Rozpoznávání rukou psaného textu ve windows 7.


Ahoj,

 

dnes jsem měl to potěšení přispět k lepšímu rozeznávání rukou psaného textu pro Windows 7. O testovací text se s Vámi rád podělím :)

 

Ahoj

Dnes vám budu vyprávět o kráse létání. Každý z vás jistě zná legendu o Ikarovi . Není se co divit, že se lkaros nechal unést opojením z letu a stoupal vzhůru ke slunci tak vysoko až se mu křídla rozlepila a spadl dolů na zem. Létání je totiž krásné! Vidíte široko daleko. Letíte doleva a doprava a také nahoru a dolů. Pod vámi ubíhá země, lidé jsou takoví maličcí panáčci kteří mávají ručičkama a někteří z nich i souloží.To se pak pilot natěší že něco uvidí a hned provede půl obrat po křídle dolů, bleskově promyslí rozpočet nízkého průletu tak aby viděl co nejvíce a zároveň aby co nejméně vyrušil zaneprázdněnou dvojici. A nebo trojici. V polích se totiž dějí věci, které z auta neuvidíte! Tak rychle zpět do kabiny! Zkontrolovat rychlost. Musí být někde okolo 100 km/h. Klapky na 15° . Jemně přidat plyn a vyrovnat letoun. Vybrat správné místo, odkud se přiblížíme. Nezapomeneme obhlídnout terén a vymyslet kam s tím praštíme když vysadí motor. Sklesáme na výšku do 100 m nad terénem. Trimujeme. Hlídáme si rychlost, ta je nyní životně důležitá! Fotíme, máváme křídly a po průletu nad místem činu rozhodně přidáváme plyn. Po rozletu a získání dostatečné rychlosti pro stoupání mizíme pryč.

V kabině zavládne pubertální veselí. Přesto hlídáme rychlost a výšku. Nezapomeneme zatáhnout klapky, vytrimovat a kouknout na teploty a tlaky. Modlíme se, aby jeden z obcujících naháčů nebyl náhodou inspektor Úřadu pro civilní letectví. Když tak si stejně nestačil zapsat imatrikulaci, protože zrovna neměl v ruce pero. Co by tam s ním asi taky tak dělal, že? Postupně se uklidňujeme a už jsme schopni provádět i normální radiovou komunikaci. „Bene lnfo,Oskar Kilo Uniform 66 vstoupil do vaší ATZ. Žádám informace pro přistání!“ . Chrrr, rádio chrčí. „Oskar Kilo 66, Vaše poloha?“ Hurónský smích s kabině. Ještě že je vypnut odposlech. „Nahoře!“ Opět řev. „Oskar Kilo 66, negative. Vaše momentální poloha?“ , „Teď už zase dole!“ . Pak už dostaneme rozum, zahlásíme co potřebujeme a v klidu přistaneme.

 

Rozpoznávání chodí překvapivě dobře. Největší problém jsem měl kupodivu s tečkou na konci věty. Softu chvíli trvalo než si na moje nabodeníčka zvyknul a začal je správně interpretovat. Jo, na poznámky a jiné rychlé texty to je použitelné.

Ještě obrázek zadávací obrazovky:

 

Rozpoznávání psaného textu

 

Ahoj a přeji co nejvíce úspěchu při psaní elektronickým perem!

Jirka

Comments (6)

 1. Minatory says:

  Předpokládám, že tohle bude mít reálné využití zejména u mobilních zařízení nebo u počítačů s dotykovou obrazovkou. Jinak je to totiž k ničemu. Rychlost psaní na klávesnici je x-krát vyšší :o)

  Ale alespoň to vypadá zajímavě a software se chová inteligentně.

 2. Jirka says:

  Máte pravdu, je to určeno primárně pro tablety a mobilní zařízení. Ale protože to je docela použitelné pro psaní poznámek, získává tím pro mě tablet nové kouzlo. Každý den absolvuji x meetingu a potřebuji si dělat poznámky. Většinou používám tužku a papír, protože bušit do klávesnice na některých jednáních prostě nemůžete už jen z úcty k partnerovi. Použitelný tablet by mohl být vhodným řešením. Rozhodně to vyzkouším a podělím se o zkušenosti.

 3. Scotty says:

  Mám TabletPC a dnes jsem na něj nainstaloval Win7. Nicméně když chci spustit rozpoznávání písma, tak (stejně jako na Vistách) se zobrazí hláška, že tato funkce není dostupná pro mé jazykové nastavení (klávesnici mám nastavenou jako českou). Pokud přepnu na anglický layout, lze (stejně jako ve Vistách) "kreslit" text rukou, nicméně české znaky to stejně nerozpozná. Lze to nějak aktivovat i v té veřejné beta verzi?

 4. Štěpán says:

  Aby fungovala čeština, je třeba mít českou jazykovou verzi W7 nebo čský jazykový balíček. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, kdy to bude možné testovat. Odhaduji, že s W7 RC.

 5. Honza says:

  Takze si nainstaluj W7, koupim tablet a co pak… ? Jak se to pouziva ?

Skip to main content