Hungarian Quest for Microsoft Surface


Minulý týden se ve třech městech ČR i SR konaly Technet konference ročníku 2009. A protože jsme tam chtěli ukazovat MS Surface, a ten náš shodou okolností odputoval do Ženevy na autosalon, museli jsme zajistit náhradní. Kolega Dalibor Kačmář vyjednal s kolegy v Budapešti zápůjčku a já, společně se Štěpánem Bechynským, jsme den před akcí vyrazili na zteč.


V neděli v 6:00 ráno jsme se sešli v garážích Microsoftu, sedli do auta a zahájili maraton, který měl ve finále na kontě 2300 kilometrů. Přál bych vám zažít dálnici D1 takhle ráno o víkendu. Málokdy se vám stane, že pár kilometrů před sebou ani za sebou nevidíte jediné auto.


Naše cesta měla jednoduchý itinerář:  • v neděli Praha – Budapešť – Brno

  • v pondělí Brno – Praha

  • v úterý Praha – Bratislava

  • ve středu Bratislava – Budapešť - Bratislava

  • ve čtvrtek Bratislava – Praha

K tomu přičtěte bezpočetné tahání 120-kilového Surfacu, nakládky, vykládky a diskuze v Maďarsku s lidmi, kteří nerozumějí anglicky, natož pak česky. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Surface jsme přivezli, ukázali a zase odvezli zpět, aniž by došlo k nějakým problémů či snad nehodám.


Za to patří Štěpánovi, který se o stůl celý týden staral, a taky Kačimu a maďarským kolegům, velký dík!


sur1  sur2  sur3


     Čerstvé obličeje v 5:55 ráno                      Post-apokalyptická hranice SK-HU                        Silnice zely prázdnotou


sur4  sur5  sur5a


         V Maďarsku byla pohoda                             Nedělní ráno v Budapešti                           A Graphisoft Park s pobočkousur6 A nakonec Surface na akci – stálo to za to!


- KFL


Bohužel dálnice byla prázdná jen v tu neděli ráno. Sněhová vánice na Vysočině v pondělí večer už tak příjemná nebyla. Parádní ovšem byla cesta ve středu večer do Budapešti, kdy jsme jeli Maďarskem za slunného počasí, kdežto na Slovensku řádila průtrž mračen.


DSCN0375


Karel se, ostatně jako vždy, na akci moc nepřetrhl.


DSCN0373


Kdežto já dřel jako kůň až jsem usínal uprostřed demování.


DSC_3269


Štěpán

Skip to main content