlavickami (url, cisla stranek a pod)

  * CSS hacky :) Urcite nevymyslet finty rusit podtrzitkove hacky a pod. Ale je pravda, co mam ted IE8, tak podporuje w3c normy dobre a vetsinou hack neni treba. Ale uz jsem resil par pripadu s max-height min-height, kdy jsem to musel hackovat. Je pravda, ze inteligentni je, kdyz nastavim height, ze je to min-heigh a samo se to roztahne. A pak je druhy pristup, ze hegigh je pevne a nic se roztahovat nesmi, jinak se cela stranka muze rozsypat.

  * JS/HTML Zobrazovani velke tabulky, treba 100×100 (nebo to bylo 1000×1000) je dost problematicke, treba 17s proti FF, ktery ma asi 2s.

  * ano, ano, dialog pro instalaci a spravu doplnku, to by bylo velmi prijemne

  * CSS moznost stylovani SELECTu a pod, mozna uz to je. Tez casty problem, co resim na foru, ze SELECT nelze nicim prekryt, jedine iframem. To jsem jeste v IE8 netestoval.

  * web https – vyuzivame certifikaty CESNET, bylo by fajn, kdyby je MS schvalil. Uzivatelum se dost slozite vysvetluje, ze je to v poradku. A vede to k tom,u ze pak automaticky odkliknou certifikat i na virove strance

  * "- statistika stažených dat za den/měsíc/rok" To by mozna nebylo od veci pro nas narocnejsi uzivatele :) Rad sleduji, jestli nemam vira, kolik se preneslo pres prohlizec a co to bylo. V podstate neco jako vylepseny download manazer. Nevadilo by mi, kdyby se tam zobrazovali updaty, kdyz by to melo znacku updatu / dig. podpis

 78. peta says:

  * JS Wysiwyg editor – Ja nechapu jedno. Proc neni editor vestaveny uz prohlizeci? Prohlizec ma editovaci funkce, ale nema funkci vloz_editor(parametry). Pak kazdy editor vypada jinac, je zbytecne slozity… Natahuje se kvuli nemu asi 200k JS kodu. Oc jednodussi bych mel praci, kdyz bych se mohl spolehnout na shodny desing editoru v prohlizeci? To vyzaduje stanovit pravidla pro editaci stranky, jake nadpisy se budou vkladat a pod. Vetsinou potrebuji, aby uzivatel mohl zkopirovat treba text z wordu a tento text se procistil az na ciste html. V jednom kuse odstranuji z Kupu editoru tagy se stylovanim, classname a podobne nesmysly.

 79. Marta says:

  U IE mi dost vadí, že nepodporuje css tak, jako jiné prohlížeče, sice existují podmínky, hacky, ale je to celkem otrava podívat se, jak to zobrazí prohlížeče mimo IE.

  Také by bylo dobré nastavit maximální velikost pole <select>. Když tam mám více nebídek, tak se se výběr otevře i přec celý monitor. Možná by bylo také dobré možnost upravovat vzhled selectu.

  Dál, při pravidelné aktualizaci stránky se stává, že ve chvíli, kdy se stránka aktualizuje, se zobrazí bílé pozadí, což nevypadá moc pěkě v IE.

 80. Uvítala bych JS chybovou konzolu ála Firefox. Současné hlášky jsou nedostatečné.

Skip to main content