Znáte Michala Augustýna?


Další prodloužený víkend před námi a spolu s ním představení dalšího nováčka v roli MVP. Je jím Michal Augustýn (specializace ASP/ASP .NET).


clip_image001


Na jaře 2008 dokončil studium na ČVUT v Praze, na Elektrotechnické fakultě. Zde studoval obor Systémové programování, ale díky dlouhodobému zájmu o programování počítačových her, především grafických enginů, úspěšně obhájil diplomovou práci z oblasti počítačové grafiky. O C# a .NET se zajímá již od prvních verzí a stejně tak o nejrůznější technologie spojené s touto platformou. Po škole začal pracovat ve firmě ALWIL Software, která se zabývá vývojem antivirového produktu Avast! Programuje zde jak v nativním kódu, tak v řízeném (C#). O své znalosti a zkušenosti se dělí prostřednictví diskuzních fór (http://forum.builder.cz - především .NET sekce, http://forums.asp.net/1146.aspx - oficiální ASP.NET MVC fórum) a jeho vlastním  blogu - http://www.augi.cz.


Takže Michale:


 


Jak jsi se dostal k vývoji?
Kupodivu nepatřím k těm, kteří začali programovat v útlém věku. Ač jsme měli doma Atari 800 XE, ke skutečnému programování jsem se dostal až na elektro průmce, kam jsem šel, protože mě bavily počítače (čti: hraní her). Na střední jsme začínali na Pascalu a Asm86 a mě i pár kamarádů programování okamžitě chytlo, věnovali se mu hodně i doma, takže jsme toho brzy věděli víc než učitelé :) V tomhle období jsme programovali "užitečné" prográmky a různé hříčky. Z Pascalu jsem pak plynule přešel na Delphi, kde jsem se už nevěnoval jen hrám, ale začal jsem myslet na budoucnost a začal pronikat do databázových aplikací. Ještě v době .NET 1.0 jsem pak přesedlal na C#, jemuž jsem zůstal věrný dodnes.


Čeho si vážíš na ocenění MVP?
Vážím si toho, že takto Microsoft ocenil mou snahu pomáhat ostatním a dělit se s nimi o nejrůznější poznatky z vývoje. Na samotném programu MVP si vážím toho, že mám díky němu přístup k informacím a různým verzím SW, ke kterým se běžný vývojář nedostane. A v neposlední řadě jsem rád za příležitost potkat se s ostatními MVPs, mezi nimiž jsou skuteční gurus.


Co děláš, když zrovna nevyjíš?
Vyvíjím prakticky jen v práci. Když mám volno, tak se snažím věnovat své báječné přítelkyni, trošku se hýbat, třeba někam vyjet na kole, a občas někam zajít s kamarády - pokecat do hospody nebo vyrazit na koncert. Ale i počítač přijde ke slovu. Když nevyvíjím a sedím u počítače, tak se seznamuji s novými technologiemi, píši o nich nebo odpovídám na dotazy na fórech - tedy dělám to, za co jsem dostal ocenění MVP :)

Kde se s Tebou mohou lidé v nejbližší době setkat?
Elektronicky na různých fórech, hlavně na http://forum.builder.cz, a na mém blogu http://www.augi.cz. Naživo ještě přesně nevím, ale s Jardou Jiravou jsme se bavili o tom, že by bylo fajn uspořádat nějakou širší diskuzi o technologii ASP.NET MVC, tak třeba tam.

Je něco zajímavého co bys chtěl o sobě prozradit ostatním?
No jediná trošku netradiční věc, která mě napadá, je moje záliba v katalánském jazyce. Bohužel ale na něj v poslední době nemám tolik času, kolik bych si představoval...Microsoft MVP

Co Tě v osobním životě dokáže rozladit?
Fronty :)

Nejoblíbenější kuchyně a proč?
Asi italská. Příprava špaget nebo pizzy nejméně zdržuje od vývoje :)


Jakou hudbu rád posloucháš?
Česko-slovenský punkrock a ska.


Je pravda, když se říká, že typický vývojář je založením introvert?
Je pravda, že většina (dobrých) programátorů, co znám, jsou introverti (nebo se tak aspoň tváří). Takže něco na tom bude...


Co se chystáš dělat o tomto víkendu a co bys vzkázal našim čtenářům ?
Pokud vyjde počasí, tak určitě vyrazíme s přítelkyní někam na kolo. Nějaký čas padne také na rekonstrukci bytu. Ať mají hezký nepracovní víkend. Což nutně nemusí znamenat bez počítače ;-)


Pěkný prodloužený víkend všem,
Majka, Michal Augustýn a Tomáš Kosán

Skip to main content