Znáte Petra Puše?


Je pátek, sluníčko a předpověď počasí na dnešní den zněla na 20°C. Konečně bude hezky! Dnešní post není nabitý technickými daty/informacemi, ani to není pozvánka na některou z našich akcí. Je o jednom z vás. Přinášíme vám rozhovor s jedním z našich MVPs , Petrem Pušem.Petr Puš, MVP


Petr Puš působí jako softwarový architekt, senior vývojář a lektor ve společnosti UNICORN. Je rovněž Studentským Partnerem a externím lektorem na Univerzitě Hradec Králové (kde rovněž studuje), přednáší na akcích sdružení Windows User Group a vydává technické články na svém blogu .


Tak tedy Petře:


Jak jsi se dostal k vývoji?
Na střední škole jsem začal s pokusy tvořit webové stránky. Když už jsem si myslel, že to umím, chtěl jsem se naučit tvořit webové aplikace, které pracují s databází. Nic jsem o tom nevěděl, akorát to, že se k tomu slouží technologie PHP nebo ASP. A tak jsem se rozhodnul pro Microsoft technologii a objednal knihu o ASP, vlastně tedy o ASP .NET, ale to jsem nevěděl, že existuje něco jako .NET a tak jsem žil v tom, že jsem si objednal knihu o „starém dobrém“ ASP a že ten přídavek .NET je jen tak navíc, aby to vypadalo. Když ta kniha došla, tak jsem zjistil, že existuje nějaký .NET a že je vlastně docela zajímavá novinka a tak jsem se jej začal učit a vyvíjet v této technologii aplikace. Vidíte, některé věci v životě jsou opravdu náhoda :-).Čeho si vážíš nejvíce na ocenění MVP?
Toho, že jsem poznal mnoho zajímavých lidí z komunity, z Microsoftu a jeho okolí. A určitě také toho, že jsem měl možnost podívat se do Redmondu a poslouchat ty lidi, kteří ty zajímavé technologie pro nás tvoří.Co děláš, když zrovna nevyvíjíš?
Buďto si hraji s nějakými zajímavými technologiemi a když už mám toho neustálého vysedávání u notebooku dost, snažím se dělal něco „více lidského“ – jezdím do přírody a nebo jdu na nějakou kulturní akci. V poslední době jsem například navštívil pár zajímavých jazzových koncertů.


Co se chystáš dělat o tomto víkendu?
I přestože, má být venku hezky a mě to díky tomu bude dost lákat někam do zelena, budu muset zůstat v Praze, protože v sobotu učím na vysoké škole mou oblíbenou technologii ASP .NET ;-). Pak asi půjdu se svou přítelkyní, která si mě bohužel přes týden moc neužije, a pár přáteli někam posedět a trochu poklábosit (určitě ne o vývojových technologiích ;-) ).


Typický rys Microsoftí kultury očima externisty?
Hmm.. na to moc nevím jak odpovědět. Třeba, že všichni mají telefon s Windows Mobile :-). A taky z toho co jsem mohl poznat, mohu říci, že se mi zdá kultura MS pružná a vstřícná…


Co Tě v poslední době nejvíce naštvalo?
Že musím sedět u počítače i když začíná být venku tak hezké počasí, které tu dlouho chybělo. Jsem asi trochu přírodní typ :-) ..Microsoft MVPCo bys vzkázal našim čtenářům?
Neseďte tolik u počítače, pokud opravdu nemusíte ;-) Oddychněte si, ať se vám pak opět lépe tvoří.

Hezký víkend všem přejí,


Majka, Petr Puš a Tomáš Kosán (MVP Lead)

Comments (0)

Skip to main content